Croatia osiguranje

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Croatia osiguranje d.d.
Тип публічна компанія (Загребська фондова біржа, ZSE): CROS-R-A
Форма власності публічна компанія
Галузь страхування
Засновано 4 червня 1884
Засновник(и) Август Шеноа
Штаб-квартира Хорватія Хорватія: Загреб, Miramarska 22
Територія діяльності Хорватія
Філії 23 філії[1]
Ключові особи Здравко Зринушич (Zdravko Zrinušić),Голова Ради правління
Іван Шукер (Ivan Šuker), Голова Наглядової ради[2]
Співробітники 2 853 осіб(31 грудня 2009)[3]
www.crosig.hr

Croatia osiguranje d.d.страхова компанія, що працює в столиці Хорватії місті Загребі; це найбільша та найстаріша страхова компанія країни. Була заснована в Загребі 4 червня 1884 року як «Хорватське страхове товариство» (хорв. Croatia osiguravajuća zadruga). Одним із попередників, що доклався до створення компанії вважається хорватський письменник-класик Август Шеноа (†1881).

Історія та сучасність[ред. | ред. код]

На сесії депутатів Загреба 4 червня 1884 року був ухвалений статут Хорватського страхового товариства. Цю дату прийнято вважати датою заснування компанії.

Значних фінансових збитків компанії завдала пожежа в Боснії та Герцеговині в 1903 році. Тоді довелося задовольнити 42 страхових вимоги. Проте компанія залишилась «на плаву», і в 1905 році вже була відкрита філія в Сараєві. Починаючи з 1908 року в Боснії та Герцеговині стартувала програма страхування життя, що мала найбільшу популярність.

Під час Першої світової війни страховий бізнес зазнавав труднощів, однак після її закінчення компанія продовжила зростання, відкривши кілька відділень у Боснії та Герцеговині.

Після Другої світової війни за СФРЮ назва компанії змінилася на «Державна страхова компанія» (Državni osiguravajući zavod, DOZ). У 1967 році DOZ була перетворена в «Об'єднаний інститут страхування і перестрахування Загреба», а в Прієдорі було відкрито представництво. У 1-й половині 1980-х років компанією керував колишній мер Загреба Іво Латин. Наприкінці 1980-х були відкриті відділення у низці інших міст Боснії і Герцеговини.

У 1990 році компанія стала акціонерним товариством.

У минулому емальована плитка була поставлена ​​до номера будинку для клієнтів де будинок був застрахований від цієї компанії.

У теперішній час (2010) Croatia osiguranje має 23 філії: у Беловарі, Копривниці, Вінковцях, Сісаку, Карловаці, Славонському Броді, Шибенику, Чаковці, Кутіні, Пожезі, Вировитиці, Госпичі, Вараждині, Забоці, Задарі, Дубровнику, Загребі (головний офіс), філія Zagrebački prsten, у Великій Гориці, Осієку, Пулі, Рієці, Спліті та Загребі.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]