ChatON

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ChatOn
ثاني أيقونة لشات أون.png
Samsung-ChatON.png
Тип IM
Розробник Samsung Electronics
Стабільний випуск

2.0 (Android),
1.8.3 (Android),
1.6.5 (Android Планшет),
1.5.2 (iOS),
1.7.0 (iOS тільки у Канаді),
1.7.4 (bada),
1.5 (Windows Mobile 7.0),
1.0 (Windows Mobile 6.5),
1.5.4 (BlackBerry Touch),
1.5.5 (BlackBerry Non Touch),

1.5.3 (WEB)
Операційна система Android, bada, BlackBerry, iOS, Windows Mobile, WEB
Ліцензія Власницьке ПЗ
Вебсайт ChatOn

ChatON — це безкоштовний сервіс мобільних комунікацій, представлений компанією Samsung Electronics восени 2011 року. Даний сервіс може працювати на всіх розповсюджених платформах для смартфонів та стільникових телефонів, забезпечуючи спілкування абонентів будь-яких операторів по всьому світу. На кінець 2012 року сервіс був доступний у 120 країнах та на 62 мовах.

Можливості[ред. | ред. код]

ChatON надає можливість користувачам моментально обмінюватися текстовими повідомленнями, зображеннями, рукописними нотатками та відеороликами незалежно від використовуваної мобільної платформи. Також можна спілкуватися у групових чатах, а спеціальний вебклієнт дозволить легко обмінюватися контентом і повідомленнями між смартфоном та комп'ютером.

Користувачі — після запуску сервісу користувачеві пропонується додати друзів з телефонної книги. Після додавання вони будуть поділені на тих, хто зареєстрований у сервісі, та тих, хто ще не зареєструвався.

Груповий чат — можливість почати груповий чат або започаткувати мікро-групу, спілкуватися одразу з декількома друзями в одному вікні і відправляти повідомлення декільком користувачам.

Рівень взаємодії — функція дозволяє бачити статистику спілкування з друзями.

Друзі говорять — для друзів, які знаходяться оффлайн, можна публікувати коментарі на сторінках їх профілів.

Анімаційні повідомлення — у вікні обміну контентом можна створювати анімаційні повідомлення, намалювавши пальцем нескладний малюнок, додавши фонові зображення та аудіо.

Портфель — ця функція дає можливість переглядати весь контент із попередніх повідомлень в одному вікні.

Мультимедійне спілкування — можливість спілкуватися за допомогою відео та голосових повідомлень, а також публікувати дані про своє місцезнаходження.

Сервіс дозволяє обмінюватися різними мультимедійними даними. Доступні наступні типи даних:

  • Зображення — підтримуються формати JPEG та PNG.
  • Відео запис — підтримуються формати MP4, 3GP та MOV. MOV не підтримується на Android, bada та BlackBerry платформах.
  • Голосовий запис — підтримуються формати MP3, AAC, M4A та 3GP зі стисненням AMR або AMR-NB. Тривалість запису має бути менше ніж 2 хвилини.

Trunk — мультимедійне сховище, що зберігає усю мультимедійну інформацію, якою ви ділилися у чатах. Мультимедійні дані можуть також бути завантажені у соціальні мережі.

Вебдоступ — сервіс ChatON доступний на усіх пристроях з веббраузером, включаючи ноутбук, планшет та ПК.

API[ред. | ред. код]

Докладніше: ChatON API

Анонсовиний у червні 2012 і представлений на IFA 2012. До цього — існував лише як бета-версія. Для авторизації використовується протокол OAuth 2.0. API складається з двох частин:

  • Серверна частина — клієнтська програма буде взаємодіяти з сервером напряму, за допомогою JSON-запитів.
  • Клієнтська частина — являє собою бібліотеку під платформу Android.

Два варіанти функціонального набору[ред. | ред. код]

Базовою функціональністю можуть користуватися всі власники мобільних телефонів. До їх послуг текстові повідомлення, картинки, записи календаря, контакти через клієнську програму. Власники смартфонів отримають розширену функціональність ChatON — можливість передивлятися статистику комунікацій, щоб дізнатися, з ким вони спілкуются частіше всього (функція Interaction Rank), додавати коментарі на сторінки профілів своїх друзів, створювати «анімаційні повідомлення» — додавати до рукописних нотаток анімаційні повідомлення та фонові малюнки. всі фото і відео з діалогових вікон можна буде передивлятися в автоматично згенерованому контент-каналі (Trunk).

Як завантажити[ред. | ред. код]

ChatON можна завантажити безкоштовно через онлайн-магазини Samsung Apps або Android Market. В деяких смартфонах Samsung сервіс ChatON попередньо завантажено.

Подібні сервіси[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]