Alexander (гра)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олександр
Обкладинка гри Александр.jpg
Розробник Україна GSC Game World
Видавець Україна GSC World Publishing
Ubisoft
Дата випуску 20 листопада 2004
Жанр(и) Стратегія в реальному часі
Платформа Microsoft Windows
Режим гри Одиночна гра
Розрахована на багато користувачів гра
Системні
вимоги
Intel Pentium 4 2 Ггц
512 MB RAM
Відеокарта на 128 MB
Сайт alexander-thegame.com

Олександр (англ. Alexander) — відеогра у жанрі стратегія в реальному часі / RPG, розроблена компанією GSC Game World і видана компаніями GSC World Publishing і Ubisoft 20 листопада 2004, Є офіційною грою за фільмом Олівера Стоуна Олександр.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Основний[ред.ред. код]

Гравець може зіграти в одиночну кампанію і битви з комп'ютерним супротивником, а також може зіграти в мультиплеєр.

Гравець розвиває свою економіку, з чиєю допомогою створює армію для боротьби з ворогом.

У грі існує кілька ресурсів: їжа, дерево, камінь, золото і залізо. Вони можуть видобуватися як селянами, так і купуватися на ринку.

Істотною відмінністю гри від інших стратегій є підвищене значення загонів. Воїни починають отримувати мораль, потрапивши до їх складу. Також на загони поширюються посилення від героїв (вони ж командири). Для піхоти розмір загонів становить 36, 64 і 100 бійців, для кінноти 20, 30 і 42. Також загони з часом набирають досвід. У грі існує 2 види строїв: агресивний і захисний.

Одиночна кампанія[ред.ред. код]

У цьому режимі гравцеві надана можливість зіграти в 4 різні ігрові кампанії, присвячених кожній фракції. Тільки кампанія за Македонію створена на основі історичних подій, інші є варіаціями на тему альтернативної історії.

Ігрові фракції[ред.ред. код]

У грі представлені 4 ігрових фракції:

 • Єгиптяни
 • Індійці
 • Македонці
 • Перси

Кожна з цих фракції має набір загальних юнітів, але при цьому залишилися одиниці істотно відрізняються один від одного.

Герої[ред.ред. код]

Кожна з фракцій має вибір з 3 героїв, хоча можуть використовувати тільки одного. Кожен з них володіє трьома видами здібностей, які розвиваються за рахунок очок досвіду.

У кампанії досвід розподіляється на початку наступної місії і виходить за своєчасність виконання місії, виконання всіх завдань місії і ефективність бойових дій.

В одиночних місіях і мультиплеєрі очки досвіду нараховуються тільки за ворогів, убитих гравцями, хоча бажано, щоб битва проходила недалеко від героя.

Герої Єгипту:

 • Нектанеба: єгипетський фараон. Займається цілительством, діючи як самостійно, так і покращуючи священиків. Також він прискорює відновлення навколишніх військ, і може знизити її у супротивника.
 • Хоремхеб: різноплановий герой, який не має певної спеціалізації. Підвищує видобуток золота, а також захист колісниць. Може на час знизити мораль у оточили його ворожих військ.
 • Азельмікос: прискорює виробництво піхоти, також може підвищити показник її захисту та знизити у противника в деякому радіусі.

Герої Індії:

 • Пор : індійський цар. Підвищує життя у бойових слонів, також прискорює власних солдатів. У навколишніх слонів третього здатністю підвищує захист.
 • Самбуса: син Пора. Знижує вартість кавалерії, підвищує її захист і на час прискорює своє оточення війська.
 • Абісар: індійський цар, союзник Пора. Впливаючи на селян, може підвищити видобуток їжі, також має здатність підвищувати і знижувати мораль в деякому радіусі.

Герої Македонії:

 • Олександр Македонський : посилює атаку важкої піхоти, підвищує мораль всім своїм військам а також союзникам.
 • Птоломей : піхотний командир. Підвищує їх захист, додає життя своїм військам і на час знижує швидкість атаки противника.
 • Парменіон : в сферу його впливу входять флот і будівлі. Може підвищувати захист кораблів і захищеність будівель. Крім цього може відновлювати здоров'я своїм юнітам.

Герої Персії

 • Дарій III : цар персів. Впливає як на економіку, так і на військову справу. У першому випадку підвищує видобуток каменю. У другому знижує захист супротивника як пасивно, так і застосовуючи спеціальну здатність.
 • Охус: син Дарія. Збільшує дальність стрільби кораблів і стрільців. Також може тимчасово знизити швидкість пересування ворожих військ.
 • Бесс : Бактрійського сатрап Дарія. Є кавалерійським командиром. Підвищує її атаку і захист, може знизити мораль ворожих військ. Останньою здатністю в деякому радіусі підвищить атаку своїх кавалеристів.

Рецензії[ред.ред. код]

Найбільший російський портал ігор Absolute Games поставив грі 87%. Оглядач зазначив цікавий ігровий сплав RTS і варгейм, гарну графіку й ігровий баланс. Вердикт:

« Вийшла гра практично без недоліків. Динамічні місії, розбавлені відеороликами з фільму, вдало вписуються в оповідання, затягують з головою. Можна причепитися до роботи штурмових гармат, не завжди витримують відстань до цілі, назвати невдалим саундтрек (під час битв він не змінюється, селяни на ниві махають косою під ті ж звуки), висловити Фі. з приводу нудних походів у храм, посваритися на нестабільність? Але це всього лише причіпки, нітрохи не зменшують цінність Олександра.[1] »

Журнал Ігроманія Поставив грі 7 балів з 10-ти, зробивши такий висновок:

« Середня у всіх відносинах стратегія. Нетипово для GSC Game World, від якої ми звикли отримувати одні лише хіти. Проте ж для фанатів Олівера Стоуна, Коліна Фаррела, а також багатотисячних юніт-масовок в самий раз.[2] »

Примітки[ред.ред. код]

 1. Денис 'worm' Давидов (9 грудня 2004). Рецензія на гру Олександр. Absolute Games. 
 2. Ігор Варнавський (1 березня 2005). Олександр. Вердикт. Ігроманія (журнал). 

Посилання[ред.ред. код]