Dr. Mario

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dr. Mario
Dr Mario logo.png
Загальне
Розробник Nintendo Research & Development 1
Видавець Nintendo
Жанр(и) Головоломка
Платформа NES, SNES, Nintendo VS. System, PlayChoice-10, Game Boy, Game Boy Advance
Творці
Ігродизайнер(и) Gunpei Yokoi[d]
Композитор(и) Hirokazu Tanaka[d]
Технічне
Дата випуску Японія 27 липня 1990 р.
США 14 жовтня 1990 р.
Режим гри Однокористувацький, багатокористувацький (2 гравця)
Mario
Посилання
Dr. Mario у Вікісховищі?

Dr. Mario (яп. ドクターマリオ Dokutā Mario) — відеогра в жанрі головоломки, розроблена компанією Nintendo і видана 27 липня 1990 р. на консоль NES і пізніше на SNES, Game Boy і Game Boy Advance.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Приклад ігрового процесу

Ігровим полем слугує пляшечка, в якій містяться різнокольорові віруси: жовті, червоні та сині. Лікар Маріо періодично вкидає до пляшечки пігулки, кожна з яких випадковим чином складається з двох частин однакового або різного кольору: жовтого, червоного та синього. Таким чином є 6 комбінацій кольорів: червоний-червоний, червоний-синій, синій-синій, червоний-жовтий, жовтий-жовтий, синій-жовтий. Гравець може керувати падінням пігулки, спрямовуючи її вбоки чи обертаючи, і коли чотири елемента одного кольору стають в ряд (половинки пігулок або віруси), вони знищуються. Віруси при цьому зупиняють пігулки, що падають на них згори. В кутку екрана міститься лупа, під якою показано віруси яких кольорів ще лишилися. Коли Маріо вкидає пігулку, в його руці з'являється наступна, що дозволяє гравцеві продумати тактику. Метою є знищити на кожному рівні всі віруси до того, як пляшечка заповниться. Всього в грі 20 рівнів, але по їх завершенню можна продовжити грати й далі. Після кожного 5-го рівня на середній та високій швидкості показується заставка, де віруси сидять на дереві. За знищення вірусів нараховуються очки, рахунок зростає зі швидкістю гри і додаткові очки присуджуються за знищення кількох вірусів за раз.

На початку гри пропонується обрати рівень складності, швидкість гри та музику — жваву чи повільну (або вимкнути її).

Двоє гравців можуть грати на одній приставці, змагаючись у швидкості знищення вірусів. Тоді на екрані показується дві пляшечки без Маріо і лупи. За кожну перемогу видається корона, а метою є першим отримати 3 корони. Кожен з гравців може обрати для себе власні налаштування[1].

Оцінки й відгуки[ред. | ред. код]

Dr. Mario отримала від журналу «Nintendo Power» номер 134 в переліку 200 найкращих відеоігор[2]. Сайт ScrewAttack визнав цю гру 7-ю з-поміж усіх найкращих ігор про Маріо[3]. Згідно IGN, Dr. Mario займає 51-у позицію в переліку найкращих ігор для NES[4]. За оцінками GamesRadar, в тому ж переліку Dr. Mario займає 13-е місце[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Dr. Mario Instruction Booklet. Nintendo. 1990. с. 3–11. 
  2. «NP Top 200». Nintendo Power. 200. February 2006. pp. 58–66
  3. Top 10 Mario Games | ScrewAttack.com. web.archive.org. 2013-12-11. Процитовано 2019-07-01. 
  4. 51. Dr. Mario - Top 100 NES Games - IGN. www.ign.com. Процитовано 2019-07-01. 
  5. Feature, GamesRadar Staff 2016-07-28T17:44:00 209Z. The best NES games of all time. gamesradar (en). Процитовано 2019-07-01. 

Посилання[ред. | ред. код]