Неб'юла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Премія «Неб’юла»
Nebula Award
M:

Присуджується за літературна премія в галузі наукової фантастики і фентезі
Засновник(и) Американське товариство письменників-фантастів (англ. Science Fiction and Fantasy Writers of America (SFWA))
Країна США США
Рік заснування 1966
nebulaawards.com
CMNS: Неб'юла у Вікісховищі

Премія «Не́б'юла» (англ. Nebula Award) — щорічна літературна премія у галузі фантастичної літератури, яку присуджує Американське товариство письменників-фантастів (англ. Science Fiction and Fantasy Writers of America (SFWA)).

Історія

Ідею нагороди запропонував Ллойд Біггл-молодший у 1965 році. Джуді Бліш розробив дизайн нагороди: прямокутний блок прозорого пластику, усередині якого знаходиться кристал кварцу і срібляста спіральна туманність, звідки і походить назва премії — «зоряна туманність».

Категорії премії

  • Роман: 40 000 чи більше слів
  • Повість: від 17 500 до 40 000 слів
  • Коротка повість: від 7 500 до 17 500 слів
  • Оповідання: до 7 500 слів

Крім того, з 1999 надавалася нагорода за найкращий драматичний сценарій, але члени SFWA розділилися в думці про доречність номінації, і категорія, можливо, не буде продовжуватися в майбутньому.

Списки переможців премії

На відміну від нагороди «Г'юґо», нагороди «Неб'юла» нумерується за роком виходу твору. У голосуванні беруть участь тільки члени SFWA, а не всі охочі, як у випадку з «Г'юґо».

У номінаційні списки потрапляють твору запропоновані не менш ніж десятьма членами SFWA. Крім того, у рамках заходу, іноді присуджуються: «Grand Master Award» — Меморіальна премія «Гросмейстер фантастики» імені Деймона Найта («за особливі довічні заслуги в області наукової фантастики»), «Bradbury Award» — Нагорода Рея Бредбері (особлива нагорода за кіносценарії) і «Author Emeritus» — нагорода авторам, що вже пережили пік слави.

Торгова марка

Нагорода «Неб'юла» є зареєстрованою торговою маркою організації письменників-фантастів США.

Посилання