Яндекс.Фотки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Яндекс.Фотки
Посилання Яндекс.Фотки
Комерційний Ні
Тип Фотохостинг
Власник Яндекс
Започатковано 16 квітня 2007
Закрито 7 березня 2018[2]
Стан Активний

«Яндекс.Фотки» — безкоштовний фотохостинг компанії «Яндекс». Обмеження на кількість завантажуваних зображень відсутні. Оригінали завантажених зображень зберігаються і доступні для перегляду.

Фотохостинг Яндекс. Фотки має інтеграцію з блог-сервісом «Я.ру». Для отримання інформації про нові фотографії авторів можна позначити їх улюбленими, а також отримувати коментарі за допомогою розширення «Елементи Яндекса» для браузерів Mozilla Firefox, Internet Explorer та Safari.

Можливості[ред. | ред. код]

Завантажені фотографії групуються в іменованих альбомах, які можуть мати чотири рівня вкладеності. Усередині альбому можливі кілька способів сортування — за часом завантаження (використовується за умовчанням), датою зйомки (на основі EXIF), а також ручне сортування, коли порядок проходження фотографій встановлюється мишею.

Для анотування фотографій крім полів містять назву та опис, можуть використовуватися теги, а на самих зображеннях мишею можуть зазначатися прямокутні області, яким призначаються довільні підписи, або вказується користувач Я.ру. Змінюючи налаштування свого облікового запису користувач може дозволити іншим вказувати себе на фотографіях, а також додавати теги на його фотографії.

Керування рівнями доступу дозволяє обмежувати видимість як окремих фотографій (видно всім, лише друзям на Я.ру або лише для самого власника), а також захищати від перегляду паролем цілі альбоми.

Завантажені фотографії можуть бути піддані найпростішої обробці — поворот, кадрування, лінійна тонова корекція (яскравість, контраст, насиченість).

Користувачі беруть участь у різноманітних творчих фотоконкурсах, з системою голосування, яка виключає махінації з голосами та їх накрутку.

Завантаження[ред. | ред. код]

Для приміщення фотографій на сервіс є кілька способів. З браузера фотографії можуть бути завантажені або через програму на Adobe Flash, або зі звичайної веб-форми.

Для мобільних пристроїв (наприклад, мобільних телефонів), що працюють під керуванням iPhone OS, Symbian, Android та Windows Mobile існує програма-клієнт.

Користувачі Windows XP, Windows Vista і Windows 7 можуть встановити спеціальну програму Яндекс. Фотки[3], яка дозволяє впорядкувати архів фотографій на комп'ютері, і завантажувати їх на сервіс.

Підтримка EXIF[ред. | ред. код]

EXIF-дані в усіченому вигляді доступні для перегляду. Відображаються такі з них: умови зйомки (витримка, діафрагма, фокусна відстань, ISO, значення експокорекції), а також час зйомки та виробник з моделлю камери. Останнє є гіперпосиланням, перейшовши по якій користувач потрапляє на опис відповідного пристрою на Яндекс.Маркет. На основі даних про час зйомки — зображення можна сортувати всередині альбому, використовуючи пошук по сервісу — можливо знайти знімки зроблені певною моделлю фотоапарата. EXIF-дані містить лише зображення-оригінал, зменшені ж варіанти — їх не мають.

Фотокамери, оснащені датчиком орієнтації, записують своє становище на момент зйомки в EXIF, що дозволяє сервісу Яндекс. Фотки розгортати фотографії в нормальне положення без додаткових дій з боку користувача.

Якщо в EXIF фотографії прописані координати місця зйомки (або GPS-приймачем вбудованим в камеру або користувачем вручну), то після завантаження знімки будуть автоматично позиціоновані на карті світу, яка впроваджується в сторінку з сервісу Яндекс.Карти. З інших фотохостингів подібною можливістю володіють Panoramio, Flickr та Picasa Web Albums. Також, якщо в EXIF (а точніше в IPTC) фотографії є теги або опис — то вони будуть враховані при завантаженні фотографій на сервіс (тільки у випадку використання сторінки Adobe Flash завантажувача).

Підтримка ICC[ред. | ред. код]

З певними обмеженнями підтримується зберігання ICC-профілів для завантажених зображень.

API[ред. | ред. код]

Сервіс Яндекс.Фотки має відкритим для сторонніх розробників API. З його використанням співробітниками Яндекс реалізовані програма-клієнт для мобільних пристроїв, клієнт для iPhone/iPod touch, розроблений в рамках проекту Яндекс.Нано.

Користувачі, використовуючи API, реалізували ряд додатків, серед яких розширення для Adobe Photoshop - Adobe Photoshop Lightroom, Редактор блогів Windows Live і Picasa, а також сервіс Evermap для показу фотографій на карті у вигляді віджета на будь-якому сайті або блозі.

Обмеження[ред. | ред. код]

  • Рівень вкладеності альбомів, за допомогою яких групуються зображення не може перевищувати чотирьох.
  • EXIF відсутня у всіх розмірів зображення, за винятком оригіналу.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]