Glebionis coronaria

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Glebionis coronaria
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Айстроцвіті (Asterales)
Родина: Айстрові (Asteraceae)
Рід: Glebionis
Вид:
G. coronaria
Біноміальна назва
Glebionis coronaria
Синоніми

Chrysanthemum coronarium L.
Chrysanthemum roxburghii Desf.
Glebionis roxburghii (Desf.) Tzvelev
Xantophtalmum coronarium (L.) P. D. Sell

Glebionis coronaria (хризантема увінчана як Chrysanthemum coronarium L.[1][2]) — вид квіткових рослин родини айстрові (Asteraceae).

Однорічна трав'яниста рослина, яка досягає висоти від 30 до 80 см. Листові пластинки у довжину від 3 до 5,5 см, у ширину від 1,5 до 3 см. Поодинокі квіткові головки мають діаметр від 3 до 6 см. Квіточки жовті. Променеві квіточки завдовжки від 1,5 до 2,5 см. Ребристі сім'янки довжиною від 2,5 до 3 мм і не мають пухнастих відростків. Час цвітіння залежить від місцевих кліматичних умов.

Поширення

[ред. | ред. код]

Батьківщина: Північна Африка: Алжир; Єгипет; Лівія; Марокко; Туніс. Західна Азія: Кіпр; Іран; Ізраїль; Йорданія; Ліван; Сирія; Туреччина; Пакистан. Європа: Боснія і Герцеговина; Греція; Італія; Франція; Португалія; Гібралтар; Іспанія. Натуралізований: Європа: Білорусь, Молдова, Росія — європейська частина, Україна, Австрія, Норвегія, Об'єднане Королівство, Хорватія; Північна Америка: США (Аризона, Каліфорнія), Мексика; Південна Америка: Чилі, Уругвай. Культивується широко.

Використання

[ред. | ред. код]

Використовується як листовий овоч. Містить вітаміни (фолієва кислота) і кальцій. У Кореї з листя готують млинці та намуль. Має гіркуватий смак.[3]

У Китаї використовується проти болів у шлунку і кашлю. В Індії використовується для лікування гонореї.

Посилання

[ред. | ред. код]

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Chrysanthemum coronarium // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. Доброчаева Д. Н., Котов М. И., Прокудин Ю. Н., и др. Определитель высших растений Украины. — К. : Наук. думка, 1987.
  3. Sunnie (13 травня 2012). Suukgat Namul/Moochim (Crown Daisy Namul) Recipe. The Vegan 8 Korean (англ.). Архів оригіналу за 4 листопада 2020. Процитовано 30 жовтня 2020.