Ameles

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ameles
Самиця Ameles spallanziana
Самиця Ameles spallanziana
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Богомоли (Mantodea)
Родина: Mantidae
Рід: Ameles
Burmeister, 1838
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Ameles
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Ameles
EOL logo.svg EOL: 2870106
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1194551

Ameles — рід богомолів, поширених в Середземномор'ї та прилеглих країнах Азії та Африки. Богомоли невеликого розміру, самці крилаті, крила самиць вкорочені. Налічує близько 25 видів.

Опис[ред. | ред. код]

Дрібні богомоли, 20-35 мм у довжину. Тіло зеленого або сірувато-охристого забарвлення. Самці тендітні, з добре розвиненими прозорими крилами з темними жилками, які довше за черевце, літають. Надкрила самця вкривають все черевце. Самиця більш міцної будови, надкрила вкорочені, задні крила з великою брунатною плямою. Очі конічні або кулясті, часто з горбиком на верхівці. Вічка великі та виразні у самців (окрім A. paradecolor) і маленькі в самиць. Передньоспинка коротка, не довше передніх тазиків. Передні стегна з 4 зовнішніми шипами, 4 дискоїдальними та 10 внутрішніми. Передні голені з 8-9 внутрішніми та зовнішніми шипами. Задні та середні ноги злегка вкриті волосками. Перший членик задньої лапки частіше за все довший за інші.[1]

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Ксеротермофіли — живуть в посушливих теплих біотопах. Живуть близько поверхні ґрунту, віддають преференцію степовим травам, кущам. Зустрічаються також у високогір'ї до 2000 метрів над рівнем моря. Богомоли швидко рухаються по землі чи по рослинах, стрибають.

Види[ред. | ред. код]

За різними даними від 23 до 29 видів. Найкраще досліджені в Європі, мало даних щодо середньоазійських видів.

Поширення[ред. | ред. код]

Види роду зустрічаються від Канарських островів до Афганістану, в Північній Африці, на Близькому Сході, в Південній Європі. Один вид відомий з України, в кінці XX сторіччя з'явився і на території Росії.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Stolyarov, M. V. (2009). A preying mantis species (Mantidae) new for the fauna of Russia. Entomological Review 89 (2): 189–190. ISSN 0013-8738. doi:10.1134/S0013873809020092. 

Джерела[ред. | ред. код]