Colobus guereza

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Colobus guereza

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Колобус (Colobus)
Вид: C. guereza
Colobus guereza
(Rüppell, 1835)

Посилання
Вікісховище: Colobus guereza
Віківиди: Colobus guereza
EOL: 128444
ITIS: 573036
МСОП: 5143
NCBI: 33548
Fossilworks: 231533

Colobus guereza (Гереза, колобус гереза) — вид приматів з роду Колобус (Colobus) родини мавпові. Назва перейнята з кушитських мов.

Опис[ред. | ред. код]

Вага самців: 9,3-13,5 кг, самиць: 7,8-9,2 кг, довжина голови і тіла самців: 54,3-69,9 см, самиць: 52,1-67,3 см, довжина хвоста складає від 52 до 100 см. Це великі, відносно сильні тварини. Основний колір хутра чорний, білим обрамлене лице й u-подібна мантія довгого білого волосся, яке простягається вниз плечей і через нижню частину спини до густого білого пучка на кінчику хвоста. Обличчя сірого кольору, голе, ніздрі витягнуті.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Республіка Конго, Демократична Республіка Конго, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Габон, Кенія, Нігерія, Руанда, Судан, Танзанія, Уганда. Цей вид зустрічається в низовинних і гірських тропічних вологих лісах та галерейних лісах.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Часто зустрічається у вторинних або деградованих лісах. Вони утворюють гаремні групи від 8 до 15 тварин, які складаються з одного самця, кількох самиць і дитинчат. Це денні тварини, які живуть в основному на деревах. Самці іноді утворюють холостяцькі групи, але вони не є постійними. Це територіальні тварини, група населяє територію близько 15 га. Ці тварини є травоїдними, з молоде листя складає основну частину раціону. Меншою мірою вони також їдять зріле листя, фрукти і бутони. Відомі хижаки: Stephanoaetus coronatus, Panthera pardus, Pan troglodytes.

У більшості випадків, не мають фіксованого шлюбного періоду. Після приблизно 175 днів вагітності, самиця народжує зазвичай одне дитинча. Відлучення від грудей здійснюється у віці близько шести місяців. Статева зрілість настає в близько 4 роки у самиць, самці приблизно у 6 років. Середня тривалість життя в неволі до 24 років.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Цей вид знаходиться під загрозою у частинах ареалу через втрати місць проживання в результаті збезлісення для деревини, перетворення в екзотичні лісові насадження і перетворення в сільськогосподарські землі. Це вид занесений до Додатка II СІТЕС і класу B африканської Конвенції про збереження природи і природних ресурсів. Зустрічається в ряді охоронних територій.

Посилання[ред. | ред. код]