Vegas Pro

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VEGAS Pro
Скриншот типового інтерфейсу Vegas Pro v13.0
Тип Відеоредактор
Автор Sonic Foundry
Розробники Magix
Платформа x64;[1] .NET Framework 4.0 and QuickTime 7.1.6[1]
Операційна система Windows 7 та пізніші[1]
Мова програмування C Sharp і JScript
Ліцензія Умовно-безплатне програмне забезпечення
Вебсайт vegascreativesoftware.com

Vegas Pro — професійний відеоредактор для нелінійного монтажу (NLE), що спочатку виходив під ліцензією компанії Sonic Foundry, пізніше Sony, а на сьогодні права належать Magix.[2]

Від початку програма була розроблена як аудіоредактор, але згодом, з версії 2.0, перетворилася на відео-аудіоредактор для нелінійного монтажу. Особливостями програми Vegas є: підтримка багатодоріжкового відео і аудіо редагування в режимі реального часу, необмежена кількість доріжок, можливість використання різних за роздільною здатністю відеопослідовностей (секвенцій), інструменти для складних ефектів і композитинга, підтримка 24-біт / 192 кГц звуку і технологій VST та DirectX для плаґінів, а також мікшування звуку в режимі Dolby Digital Surround. До 10-ї версії Vegas Pro працював під управлінням Windows 7, Windows 8 і Windows 10. З 11-ї версії припинена підтримка Windows XP, а починаючи з 12-ї версії програма виходить лише для 64-бітних ОС. З 13-ї версії припинено підтримку Windows Vista. 24 травня 2016 року компанія Sony оголосила про продаж Вегас (і великої частини своєї лінії «Creative Software») холдинговій компанії MAGIX, яка буде продовжувати надавати підтримку і розробку даного програмного забезпечення.[3]

Опис[ред. | ред. код]

Vegas не вимагає ніяких спеціалізованих апаратних засобів для належної роботи, що дозволяє йому працювати практично на будь-якому стандартному комп'ютері під управлінням Windows в широкому діапазоні апаратних засобів.

У галузях композитингу й анімаційної графіки Vegas надає широкий набір інструментів, зокрема 3D-рух доріжки композитингу, з контролем над Z-буферизацією і просторовим розташуванням візуальних площин, включаючи площину перетину.

Велика частина обробки візуальних ефектів у Vegas відтворюють аудіопарадигму. Ефекти можна застосовувати на будь-якому етапі візуального потоку сигналу — рівень події, рівень доріжки і ефекти вихідного рівня, так само, як аудіоефекти реверберації, ділей і фленжер застосовуються в цифрових аудіосистемах, на кшталт, Pro Tools, Cubase або Sonar. Крім того, майстер виведення ефектів також може управляти і маніпулювати через Master Bus пакетної автоматизації доріжки.

Починаючи з версії 8.0, Vegas читає відеокодек MJPEG контейнера AVI (як правило, залежить від «відео» настройки цифрових фотокамер). (Установка MJPEG кодека з попередніх версій цього програмного забезпечення іноді усувало проблему.) Підтримка сторонніх кодеків також присутня, але через їхнє використання може бути важко зрозуміти, який саме кодек використовується для відтворення AVI. Деякі з кодеків Вегаса є «рідними» або вбудованими.

Одним з основних упущень Vegas було те, що, хоча він і почав своє життя як аудіомультиканальний NLE, проте не мав взагалі ніякої можливості стандарту MIDI. (Крім панелі управління і синхронізації.) Це обмежувало його використання для роботи з аудіо, зосередивши продукт на постпродукційній роботі з відео, виключно для ринку відеоредакторів нелінійного монтажу.

