ChatON

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ChatOn
ثاني أيقونة لشات أون.png
Samsung-ChatON.png
Тип IM
Розробник Samsung Electronics
Стабільний випуск

2.0 (Android),
1.8.3 (Android),
1.6.5 (Android Планшет),
1.5.2 (iOS),
1.7.0 (iOS тільки у Канаді),
1.7.4 (bada),
1.5 (Windows Mobile 7.0),
1.0 (Windows Mobile 6.5),
1.5.4 (BlackBerry Touch),
1.5.5 (BlackBerry Non Touch),

1.5.3 (WEB)
Операційна система Android, bada, BlackBerry, iOS, Windows Mobile, WEB
Ліцензія Власницьке ПЗ
ChatOn

ChatON — це безкоштовний сервіс мобільних комунікацій, представлений компанією Samsung Electronics восени 2011 року. Даний сервіс може працювати на всіх розповсюджених платформах для смартфонів та стільникових телефонів, забезпечуючи спілкування абонентів будь-яких операторів по всьому світу. На кінець 2012 року сервіс був доступний у 120 країнах та на 62 мовах.

Можливості[ред. | ред. код]

ChatON надає можливість користувачам моментально обмінюватися текстовими повідомленнями, зображеннями, рукописними нотатками та відеороликами незалежно від використовуваної мобільної платформи. Також можна спілкуватися у групових чатах, а спеціальний веб-клієнт дозволить легко обмінюватися контентом і повідомленнями між смартфоном та комп'ютером.

Користувачі — після запуску сервісу користувачеві пропонується додати друзів з телефонної книги. Після додавання вони будуть поділені на тих, хто зареєстрований у сервісі, та тих, хто ще не зареєструвався.

Груповий чат — можливість почати груповий чат або започаткувати мікро-групу, спілкуватися одразу з декількома друзями в одному вікні і відправляти повідомлення декільком користувачам.

Рівень взаємодії — функція дозволяє бачити статистику спілкування з друзями.

Друзі говорять — для друзів, які знаходяться оффлайн, можна публікувати коментарі на сторінках їх профілів.

Анімаційні повідомлення — у вікні обміну контентом можна створювати анімаційні повідомлення, намалювавши пальцем нескладний малюнок, додавши фонові зображення та аудіо.

Портфель — ця функція дає можливість переглядати весь контент із попередніх повідомлень в одному вікні.

Мультимедійне спілкування — можливість спілкуватися за допомогою відео та голосових повідомлень, а також публікувати дані про своє місцезнаходження.

Сервіс дозволяє обмінюватися різними мультимедійними даними. Доступні наступні типи даних:

  • Зображення — підтримуються формати JPEG та PNG.
  • Відео запис — підтримуються формати MP4, 3GP та MOV. MOV не підтримується на Android, bada та BlackBerry платформах.
  • Голосовий запис — підтримуються формати MP3, AAC, M4A та 3GP зі стисненням AMR або AMR-NB. Тривалість запису має бути менше ніж 2 хвилини.

Trunk — мультимедійне сховище, що зберігає усю мультимедійну інформацію, якою ви ділилися у чатах. Мультимедійні дані можуть також бути завантажені у соціальні мережі.

Веб-доступ — сервіс ChatON доступний на усіх пристроях з веб-браузером, включаючи ноутбук, планшет та ПК.

API[ред. | ред. код]

Докладніше: ChatON API

Анонсовиний у червні 2012 і представлений на IFA 2012. До цього — існував лише як бета-версія. Для авторизації використовується протокол OAuth 2.0. API складається з двох частин:

  • Серверна частина — клієнтська програма буде взаємодіяти з сервером напряму, за допомогою JSON-запитів.
  • Клієнтська частина — являє собою бібліотеку під платформу Android.

Два варіанти функціонального набору[ред. | ред. код]

Базовою функціональністю можуть користуватися всі власники мобільних телефонів. До їх послуг текстові повідомлення, картинки, записи календаря, контакти через клієнську програму. Власники смартфонів отримають розширену функціональність ChatON — можливість передивлятися статистику комунікацій, щоб дізнатися, з ким вони спілкуются частіше всього (функція Interaction Rank), додавати коментарі на сторінки профілів своїх друзів, створювати «анімаційні повідомлення» — додавати до рукописних нотаток анімаційні повідомлення та фонові малюнки. всі фото і відео з діалогових вікон можна буде передивлятися в автоматично згенерованому контент-каналі (Trunk).

Як завантажити[ред. | ред. код]

ChatON можна завантажити безкоштовно через онлайн-магазини Samsung Apps або Android Market. В деяких смартфонах Samsung сервіс ChatON попередньо завантажено.

Подібні сервіси[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]