QQ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Tencent QQ
Tencent QQ.png
Тип Програми миттєвого обміну повідомленнями
Розробник Tencent Holdings Limited
Стабільний випуск 3.0 (29 вересня 2013)
Платформа Android, iOS, Microsoft Windows і macOS
Операційна система Кросплатформове програмне забезпечення
Мова програмування C++
Ліцензія Власницьке ПЗ
Вебсайт Tencent QQ QQ international

QQ — найрозповсюдженіший в Китаї сервіс миттєвого обміну повідомленням[джерело?], а також однойменна програма-клієнт[1].

Підтримується телекомунікаційною компанією Tencent.

Назва[ред. | ред. код]

Від початку назва QQ була OICQ. Назва базувалася на вже існуючому сервісі миттєвого обміну повідомленнями ICQ.

Використання[ред. | ред. код]

Згідно з фінансовими звітами Tencent за березень 2008 року, у QQ приблизно 317,9 мільйонів активних користувачів, з яких десь 160 мільйонів з Китаю. Одначе позаяк деякі користувачі використовують два і більше акаунтів, ці підрахунки суперечливі.

Критика[ред. | ред. код]

Багато користувачів скаржаться, що QQ надає все менше і менше безкоштовних послуг та з'являється усе більша кількість рекламних банерів.

Adware[ред. | ред. код]

Через часту появу в QQ рекламних повідомлень і процесів, що пов'язані з рекламою, програму було затавровано як adware багатьма антивірусами.

Фільтрація повідомлень[ред. | ред. код]

В серпні 2004 року сервіс «QQ ігри» став фільтрувати такі слова як «钓鱼岛» («Острови Сенкаку») та «保钓» («Рух на захист Сенкаку»). Цей акт викликав великі дебати, і відтоді Tencent зняли фільтр.

Плагіат[ред. | ред. код]

Як і більшість клієнтів для обміну швидкими повідомленнями, Tencent QQ скопіював особливості своїх конкурентів. Інтерфейс першої версії месенджера Tencent був майже ідентичний ICQ, але з розвитком програма ставала все більш схожою на Windows Live Messenger.

Недоліки[ред. | ред. код]

Баґи та помилки у англійській версії

Останнім часом, через помилки на сайті, відсутня можливість видаляти власну групу. Кодове число, яке необхідне для завершення видалення групи на сайті постійно приймається як помилкове. Через це, учасник, який створює групу, згодом не може її видалити. Крім того, в наш час[коли?] неможливо перенести права модератора на іншого користувача, щоб потім вийти з групи.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

У старих версій QQ спостерігався характерний для багатьом програм баґ. Якщо на комп'ютері користувача було встановлено не китайську операційну систему, то під час введення або прийому повідомлень, програма часто автоматично закривалася (краш). В останні роки (2008—2009), можливо через зростаючу кількість скарг іноземних користувачів баґ було усунуто. Крім того, програма була більш якісно перекладена на англійську мову.

Альтернативні клієнти[ред. | ред. код]

Протокол QQ був ретельно досліджений методами зворотної розробки, що дозволило включити його підтримку в низці багатопротокольних IM-клієнтів. Варто відзначити, що більшість цих клієнтів — програми з відкритим вихідним кодом, завдяки чому багато хто вважає їх більш безпечними і функціональними, ніж офіційний клієнт; до того ж вони ігнорують рекламу. Зворотним боком альтернативних клієнтів є відсутність гарантій їх працездатності у разі, якщо Tencent внесе ті чи інші зміни в протокол QQ (з аналогічною проблемою іноді стикаються користувачі альтернативних клієнтів ICQ).

Сьогодні роботу в мережі QQ підтримують:

  • Adium — мультипротокольний клієнт з відкритим кодом для Mac OS X,
  • Miranda IM — мультипротокольний клієнт з відкритим кодом для Microsoft Windows (з плаґіном MirandaQQ2),
  • Pidgin — багатоплатформний мультипротокольний клієнт з відкритим кодом,
  • Empathy — клієнт у графічному середовищі GNOME.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]