Особливістю Vegas є інтеграція з форматом 24p DV. Він також є одним з небагатьох в системах нелінійного монтажу, який може конвертувати інші формати в 24p (або якийсь один формат в інший формат) без будь-якої потреби в додаткових плагінах або сторонніх виробниках, і є єдиним серед NLE, що дозволяє одночасно відкривати кілька примірників програми для роботи. Так кліпи та послідовності можуть бути скопійовані і вставлені між екземплярами Vegas. Одним із таких прикладів може бути рендеринг послідовності у фоновому режимі, поки користувач продовжує редагувати в іншому екземплярі Vegas на передньому плані. Vegas забезпечує складний композитинг, включаючи хромакей (зелений екран), маскування і ключовий кадр анімації. Верстка дозволяє перед проектом, який буде включений в інший проект, модуляризацію процесу редагування, тож масив доріжок і редагування стає єдиним треком для подальшого редагування. Будь-які зміни попереднього проекту знайдуть відбиття в пізнішому проекті. Верстка особливо корисна у великих чи складних, або проектах зі спеціальними ефектами, бо при цьому, у фінальному рендерингу не втрачаються попередні напрацювання.

На відміну від інших редакторів, MAGIX Vegas Pro підтримує технологію створення сценаріїв, яка забезпечує автоматизацію завдань, спрощення робочого процесу, а також підвищення ефективності та продуктивності. Безкоштовні та платні заздалегідь написані сценарії доступні у товаристві VEGAS в Інтернеті.

Історія версій[ред. | ред. код]

Vegas Pro 8.0[ред. | ред. код]

Колекція Pro Vegas вийшла 10 вересня 2007 року і поєднувала в собі пакет програм з: Vegas Pro 8.0, DVD Architect Pro 4.5 і Dolby Digital AC-3, яке являло собою програмне забезпечення для кодування та інтегроване середовище для всіх фаз професійної обробки відео, аудіо, DVD й роботі в сфері телерадіомовлення. Завдяки цим інструментам користувач міг редагувати і обробляти такі формати як DV, AVCHD, HDV, SD / HD-SDI, а також всі формати XDCAM в режимі реального часу. Крім цього, надавалась можливість використання об'ємного звуку, його тонкої настройки точності, і використання двошарових DVD.

 • Vegas був другим відеоредактором нелінійного монтажу, що дозволяв користувачам одночасно використовувати різні формати на часовій шкалі (таймлайні) і просто редагувати їх. Інші відеоредактори нелінійного монтажу вимагали від користувача, попередньо зробити їх  "відповідними" одному, певному формату. Vegas Video 1.0 надавав таку можливість ще у 2000 році. Відеоредактор Final Cut Pro отримав подібну функцію в 2007 році з виходом FCP 6.
 • У 2003 році, з появою оновлення 4.0b, користувачі Vegas отримали підтримку редагування HD і 24p безкоштовно.
 • Vegas був першим з нелінійних відеоредакторів, що мав "серйозні" аудіоінструменти, такі як інтегрований 5.1-канальний об'ємний мікшер, та підтримку 24-біт / 192 кГц звуку і використання ASIO драйвера.

Vegas почав своє життя як інструмент лише для роботи з аудіо і особливим акцентом на перемасштабуванні і передискретизації звуку, що робить його, можливо, лідером у своїй категорії, з істотно більш складним аудіоінструментарієм, ніж будь-який інший NLE.

Відеоредактор Vegas також виступав одним з перших в системах нелінійного монтажу, які дозволяли підтримку формату HDV, як у вигляді рідних TS файлів, так і через інструменти повного транскодування (перетворення без втрат) у форматі CineForm Connect HD.

