Yet another Conference

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Yet another Conference (YaC) — щорічна технологічна конференція, що проводиться російської компанією «Яндекс» з 2010 року. Серед обговорюваних тем — комп'ютерна безпека, програмування, математика в комп'ютерних науках, проблеми систем зберігання та обчислення та інші теми[1]. Проходить восени. Участь безкоштовна, за попередньою реєстрацією[2]. У цілому YaC націлена на просунутих слухачів, що володіють знаннями у сфері інформатики та математики вище середнього; виступи проходять на російською та англійською мовами[3].

Назва зібрань — алюзія на розшифровку слова «Яндекс» — yetanother indexer (укр. Ще один індексатор) [4].

YaC-2010[ред. | ред. код]

Пройшла 1 жовтня в Центрі міжнародної торгівлі. Захід було анонсовано ще на початку вересня в День Програміста[4]. У конференції взяли участь доповідачі «Яндекса», Google, ABBYY, Intel, Oracle Corporation, Skype, Spirit, SUP, Yahoo![5].

Тематика доповідей — тестування навантажень, системи зберігання даних, обробка даних мультимедіа, статистика та рейтинги (на прикладі LiveJournal.com), web mining.

YaC-2011[ред. | ред. код]

Пройшла 19 вересня в 3 залах та безлічі секцій. Поряд з конференцією проходила і технологічна виставка[3].

Разом із співробітниками «Яндекса» в заході взяли участь працівники Google, Facebook, Opera Software, Kaspersky Lab, Cloudera, Нігма, Shturmann, Cloud9 IDE.

Серед значущих подій — опис технології «Спектр» фахівцями Яндекс.Пошуку, новина про відкриття API російської пошуковою системою Нігма [6] та розповідь про сервіс Нігма-Математика, доповідь про систему моніторингу «Яндекса» Juggler та опис системи адміністрування сервісів «Яндекса»[3].

У конференції також брали участь дослідники з університету Тель-Авіва (доповідь Ліор Вольфа про систему розпізнавання осіб) і ІСП РАН.

YaC-2012[ред. | ред. код]

Відбулася 1 жовтня 2012 року в 75 павільйоні Міжнародного виставкового центру (ВВЦ/ВДНХ) в Москві[7].

На заході виступали представники «Яндекс», Parallels, Opera Software, Microsoft Research, Nimbula, Cloud9 IDE, Google, Cisco Systems, Cogniance, Adobe[8].

Основна тематика — хмарні технології, інтернет-математика, системне адміністрування та розробка додатків під ОС «Андроїд»[9].

Ключовою подією став виступ генерального директора «Яндекса» Аркадія Воложа та оголошення про вихід «Яндекс.Браузера» власної розробки[10].

Виступив також представник Opera Software, який розповів про технології Opera Turbo, яка буде інтегрована в браузер Яндекс[10].

Анонсовано відкриття власного магазину додатків Yandex.Store[10].

Серед інших доповідей — розповідь про систему CRIU, нових розробках Parallels та Microsoft Research.

YaC/m[ред. | ред. код]

Yet another Conference on Marketing, абоYaC/m, конференція по цифровому маркетингу.

YaC/m-2013[ред. | ред. код]

Відбулася 16 травня 2013 року в Москві. На заході була представлена ​​нова пошукова платформа Яндекса «Острови». Серед інших обговорюваних тем — великі дані в рекламі, адаптивні інтерфейси, ранжування товарів, структурування даних в інтернет-магазинах, оптимізація в реальному часі та інше. Були присутні представники наступних компаній — FutureLabs, Вікімарт, Lamoda, Відео Інтернешнл, Receptive та інші[11].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]