Яндекс.Браузер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Яндекс.Браузер
Yandex Browser logo.png
Яндекс.Браузер.png
Скриншот Яндекс.Браузера
Тип Браузер і Мобільний браузер
Розробник Яндекс
The Chromium Authors
Операційна система Microsoft Windows, iOS[1], Android[1], macOS і Linux[2]
Написано на C++ і асемблер
Українська Так
Стан розробки Активно розвивається
Ліцензія Пропрієтарне. Компоненти поширюються під Apache License, BSD license, ICU License, LGPL, libjpeg license, libpng license, MIT License, MS-PL, MPL/GPL/LGPL, zlib license Google Inc., The Chromium Authors.
browser.yandex.com

Яндекс.Браузер у Вікісховищі?
Мобільний Яндекс. Браузер
Костя Гірський розповідає про браузер від Яндекса

Яндекс.Браузер — безкоштовний браузер, створений компанією Яндекс на базі браузера з відкритим вихідним кодом Chromium з рушієм Blink (форк WebKit). Анонсований 2012 року на технологічній конференції «Yet another Conference» від компанії «Яндекс».

Аркадій Волож представляє новий Яндекс.Браузер на конференції YaC 2012 року.

Оглядач від Яндекса займає друге місце на ринку настільних комп'ютерів в рунеті[3][4][5]. Станом на Липень 2017 року, частка оглядача серед всіх пристроїв становить в рунеті 15,41%, тільки на комп'ютерах - 21%[6]. В Україні Яндекс.Браузер займає 4 місце з часткою в 5,8% після Google Chrome, Mozilla Firefox та Opera.

Історія[ред. | ред. код]

Перший реліз даного браузера для Windows і ОS X відбувся 1 жовтня 2012 року, версії для android і iOS стали доступні 18 червня 2013 року. 30 жовтня 2014 року на конференції YaC була представлена бета-версія для Linux[7].

Починаючи з версії 13.10, номер кожної версії містить рік (перша частина) і місяць випуску: наприклад, номер 14.5 означає, що оновлення вийшло в травні 2014 року[8].

Історія версій Яндекс.Браузера[ред. | ред. код]

Легенда версій: Застаріла Стабільна Бета

Особливості[ред. | ред. код]

Яндекс.Браузер має всі основні можливості сучасних браузерів, а також має ряд відмінних рис.

У веб-оглядач вбудований переглядач файлів формату PDF і програвач Adobe Flash Player. Браузер інтегрований з сервісами «Яндекса»: поштою, перекладачем, Яндекс.Диском та пошуком[22]. Є можливість синхронізаціі закладок, розширень, паролів, налаштувань браузера між різними пристроями, а також резервного копіювання цих даних на «хмарному» сервері Яндекса. У оглядач вбудований власний сервіс автоматизованого перекладу з 58 іноземних мов.

Режим Turbo[ред. | ред. код]

Спочатку повідомлялося про застосування в програмі технології Turbo, створеною компанією Opera, для прискорення роботи з HTTP при використанні повільних каналів зв'язку.

Вона доступна починаючи з версії 1.1, що вийшла 8 листопада 2012.

Розумний рядок[ред. | ред. код]

Особливістю Яндекс.Браузера є «Розумний рядок». У нього можна вводити як і адреси сайтів, так і пошукові запити. Крім того, під час безпосереднього набору запиту користувач бачить пошукові підказки — наприклад, з власних закладок або історії відвіданих сторінок. Підказки можуть відображати відповіді на запити користувача, дозволяючи йому заощадити час, не переходячи безпосередньо на сторінку результатів пошуку. Також завдяки розумному рядку користувач може в один клік дізнатися, що знайшлося за його запитом в іншій пошуковій системі або Вікіпедії. Щоб потрапити на потрібний сайт через Яндекс.Браузер, не обов'язково знати його URL-адресу — браузер може «вгадувати» адреси популярних ресурсів, навіть якщо вони введені з помилкою або з неправильною розкладкою клавіатури, або введена назва сайту.