Дата Версія Назва Додані можливості
Вересень 2007 8.0 Vegas Pro 8.0 Технологія ProType Titling

Можливість одночасного редагування на кількох екранах

32-бітна обробка відео з плаваючою точкою

Покращена підтримка HDV/SDI/XDCAM

Можливість переміщення консольних вікон програми

Вересень 2006 7.0 Vegas Pro 7 Підтримка AVCHD

Vegas Pro 9.0[ред. | ред. код]

11 травня 2009 року Sony Creative Software випустила Sony Vegas Pro 9.0 з більшою підтримкою цифрового кіно, зокрема:

 • Підтримка роздільної здатності 4K
 • Вбудована підтримка професійних форматів відеокамер, таких як Red і XDCAM EX

Останній реліз Sony Vegas Pro 9.0, а саме Vegas Pro 9.0e (випущений 13 травня 2010 року) включав в себе такі функції, як новий баланс білого відео FX.

У 2009 році Sony Creative Software придбала у Velvetmatter Radiance пакет Video FX плаґінів, але вони не будуть включені в Vegas 9. В результаті, вони більше не доступні як окремий продукт від Velvetmatter.[4]

Vegas Pro 10[ред. | ред. код]

Sony Vegas 10, випущений 11 жовтня 2010, вводить багато нових функцій, таких як:

 • Стереоскопічне 3D-редагування
 • Comprehensive Closed Captioning
 • GPU-прискорення AVC кодування для обмежених форматів (за допомогою NVIDIA CUDA). З випуском Vegas 10d, підтримка була розширена для деяких графічних процесорів AMD (через OpenCL GPGPU API).
 • Стабілізація зображення
 • Підтримка Audio FX
 • Управління доріжками
 • Підтримка OpenFX-плаґінів

і ще кілька оновлень і змін користувацького інтерфейсу.[5]

Vegas Pro 11[ред. | ред. код]

Sony оголосила вихід Vegas Pro 11 на 9 вересня 2011 року, але фактично він з’явився 17 жовтня 2011 року. Оновлені функції програми торкнулися: GPGPU прискорення декодування відео, ефектів, відтворення, композитингу, кадрування, переходів і руху. Інші вдосконалення мали включати розширені текстові інструменти, розширення стереоскопічних/ 3D функцій, RAW підтримка фотографій, а також нові механізми синхронізації подій.[6] Крім того, Vegas Pro 11 поставляється з попередньо завантаженими "NewBlue" Titler Pro,  як 2D і 3D текстові плаґіни.[7]

На відміну від попередніх версій Vegas Pro, версія 11 не підтримує Windows XP (з 64-розрядної версії - Для сумісної установки перемикача).

Vegas Pro 12[ред. | ред. код]

9 листопада 2012 року Sony випустила Vegas Pro версії 12. Оновлені функції включають посилену 4K підтримку, більше візуальних ефектів і більш високу продуктивність кодування. Вихід Vegas Pro 12 присвячений 64-розрядним версіям Windows.

Vegas Pro 13[ред. | ред. код]

10 квітня 2014 року Sony випустила Vegas Pro 13. Компанія привносить нові інструменти для спільної роботи і спрощені робочі процеси для професійних виробників контенту, які стикаються з широким спектром мультимедійних виробничих завдань.

Залежно від мети відеоредактор пропонується в трьох нових конфігураціях:

 • Vegas Pro 13 Edit: Відео та аудіо продукція
 • Vegas Pro 13: Створення диска відео, аудіо, Blu-Ray
 • Vegas Pro 13 Suite: Редагування, авторінг диска, і візуальні ефекти.

Vegas Pro 14[ред. | ред. код]

20 вересня 2016 року компанія MAGIX випустила Vegas Pro 14-ї версії. Відеоредактор має передовий 4K апскейлінг, а також різні виправлення помилок. Підвищено межу швидкості відео, присутня підтримка RED камери та інші різні функції.

