Яндекс.Браузер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Яндекс.Браузер
Yandex Browser logo.png
Яндекс.Браузер.png
Скриншот Яндекс.Браузера
Тип браузер і Мобільний браузер
Розробник Яндекс
The Chromium Authors
Операційна система Microsoft Windows, iOS[1], Android[1], macOS і Linux[2]
Написано на C++ і асемблер
Українська Так
Стан розробки Активно розвивається
Ліцензія Пропрієтарне. Компоненти поширюються під Apache License, BSD license, ICU License, LGPL, libjpeg license, libpng license, MIT License, MS-PL, MPL/GPL/LGPL, zlib license Google Inc., The Chromium Authors.
browser.yandex.com

Яндекс.Браузер у Вікісховищі?
Мобільний Яндекс. Браузер
Костя Гірський розповідає про браузер від Яндекса

Яндекс.Браузер — безкоштовний браузер, створений компанією Яндекс на базі браузера з відкритим вихідним кодом Chromium з рушієм Blink (форк WebKit). Анонсований 2012 року на технологічній конференції «Yet another Conference» від компанії «Яндекс».


Оглядач від Яндекса займає друге місце на ринку настільних комп'ютерів в рунеті[3][4][5]. Станом на Липень 2017 року, частка оглядача серед всіх пристроїв становить в рунеті 15,41%, тільки на комп'ютерах - 21%[6]. В Україні Яндекс.Браузер займає 4 місце з часткою в 5,8% після Google Chrome, Mozilla Firefox та Opera.

Історія[ред. | ред. код]

Перший реліз даного браузера для Windows і ОS X відбувся 1 жовтня 2012 року, версії для android і iOS стали доступні 18 червня 2013 року. 30 жовтня 2014 року на конференції YaC була представлена бета-версія для Linux[7].

Починаючи з версії 13.10, номер кожної версії містить рік (перша частина) і місяць випуску: наприклад, номер 14.5 означає, що оновлення вийшло в травні 2014 року[8].

Історія версій Яндекс.Браузера[ред. | ред. код]

Легенда версій: Застаріла Стабільна Бета

Особливості[ред. | ред. код]

Яндекс.Браузер має всі основні можливості сучасних браузерів, а також має ряд відмінних рис.

У веб-оглядач вбудований переглядач файлів формату PDF і програвач Adobe Flash Player. Браузер інтегрований з сервісами «Яндекса»: поштою, перекладачем, Яндекс.Диском та пошуком[22]. Є можливість синхронізаціі закладок, розширень, паролів, налаштувань браузера між різними пристроями, а також резервного копіювання цих даних на «хмарному» сервері Яндекса. У оглядач вбудований власний сервіс автоматизованого перекладу з 58 іноземних мов.

Режим Turbo[ред. | ред. код]

Спочатку повідомлялося про застосування в програмі технології Turbo, створеною компанією Opera, для прискорення роботи з HTTP при використанні повільних каналів зв'язку.

Вона доступна починаючи з версії 1.1, що вийшла 8 листопада 2012.

Розумний рядок[ред. | ред. код]

Особливістю Яндекс.Браузера є «Розумний рядок». У нього можна вводити як і адреси сайтів, так і пошукові запити. Крім того, під час безпосереднього набору запиту користувач бачить пошукові підказки — наприклад, з власних закладок або історії відвіданих сторінок. Підказки можуть відображати відповіді на запити користувача, дозволяючи йому заощадити час, не переходячи безпосередньо на сторінку результатів пошуку. Також завдяки розумному рядку користувач може в один клік дізнатися, що знайшлося за його запитом в іншій пошуковій системі або Вікіпедії. Щоб потрапити на потрібний сайт через Яндекс.Браузер, не обов'язково знати його URL-адресу — браузер може «вгадувати» адреси популярних ресурсів, навіть якщо вони введені з помилкою або з неправильною розкладкою клавіатури, або введена назва сайту.