Переклад у браузері[ред. | ред. код]

У Яндекс.Браузер вбудований перекладач, який може перекладати як окремі слова, так і веб-сторінки з англійської, французької, німецької, російської, турецької та інших мов.

Швидкі посилання[ред. | ред. код]

Яндекс.Браузер може допомогти користувачеві зорієнтуватися на незнайомому ресурсі — наприклад, сайт банку, інтернет-магазину чи авіакомпанії. Він розуміє, які розділи на сайті важливіші інших, і показує в рядку пошуку швидкі посилання для переміщення в ці розділи — наприклад, в випадку з інтернет—магазином це може бути корзина чи сторінка з інформацією про умови доставки і оплати.

Мобільна версія[ред. | ред. код]

У червні 2013 вийшла мобільна версія для користувачів iPad і для власників смартфонів на базі Android.[23] У листопаді 2013 випущено мобільну версію для iPhone і планшетів на базі Android.

Ринкова частка[ред. | ред. код]

За даними Liveinternet.ru частка браузера за підсумками першого тижня після релізу склала 1,4 %[24].

На тижні з 2 по 8 грудня 2013 року ринкова частка браузера в Україні стала дорівнювати 4,5 %[25].

Безпека[ред. | ред. код]

Завантажені користувачем файли перевіряються на шкідливість системою, створеною в «Лабораторії Касперського». Також у браузері використовується технологія захисту Protect, що захищає користувачів від шахрайства, платних підписок, небезпечних Wi-Fi та іншого.

Додатково[ред. | ред. код]

Що цікаво Яндекс активно рекламує Яндекс.Браузер у свого конкурента Google.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Мобильному интернету – мобильный браузер — 2013.
 2. Яндекс.Браузер теперь и для Linux — 2014.
 3. Звіт: кількість відвідувачів з різними браузерами
 4. Гліб Єрмаков (18.09.2015). «Яндекс.Браузер» став другим за популярністю інтернет-браузером в Росії. 3DNews, за матеріалами РБК. Процитовано 2015-09-19. 
 5. Все браузеры для Windows (ru-RU). Процитовано 2017-07-25. 
 6. статистика сайту "Сайты Рунета". www.liveinternet.ru (uk). Процитовано 2017-07-25. 
 7. Анонс браузера на Хабрахабрі. 
 8. Яндекс.Браузер 13.10
 9. Яндекс.Браузер 13.10 (ru). 24 октября 2013 года. Процитовано 2014-09-21. 
 10. Зустрічаємо Яндекс.Браузер 13.12
 11. Зустрічаємо Яндекс.Браузер 14.7 з відкладеним запуском відео і flash-контенту (ru). 22 липня 2014. Процитовано 2014-09-21. 
 12. Зустрічаємо Яндекс.Браузер 14.8 з захистом від шкідливих розширень (ru). 16 вересня 2014. Процитовано 2014-09-21. 
 13. Яндекс.Браузер 14.10 захистить від шокуючої реклами
 14. Новий Яндекс.Браузер 14.12 став доступніше і безпечніше
 15. Спробуйте новий Яндекс.Браузер 15.6
 16. Новий інтерфейс Яндекс.Браузера повертається в бету
 17. Як не стати жертвою шахраїв?
 18. а б в г Зустрічаємо Яндекс.Браузер 15.12
 19. Попередження про платні підписки Яндекс.Браузері
 20. В ЯндексШаблон:КрапкаБраузері з'явився захищений режим
 21. Перший браузер з захистом сайтів від підміни https://yandex.ru/blog/yandexbrowser/pervyy-brauzer-s-zaschitoy-saytov-ot-podmeny/title= Перший браузер з захистом сайтів від підміни. Процитовано 2016-04-21.  Пропущений або порожній |title= (довідка)
 22. «Яндекс» выпустил браузер
 23. Яндекс.Браузер для смартфона і планшета.
 24. Статистика браузеров Liveinternet
 25. Данные Liveinternet

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]