Відгуки[ред. | ред. код]

Великі виробники телерадіомовлення використовували програмне забезпечення Vegas Pro при створенні свого продукту. Серед них можна назвати новинну програму Nightline, від американської телекомпанії ABC News. "Швидкість, з якою ми нарізуємо відео з ефектами, вражає," ̶  зазначає технічний директор ABC Річард Еренберг. "Ми з нетерпінням очікуємо можливості використовувати Vegas у відкритті нашого шоу, а також застосовувати ефекти в процесі монтажу".[8] Неприховану зацікавленість до продукції компанії Sony, і власне програми Vegas Pro, проявляв головний директор Nightline Джордж Мерфі, через що навіть виникали питання про наявність конфлікту фінансових інтересів.[9]

У 2005 році кілька переможців міжнародного кінофестивалю фільмів, що проводиться щороку в місті Лонг-Біч, штату Каліфорнія, заявили про використання відеоредактора Vegas Pro, завдяки якому суттєво скоротили процес виробництва кінопродукції.[10]

Інша продукція[ред. | ред. код]

Окрім основної версії відередактора, існує версія Sony Vegas Movie Studio (раніше відома як VideoFactory і Screenblast), що має такий самий інтерфейс і початковий код як і професійна версія Vegas, проте не включає в себе низку професійних функцій, таких як вдосконалені інструменти композитинга або просунутий DVD / Blu-Ray Disc авторинг. У попередніх версіях відеоредактора, частину професійного набору можна було придбати окремо від DVD Sony чи Blu-ray Disc authoring software. Так само окремо виходила і програма DVD Architect Pro (яка раніше мала назву DVD Architect або DVD Architect Studio – як споживча версія), що входила в пакет "Vegas + DVD ", тоді як у Vegas 7 цього не було. Випуск Vegas Pro 8.0 включав в себе пакет з: DVD Architect Studio Pro 4.5, Vegas Pro 8.0, а також наборів Boris FX LTD і Magic Bullet Movie HD – що входили в комплект і не могли бути придбані окремо.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Vegas Pro 13: Technical Specifications. sonycreativesoftware.com. Sony Creative Software. Архів оригіналу за 13 березня 2016. Процитовано 3 лютого 2016.
 2. Schmidt, Klaus (23 травня 2016). "Magix aquires Sony's Video Editing and Music Software Portfolio today". Linkedin (англ.). Архів оригіналу за 8 листопада 2020. Процитовано 02.11.2016.
 3. Fingas, Jon (05.24.2016). "Sony sells most of its media editing tools". Engadget (англ.). Архів оригіналу за 29 жовтня 2019. Процитовано 02.11.2016.
 4. "Old Velvetmatter Radiance page". Velvetmatter.com (англ.). Velvetmatter. 2009. Архів оригіналу за 2 грудня 2020. Процитовано 03.11.2016.
 5. Holland, Brent (02.01.2011). "Sony Vegas Pro 10 Advanced Editing Software Review". Videomaker (англ.). Архів оригіналу за 5 березня 2021. Процитовано 04.11.2016.
 6. "Sony Vegas Pro 11 - Coming soon!". Thetechgame.com (англ.). 18 вересня 2011. Архів оригіналу за 5 листопада 2016. Процитовано 04.11.2016. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)
 7. Dixon, Doug (04.01.2012). "Sony Vegas Pro 11 Advanced Editing Software Review". Videomaker (англ.). Архів оригіналу за 11 листопада 2020. Процитовано 04.11.2016.
 8. "NIGHTLINE is the Right Line for Sony Vegas". Videoguys.com (англ.). Videoguys Blog. 8 квітня 2005. Архів оригіналу за 5 листопада 2016. Процитовано 04.11.2016.
 9. Staff, By (18 квітня 2005). "Dag-NAB-it! ABC Cancels 'Nightline' Director's Sony Spiel". Broadcastingcable.com (англ.). Архів оригіналу за 27.08.2016. Процитовано 04.11.2016.
 10. Spotted Eagle, Douglas (08.14.05). "First Place , First Time!". Digitalmedianet (англ.). Архів оригіналу за 5 листопада 2016. Процитовано 04.11.2016.

Корисна інформація[ред. | ред. код]

Книги[ред. | ред. код]

Новини[ред. | ред. код]

Огляди[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]