Yet another Conference

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:25, 27 листопада 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Файл:Презентация ЯБраузера.jpg
Аркадій Волож представляє новий Яндекс.Браузер на конференції 2012 року.

Yet another Conference (YaC) — щорічна технологічна конференція, що проводиться російської компанією «Яндекс» з 2010 року. Серед обговорюваних тем — комп'ютерна безпека, програмування, математика в комп'ютерних науках, проблеми систем зберігання та обчислення та інші теми[1]. Проходить восени. Участь безкоштовна, за попередньою реєстрацією[2]. У цілому YaC націлена на просунутих слухачів, що володіють знаннями у сфері інформатики та математики вище середнього; виступи проходять на російською та англійською мовами[3].

Назва зібрань — алюзія на розшифровку слова «Яндекс» — yetanother indexer (укр. Ще один індексатор) [4].

YaC-2010

Пройшла 1 жовтня в Центрі міжнародної торгівлі. Захід було анонсовано ще на початку вересня в День Програміста[4]. У конференції взяли участь доповідачі «Яндекса», Google, ABBYY, Intel, Oracle Corporation, Skype, Spirit, SUP, Yahoo![5].

Тематика доповідей — тестування навантажень, системи зберігання даних, обробка даних мультимедіа, статистика та рейтинги (на прикладі LiveJournal.com), web mining.

YaC-2011

Пройшла 19 вересня в 3 залах та безлічі секцій. Поряд з конференцією проходила і технологічна виставка[3].

Разом із співробітниками «Яндекса» в заході взяли участь працівники Google, Facebook, Opera Software, Kaspersky Lab, Cloudera, Нігма, Shturmann, Cloud9 IDE.

Серед значущих подій — опис технології «Спектр» фахівцями Яндекс.Пошуку, новина про відкриття API російської пошуковою системою Нігма [6] та розповідь про сервіс Нігма-Математика, доповідь про систему моніторингу «Яндекса» Juggler та опис системи адміністрування сервісів «Яндекса»[3].

У конференції також брали участь дослідники з університету Тель-Авіва (доповідь Ліор Вольфа про систему розпізнавання осіб) і ІСП РАН.

YaC-2012

Відбулася 1 жовтня 2012 року в 75 павільйоні Міжнародного виставкового центру (ВВЦ/ВДНХ) в Москві[7].

На заході виступали представники «Яндекс», Parallels, Opera Software, Microsoft Research, Nimbula, Cloud9 IDE, Google, Cisco Systems, Cogniance, Adobe[8].

Основна тематика — хмарні технології, інтернет-математика, системне адміністрування та розробка додатків під ОС «Андроїд»[9].

Ключовою подією став виступ генерального директора «Яндекса» Аркадія Воложа та оголошення про вихід «Яндекс.Браузера» власної розробки[10].

Виступив також представник Opera Software, який розповів про технології Opera Turbo, яка буде інтегрована в браузер Яндекс[10].

Анонсовано відкриття власного магазину додатків Yandex.Store[10].

Серед інших доповідей — розповідь про систему CRIU, нових розробках Parallels та Microsoft Research.

YaC/m

Yet another Conference on Marketing, абоYaC/m, конференція по цифровому маркетингу.

YaC/m-2013

Відбулася 16 травня 2013 року в Москві. На заході була представлена ​​нова пошукова платформа Яндекса «Острови». Серед інших обговорюваних тем — великі дані в рекламі, адаптивні інтерфейси, ранжування товарів, структурування даних в інтернет-магазинах, оптимізація в реальному часі та інше. Були присутні представники наступних компаній — FutureLabs, Вікімарт, Lamoda, Відео Інтернешнл, Receptive та інші[11].

Примітки

  1. Yet another Conference. Архів оригіналу за 7 липня 2013. Процитовано 14 червня 2013.
  2. Яндекс приглашает на Yet another Conference 2011
  3. а б в YAC 2011 собрал полный аншлаг
  4. а б Яндекс проводит Yet another Conference
  5. Yet another Conference 2010
  6. Сводки с YaC-2011
  7. Как добраться. Архів оригіналу за 11 травня 2013. Процитовано 14 червня 2013.
  8. Yet another Conference 2012
  9. Yet Another Conference 2012CNews
  10. а б в YAC 2012: о чем поведал Яндекс программистам в этом году
  11. Yet another Conference on Marketing

Посилання