Adobe Premiere Pro

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Adobe Premiere Pro — професійна програма нелінійного відеомонтажу компанії Adobe Systems. Нащадок програми Adobe Premiere (остання версія 6.5). Першу версію програми («Adobe Premiere» 7) презентували 21 серпня 2003 року для систем на основі ОС Windows. Вже у третій версії програма стала доступною і для операційних систем Mac OS X. Преші дві версії випустили окремими продуктами, лише третю у складі пакету Adobe Creative Suite 3. П'ята версія, яка є складовою пакету Adobe Creative Suite 5, підтримує лише 64-бітні операційні системи, хоча четверта також підтримувала і 32-бітні.

Основний формат файлів програми для збереження робочих проектів — .prm

Можливості[ред.ред. код]

Adobe Premiere 6.5 стала найпопулярнішою програмою на ринку професіональної роботи з відео. Компанія Adobe протягом тривалого часу не випускала оновлення, однак згодом представила широкому загалу принципово новий продукт: Adobe Premiere Pro.

Premiere Pro підтримує високоякісне редагування відео з 32-бітовим кольором (RGB та YUV кольоровий простір). Програма також дає можливість редагувати аудіо-семплів, підтримує VST аудіо плагіни (plug-in), та звукових доріжок 5.1 surround. Архітектура Premiere Pro плагінів дозволяє імпортувати та експортувати матеріали таких контейнерів як QuickTime чи DirectShow, а також підтримує чималу кількість відео- й аудіоформатів MacOS та Windows.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]