Яндекс.Браузер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Яндекс.Браузер
Яндекс.Браузер.pngСкриншот Яндекс.Браузера
Розробник(и) Яндекс
The Chromium Authors
Стабільний випуск 15.9[1]15.915.215.9 і 15.2
Українська Так
Стан розробки Активно розвивається
Ліцензія Пропрієтарне. Компоненти поширюються під Apache License, BSD license, ICU License, LGPL, libjpeg license, libpng license, MIT License, MS-PL, MPL/GPL/LGPL, zlib license Google Inc., The Chromium Authors.

Commons-logo.svg Яндекс.Браузер у Вікісховищі
Логотип Яндекс.Браузера

Яндекс.Браузербезкоштовний браузер, створений компанією Яндекс на базі браузера з відкритим вихідним кодом Chromium з рушієм Blink (форк WebKit). Анонсований 2012 року на технологічній конференції «Yet another Conference» від компанії «Яндекс».


Аркадій Волож представляє новий Яндекс.Браузер на конференції YaC 2012 року.

Історія версій Яндекс.Браузера[ред.ред. код]

Легенда версій: Застаріла Стабільна

Особливості[ред.ред. код]

Яндекс.Браузер має всі основні можливості сучасних браузерів, а також має ряд відмінних рис. У веб-оглядач вбудований переглядач файлів формату PDF і програвач Adobe Flash Player. Браузер інтегрований з сервісами «Яндекса»: поштою, перекладачем, Яндекс.Диском та пошуком[2]. Є можливість синхронізаціі закладок, розширень, паролів, налаштувань браузера між різними пристроями, а також резервного копіювання цих даних на «хмарному» сервері Яндекса. У оглядач вбудований власний сервіс автоматизованого перекладу з 14 іноземних мов.

Режим Turbo[ред.ред. код]

Спочатку повідомлялося про застосування в програмі технології Turbo, створеною компанією Opera, для прискорення роботи з HTTP при використанні повільних каналів зв'язку.

Вона доступна починаючи з версії 1.1, що вийшла 8 листопада 2012.

Розумний рядок[ред.ред. код]

Особливістю Яндекс.Браузера є «Розумний рядок». У нього можна вводити як і адреси сайтів, так і пошукові запити. Крім того, під час безпосереднього набору запиту користувач бачить пошукові підказки - наприклад, з власних закладок або історії відвіданих сторінок. Підказки можуть відображати відповіді на запити користувача, дозволяючи йому заощадити час, не переходячи безпосередньо на сторінку результатів пошуку. Також завдяки розумному рядку користувач може в один клік дізнатися, що знайшлося за його запитом в іншій пошуковій системі або Вікіпедії. Щоб потрапити на потрібний сайт через Яндекс.Браузер, не обов'язково знати його URL-адресу — браузер може «вгадувати» назви найпопулярніших ресурсів, навіть якщо вони введені з помилкою або з неправильною розкладкою клавіатури.

Переклад у браузері[ред.ред. код]

У Яндекс.Браузер вбудований перекладач, який може перекладати як окремі слова, так і веб-сторінки з англійської, французької, німецької, російської, турецької та інших мов.

Швидкі посилання[ред.ред. код]

Яндекс.Браузер може допомогти користувачеві зорієнтуватися на незнайомому ресурсі — наприклад, сайт банку, інтернет-магазину чи авіакомпанії. Він розуміє, які розділи на сайті важливіші інших, і показує в рядку пошуку швидкі посилання для переміщення в ці розділи — наприклад, в випадку з інтернет—магазином це може бути корзина чи сторінка з інформацією про умови доставки і оплати.

Мобільна версія[ред.ред. код]

У червні 2013 вийшла мобільна версія для користувачів iPad і для власників смартфонів на базі Android. [3] У листопаді 2013 випущено мобільну версію для iPhone і планшетів на базі Android.

Ринкова частка[ред.ред. код]

За даними Liveinternet.ru частка браузера за підсумками першого тижня після релізу склала 1,4 %[4].

На тижні з 2 по 8 грудня 2013 року ринкова частка браузера в Україні стала дорівнювати 4,5 %[5].

Безпека[ред.ред. код]

Завантажені користувачем файли перевіряються на шкідливість системою, створеною в «Лабораторії Касперського». Починаючи з версії 1.7, браузер попереджає про сайти, які можуть бути пов'язані з інтернет-шахрайством.

Додатково[ред.ред. код]

Що цікаво Яндекс активно рекламує Яндекс.Браузер у свого конкурента Google у його розробці Google Adwords.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  1. а б (unspecified title)
  2. «Яндекс» выпустил браузер
  3. Яндекс.Браузер для смартфона і планшета.
  4. Статистика браузеров Liveinternet
  5. Данные Liveinternet