Adium

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Adium
Adium.png
Adium klient.jpg
Тип Програма миттєвого обміну повідомленнями
Стабільний випуск 1.4.1 (11 листопада 2009)
Репозиторій github.com/adium/adium
Платформа x86 і x86_64
Операційна система Mac OS X
Мова програмування Objective C[1]
Ліцензія GPL
Вебсайт www.adium.im

CMNS: Adium у Вікісховищі

Adium — популярна програма миттєвого обміну повідомленнями для Mac OS X, яка підтримує велику кількість протоколів і випущена під ліцензією GNU GPL

Історія[ред. | ред. код]

Adium спочатку був створений студентом Адамом Айзером (Adam Iser), і перша його версія, 1.0, була випущена у вересні 2001. Наступна версія спочатку повинна була бути «Adium 2.0», але пізніше програма була перейменована на «Adium Х» — код був повністю переписаний.

Найбільшим поліпшенням «Adium» став перехід на libpurple, що дало можливість додати підтримку інших протоколів окрім AIM. Підтримувані протоколи тепер включають ICQ, MSN Messenger, Yahoo! Messenger, XMPP (використовуваний в Google Talk). Велика частина libpurple була розроблена командою Pidgin, команда Adium головним чином працює над графічним інтерфейсом програми (GUI).

Наступний головний реліз — «Adium 1.0». За процесом розвитку можна спостерігати на сторінці «Adium’s trac». Найзначнішою зміною в «Adium 1.0» повинен був стати запланований перехід від libpurple до joscar, який поліпшив би пересилку файлів. Проте, 8 грудня 2006 року, розробники повернулися до libpurple через проблеми з мостом Java-Cocoa.

Adium став настільки популярний в середовищі Macintosh, що Apple використовувала час компіляції Adium 0.89.1 в Xcode 2.3 для порівняння продуктивності MacPro і PowerMac G5 Quad.

Підтримка протоколів[ред. | ред. код]

Adium підтримує наступні протоколи:

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. The adium Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.