WeChat

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
WeChat
Тип миттєві повідомлення, VOIP
Розробники Tencent Holdings
Перший випуск 21 січня 2011
Платформа Universal Windows Platformd і веб-сторінка
Операційна система iOS, Android, Blackberry, Symbian, Windows Phone, Windows, Web
Мова програмування C++
Доступні мови 52 мови
Стан розробки активний
Ліцензія Пропрієтарне ПЗ
Вебсайт www.wechat.com/en/

CMNS: WeChat у Вікісховищі

WeChat (кит. 微信, піньїнь: Wēixìn, дослівно «мікро повідомлення») — мобільна платформа для обміну текстовими та голосовими повідомленнями, розроблена компанією Tencent. Додаток доступний для усіх популярних мобільних платформ, має версію для ПК та веб (що потребує аутентифікації через мобільний додаток). У серпні 2015 року аудиторія WeChat склала 600 млн. активних користувачів, що всього на 100 млн. менше аудиторії Facebook Messenger. При цьому тільки 70 млн. від загальної кількості користувачів проживає за межами Китаю.[1]

WeChat дає змогу ділитися фото та відео, робити масові розсилки, обмінюватися контактами через Bluetooth, підтримуються QR-коди для швидкого додання контакту, обробка фотографій фільтрами, а також сервіс машинного перекладу. В середині додатку є можливість здійснювати грошові перекази та робити оплату послуг. В Китайський новий рік 2016 через додаток було проведено більше транзакцій, чим у сервісу PayPal за увесь 2015 рік.[2]

WeChat активно просувається в Індії через ігровий портал Ibibo.[3]. WeChat користується значно меншою за конкурентів популярністю за межами Китаю, тому поки що — регіональна платформа.[4]

Додаткові функції[ред. | ред. код]

  • Shake WeChat — двоє випадкових користувачів можуть разом потрусити телефонами для встановлення зв'язку та обміну контактами.
  • Радар друзів — карта з геоданими користувачів додатку поблизу.
  • Drift Bottle — користувач має змогу надіслати повідомлення у «віртуальне море», де його можуть підібрати випадкові люди та ініціювати чат.
  • Оплата комунпослуг та запис до лікаря.

Використання в Україні[ред. | ред. код]

Додаток не набув широкої популярності в Україні. Українська локалізація відсутня (підтримується російська мова). Українська діаспора в Китаї використовує додаток для організації зустрічей та допомоги іммігрантам[5].

Цензура та безпека[ред. | ред. код]

Пошук китайською фільтрується системою фільтрації вмісту, навіть якщо здійснюється з-за кордону.[6] Нещодавно дослідники виявили, що система фільтрації розрізняє користувачів з материкового Китаю та з-за меж країни, застосовуючи різний рівень фільтрації контенту[7].

Додаток підпадає під китайські закони щодо цензури та перехоплення вмісту, тому дані користувача (особливо китайською) потенційно доступні державним органам КНР. У червні 2013 року індійське Бюро розвідки позначило WeChat як потенційно небезпечний додаток. В Індії обговорюється питання заборони WeChat за його можливості в зборі особистої інформації та даних від користувачів[8][9].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]