Меморіальна премія імені Астрід Ліндгрен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен
англ. Astrid Lindgren Memorial Award
Astrid Lindgren Memorial Award 2010-67.jpg
Країна Швеція Швеція
Тип літературна премія
Статус вручається
На честь: Астрід Ліндґрен
Нагородження
Засновано: 2002
Нагороджені:
Черговість
Сайт Офіційний вебсайт

CMNS: Меморіальна премія імені Астрід Ліндгрен у Вікісховищі

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (англ. Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA)) — шведська премія за досягнення в літературі для дітей та юнацтва.

Королева Швеції Сільвія вручає пам'ятну премію імені Астрід Лінґрен Кітті Кровтер. 2010 рік

Заснована урядом Швеції 2002 року на честь видатної дитячої письменниці Астрід Ліндґрен, з метою посилити інтерес до дитячої літератури у світі та зробити її доступнішою для дітей. Премія вручається щорічно. Призовий фонд – 5 млн шведських крон (450 000 євро).

Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності. Їхні твори повинні мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, що їх демонструє творчість Астрід Ліндґрен. Якщо мова йде про організацію, то оцінюється тривалість та результативність її роботи. На номінування не впливають такі фактори як обсяг продажів книжок чи попередні нагороди номінанта. Премія не вручається посмертно.

Претенденти на премію не можуть номінувати себе самі. Рішення про висунення кандидатур приймає журі на основі подання різних організацій. Переможця також визначає журі. До його складу входять 12 осіб. Це експерти з дитячої літератури, автори, ілюстратори, бібліотекарі та критики. Серед членів журі є також один представник родини Ліндґрен.

Вимоги до номінантів[ред. | ред. код]

На здобуття цієї премії можуть номінуватися письменники, ілюстратори, диктори, чиї роботи близькі по духу стилю творчості Астрід Ліндгрен.

Мета нагороди[ред. | ред. код]

Головною метою нагороди є посилення інтересу до дитячої та юнацької літератури й збільшенню доступу до неї дітям у всіх куточках світу.

Лауреати[ред. | ред. код]

Кронпринцеса Швеції Вікторія вручає премію Ґуусу Куєру, 2012 рік
Кронпринцеса Швеції Вікторія вручає премію Барбро Ліндґрен, 2014 рік

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]