Signal

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Signal
Logo of Signal (2020–present)
Logo of Signal (2020–present)
Скріншот Signal на Android версії 4.52 (грудень 2019)
Тип Сервіс миттєвих повідомлень
Розробник
Перший випуск 29 липня 2014[1]
Версії
Платформа Android, macOS, iOS, Linux і Windows
Операційна система
Мова програмування Java, C[5], Objective C[6], JavaScript[7] і Swift[6]
Ліцензія
Репозиторій https://github.com/signalapp/Signal-Android, https://github.com/signalapp/Signal-Desktop, https://github.com/signalapp/Signal-iOS, https://github.com/signalapp/Signal-Server
Вебсайт signal.org

CMNS: Signal у Вікісховищі

Signal — це багатоплатформова служба зашифрованих миттєвих повідомлень, розроблена Signal Foundation та Signal Messenger LLC. Вона використовує Інтернет для надсилання індивідуальних та групових повідомлень, які можуть містити файли, голосові нотатки, зображення та відео. Також сервіс може бути використаний для здійснення голосових та відеодзвінків, а версія для Android може додатково функціонувати як програма для надсилання і отримання SMS.

Signal використовує стандартні номери стільникових телефонів як ідентифікатори та забезпечує повний зв'язок з іншими користувачами Signal за допомогою наскрізного шифрування. Додатки сервісу мають механізми, за допомогою яких користувачі можуть самостійно перевіряти особистість своїх контактів та цілісність каналу даних.

Все програмне забезпечення Signal є безкоштовним та відкритим. Його клієнти публікуються під ліцензією GPLv3, тоді як код сервера публікується під ліцензією AGPLv3. Некомерційний фонд Signal був заснований у лютому 2018 року з початковим фінансуванням 50 мільйонів доларів.

На думку експертної команди Держспецзв'язку, альтернативою Signal, який часто використовують українські військові та який можна вважати умовно безпечним, можна розглянути месенджер Threema. Він має більше засобів взаємного контролю та перевірки, проте його встановлення є платним[8].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Marlinspike, Moxie (29 липня 2014). Free, Worldwide, Encrypted Phone Calls for iPhone. Open Whisper Systems. Архів оригіналу за 31 серпня 2017. Процитовано 16 січня 2017.
  2. Signal Private Messenger Android GitHub Repo — 2024.
  3. а б Nonnenberg, Scott (31 жовтня 2017). Standalone Signal Desktop. Open Whisper Systems. Архів оригіналу за 15 лютого 2020. Процитовано 31 жовтня 2017.
  4. Installing Signal - Signal Support. Архів оригіналу за 23 лютого 2020. Процитовано 14 жовтня 2020.
  5. The Signal Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.
  6. а б https://github.com/signalapp/Signal-iOS
  7. https://github.com/signalapp/Signal-Desktop
  8. У Держспецзв'язку підготували відповіді на найчастіші питання роботи месенджера Signal // Суспільне Новини. — 29 серпня 2023