Переклад у браузері[ред. | ред. код]

У Яндекс.Браузер вбудований перекладач, який може перекладати як окремі слова, так і веб-сторінки з англійської, французької, німецької, російської, турецької та інших мов.

Швидкі посилання[ред. | ред. код]

Яндекс.Браузер може допомогти користувачеві зорієнтуватися на незнайомому ресурсі — наприклад, сайт банку, інтернет-магазину чи авіакомпанії. Він розуміє, які розділи на сайті важливіші інших, і показує в рядку пошуку швидкі посилання для переміщення в ці розділи — наприклад, в випадку з інтернет—магазином це може бути корзина чи сторінка з інформацією про умови доставки і оплати.

Мобільна версія[ред. | ред. код]

У червні 2013 вийшла мобільна версія для користувачів iPad і для власників смартфонів на базі Android.[23] У листопаді 2013 випущено мобільну версію для iPhone і планшетів на базі Android.

Ринкова частка[ред. | ред. код]

За даними Liveinternet.ru частка браузера за підсумками першого тижня після релізу склала 1,4 %[24].

На тижні з 2 по 8 грудня 2013 року ринкова частка браузера в Україні стала дорівнювати 4,5 %[25].

Безпека[ред. | ред. код]

Завантажені користувачем файли перевіряються на шкідливість системою, створеною в «Лабораторії Касперського». Також у браузері використовується технологія захисту Protect, що захищає користувачів від шахрайства, платних підписок, небезпечних Wi-Fi та іншого.

Додатково[ред. | ред. код]

Що цікаво Яндекс активно рекламує Яндекс.Браузер у свого конкурента Google.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Мобильному интернету – мобильный браузер — 2013.
 2. Яндекс.Браузер теперь и для Linux — 2014.
 3. Звіт: кількість відвідувачів з різними браузерами
 4. Гліб Єрмаков (18.09.2015). «Яндекс.Браузер» став другим за популярністю інтернет-браузером в Росії. 3DNews, за матеріалами РБК. Процитовано 2015-09-19. [недоступне посилання з серпень 2019]
 5. Все браузеры для Windows (ru-RU). Процитовано 2017-07-25. 
 6. статистика сайту "Сайты Рунета". www.liveinternet.ru (uk). Процитовано 2017-07-25. 
 7. Анонс браузера на Хабрахабрі. 
 8. Яндекс.Браузер 13.10
 9. Яндекс.Браузер 13.10 (ru). 24 октября 2013 года. Процитовано 2014-09-21. 
 10. Зустрічаємо Яндекс.Браузер 13.12
 11. Зустрічаємо Яндекс.Браузер 14.7 з відкладеним запуском відео і flash-контенту (ru). 22 липня 2014. Процитовано 2014-09-21. 
 12. Зустрічаємо Яндекс.Браузер 14.8 з захистом від шкідливих розширень (ru). 16 вересня 2014. Процитовано 2014-09-21. 
 13. Яндекс.Браузер 14.10 захистить від шокуючої реклами
 14. Новий Яндекс.Браузер 14.12 став доступніше і безпечніше
 15. Спробуйте новий Яндекс.Браузер 15.6
 16. Новий інтерфейс Яндекс.Браузера повертається в бету
 17. Як не стати жертвою шахраїв?
 18. а б в г Зустрічаємо Яндекс.Браузер 15.12
 19. Попередження про платні підписки Яндекс.Браузері
 20. В ЯндексШаблон:КрапкаБраузері з'явився захищений режим
 21. Перший браузер з захистом сайтів від підміни https://yandex.ru/blog/yandexbrowser/pervyy-brauzer-s-zaschitoy-saytov-ot-podmeny/title= Перший браузер з захистом сайтів від підміни. Процитовано 2016-04-21.  Пропущений або порожній |title= (довідка)
 22. «Яндекс» выпустил браузер
 23. Яндекс.Браузер для смартфона і планшета.
 24. Статистика браузеров Liveinternet
 25. Данные Liveinternet

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]