Яндекс.Браузер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Яндекс.Браузер
Яндекс.Браузер.pngСкриншот Яндекс.Браузера
Розробник(и) Яндекс
The Chromium Authors
Українська Так
Стан розробки Активно розвивається
Ліцензія Пропрієтарне. Компоненти поширюються під Apache License, BSD license, ICU License, LGPL, libjpeg license, libpng license, MIT License, MS-PL, MPL/GPL/LGPL, zlib license Google Inc., The Chromium Authors.

Commons-logo.svg Яндекс.Браузер у Вікісховищі
Логотип Яндекс.Браузера

Яндекс.Браузербезкоштовний браузер, створений компанією Яндекс на базі браузера з відкритим вихідним кодом Chromium з рушієм Blink (форк WebKit). Анонсований 2012 року на технологічній конференції «Yet another Conference» від компанії «Яндекс».


Аркадій Волож представляє новий Яндекс.Браузер на конференції YaC 2012 року.

Історія версій Яндекс.Браузера[ред.ред. код]

Легенда версій: Застаріла Стабільна

Особливості[ред.ред. код]

Яндекс.Браузер має всі основні можливості сучасних браузерів, а також має ряд відмінних рис. У веб-оглядач вбудований переглядач файлів формату PDF і програвач Adobe Flash Player. Браузер інтегрований з сервісами «Яндекса»: поштою, перекладачем, Яндекс.Диском та пошуком[1]. Є можливість синхронізаціі закладок, розширень, паролів, налаштувань браузера між різними пристроями, а також резервного копіювання цих даних на «хмарному» сервері Яндекса. У оглядач вбудований власний сервіс автоматизованого перекладу з 14 іноземних мов.

Режим Turbo[ред.ред. код]

Спочатку повідомлялося про застосування в програмі технології Turbo, створеною компанією Opera, для прискорення роботи з HTTP при використанні повільних каналів зв'язку.

Вона доступна починаючи з версії 1.1, що вийшла 8 листопада 2012.

Розумний рядок[ред.ред. код]

Особливістю Яндекс.Браузера є «Розумний рядок». У нього можна вводити як і адреси сайтів, так і пошукові запити. Крім того, під час безпосереднього набору запиту користувач бачить пошукові підказки - наприклад, з власних закладок або історії відвіданих сторінок. Підказки можуть відображати відповіді на запити користувача, дозволяючи йому заощадити час, не переходячи безпосередньо на сторінку результатів пошуку. Також завдяки розумному рядку користувач може в один клік дізнатися, що знайшлося за його запитом в іншій пошуковій системі або Вікіпедії. Щоб потрапити на потрібний сайт через Яндекс.Браузер, не обов'язково знати його URL-адресу — браузер може «вгадувати» назви найпопулярніших ресурсів, навіть якщо вони введені з помилкою або з неправильною розкладкою клавіатури.

Переклад у браузері[ред.ред. код]

У Яндекс.Браузер вбудований перекладач, який може перекладати як окремі слова, так і веб-сторінки з англійської, французької, німецької, російської, турецької та інших мов.

Швидкі посилання[ред.ред. код]

Яндекс.Браузер може допомогти користувачеві зорієнтуватися на незнайомому ресурсі — наприклад, сайт банку, інтернет-магазину чи авіакомпанії. Він розуміє, які розділи на сайті важливіші інших, і показує в рядку пошуку швидкі посилання для переміщення в ці розділи — наприклад, в випадку з інтернет—магазином це може бути корзина чи сторінка з інформацією про умови доставки і оплати.

Мобільна версія[ред.ред. код]

У червні 2013 вийшла мобільна версія для користувачів iPad і для власників смартфонів на базі Android. [2] У листопаді 2013 випущено мобільну версію для iPhone і планшетів на базі Android.

Ринкова частка[ред.ред. код]

За даними Liveinternet.ru частка браузера за підсумками першого тижня після релізу склала 1,4 %[3].

На тижні з 2 по 8 грудня 2013 року ринкова частка браузера в Україні стала дорівнювати 4,5 %[4].

Безпека[ред.ред. код]

Завантажені користувачем файли перевіряються на шкідливість системою, створеною в «Лабораторії Касперського». Починаючи з версії 1.7, браузер попереджає про сайти, які можуть бути пов'язані з інтернет-шахрайством.

Додатково[ред.ред. код]

Що цікаво Яндекс активно рекламує Яндекс.Браузер у свого конкурента Google у його розробці Google Adwords.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  1. «Яндекс» выпустил браузер
  2. Яндекс.Браузер для смартфона і планшета.
  3. Статистика браузеров Liveinternet
  4. Данные Liveinternet