Соціальна мережа (Інтернет)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Послуга соціальних мереж)
Перейти до: навігація, пошук

Служба соціальних мереж (англ. social networking service) — веб-сайт або інша служба у Веб, яка дозволяє користувачам створювати публічну або напівпублічну анкету, складати список користувачів, з якими вони мають зв'язок та переглядати власний список зв'язків і списки інших користувачів. Природа та номенклатура зв'язків може різнитись у залежності від системи.[1]

На відміну від служб соціальних мереж, в Інтернет-спільнотах користувач не знаходиться в центрі системи; відношення користувача до інших учасників спільноти знаходиться на другому плані. Основна увага Інтернет-спільноти зосереджена на внеску користувача в досягнення спільних цілей, цінностей та спілкуванні.

У соціальних мережах користувач знаходиться в центрі системи та може належати до декількох груп водночас.

Вторинні зв'язки в соціальних мережах порівняно слабші за вторинні зв'язки в Інтернет-спільнотах. Наприклад, якщо користувач А має у соціальній мережі декілька спільних зв'язків з користувачем Б, зв'язки з невідомими йому знайомими Б будуть слабшими за аналогічні зв'язки в Інтернет-спільноті.[2]

Першою службою соціальних мереж вважають SixDegrees.com.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Buss A, Strauss N. Online Communities Handbook: Building Your Business and Brand on the Web. Berkeley, CA: New Riders; 2009.
  2. Shirky C. Here Comes Everybody: The Power of Organizations without Organizations. New York: Penguin; 2008.

Література[ред.ред. код]

  • Tharon W. Howard Design to Thrive. Creating Social Networks and Online Communites that Last.. — Morgan Kaufmann, 2010. — ISBN 978-0-12-374921-5.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]