PlayStation Network

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Країни, в яких доступний сервіс PlayStation Network

PlayStation Network (PSN) — це сервіс завантаження цифрового мультимедійного контенту і проведення безкоштовних багатокористувацьких ігор, створений компанією Sony Computer Entertainment для гральних приставок PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Portable і PlayStation Vita.

На липень 2013 року PlayStation Network нараховує 110 мільйонів зареєстрованих користувачів по всьому світу.[1]

З 8 лютого 2012 року сервіс входить до складу Sony Entertainment Network (SEN).

PlayStation Network в Україні[ред.ред. код]

В Україні PSN офіційно працює з 2010 року. Також з 16 лютого 2011 року в Україні офіційно працює PlayStation Store[Джерело?].

Реєстрація користувачів[ред.ред. код]

Реєстрація здійснюється через приставки PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Portable, PlayStation Vita або через персональний комп'ютер. Існують два типи облікових записів: Основні і Додаткові. Основні облікові записи надають повний доступ до всіх типів налаштувань, включаючи батьківський контроль, але створити основний обліковий запис можуть тільки користувач старше 18 років. Додаткові облікові записи створюються за необхідності і мають набір обмежень, які встановлюються користувачем основного облікового запису.

Оскільки Основні / Додаткові облікові записи не прив'язані до серійного номеру PlayStation 3, їх можна використовувати на різних ігрових приставках у вигляді гостьових облікових записів, таким чином одна ігрова приставка може мати кілька основних облікових записів. Хоча незареєстровані користувачі можуть отримувати доступ і переглядати PlayStation Store, реєстрація обов'язкова для покупки цифрового контенту. Одного разу куплені, мультимедійні файли можуть бути завантажені не більше ніж на 5 ігрових приставок, однак якщо обліковий запис користувача буде видалений з ігрової приставки, куплений цифровий контент стане недійсним і буде заблокований.

PlayStation Network була запущена в листопаді 2006 року одночасно із запуском ігрової приставки PlayStation 3 в Північній Америці і Японії. Через перенесення запуску в Європі на березень 2007 року, Sony дозволила користувачам в Європі здійснити попередню реєстрацію в PlayStation Network через персональний комп'ютер, щоб вони могли зарезервувати сподобавші їм ідентифікатори PSN, і в подальшому використовувати їх в день офіційного запуску сервісу.

З моменту створення і запуску користувачам мережі не дозволяється змінювати ім'я облікового запису, що пов'язано з бажанням компанії правильно реалізувати цей процес. У листопаді 2014 року представник компанії повідомив, що реалізація функціоналу зміни ніка варто в планах і рано чи пізно буде доступний всім користувачам.

Сервіси[ред.ред. код]

15 травня 2006 року, на PlayStation Business Conference Sony оприлюднила свій мережевий сервіс для PlayStation 3, умовно названий «PlayStation Network Platform» з безкоштовними мережевими іграми. Повний список можливостей, доступний при запуску, був представлений на їх TGS 2006 прес-конференції.

Повний список поточних і планованих сервісів для PlayStation Network наступний:

Облікові записи
 • Регульована система реєстрація Основних / Додаткових облікових записів
 • Ідентифікатор облікового запису / Ім'я користувача / Профілі
 • Портативний ідентифікатор, картка з профілем користувача, концептуально схожа на Картку гравця Xbox
Зв'язок / Спільнота

Торгівля / Розваги

 • PlayStation Store
 • Qore (тільки для Північної Америки)
 • OPMHD (тільки для Європи)
 • VidZone (тільки для Європи і Австралії)

PlayStation Store[ред.ред. код]

Докладніше: PlayStation Store

PlayStation Store - це мережевий комерційний сервіс для PlayStation Network. Магазин використовує як реальну валюту, так і Картки Playstation Network. The PlayStation Store оновлюється щочетверга (за деяким винятком) цифровим контентом, таким як повні і демоверсії ігор, ігрові трейлери, анонси фільмів, шпалери XMB, XMB теми, фільми і телевізійні шоу.

Починаючи з травня 2010 рік а компанія Sony випускає оновлення для американського PlayStation Store не по четвер гам, як це було раніше, а по вівторок ам, що пов'язане зі своєрідною боротьбою компанії з Microsoft.

У квітні 2014 роки для власників PlayStation 4 додана функція дозавантаження, що дозволяє завантажити гру на приставку до дати її релізу, що дозволяє в день релізу не чекати закінчення завантаження, а відразу ж почати грати.

Класика PSOne[ред.ред. код]

Докладніше: Список Класики PSOne

Класика PSOne , яка стартувала 3 травня 2007 - це сервіс, що дозволяє користувачам PlayStation 3 і PlayStation Portable завантажувати ігри PSOne прямо на їх жорсткі диски або [[Memory Stick] ] для передачі на PSP.

PS Plus[ред.ред. код]

16 червня 2010 рік а Джек Треттон (англ. Jack Tretton) на виставці Electronic Entertainment Expo в Лос-Анджелес повідомив про запуск платного сервісу, який отримав назву PS Plus . Безкоштовна підписка продовжить своє існування без будь-яких змін, але для гравців, які хочуть отримати більше від сервісу, буде доступна платна підписка, що дозволяє отримувати:

 • Доступ до демо-версій ігор раніше інших гравців;
 • безкоштовні ігри;
 • Запрошення до закритих бета-тестуванням різних ігор;
 • Знижки на ігри, поширювані через PlayStation Store;
 • і багато іншого;
 • Для власників консолі Playstation 4 наявність PS Plus підписки обов'язково для доступу до багатокористувальної гри

Сервіс був запущений 29 червня 2010 рік а на території США (розділ сервісу PS Plus на сайті Playstation 3). Вартість річної передплати - 49.99 $. До кінця липня 2010 року діяло спеціальна пропозиція - при покупці річної передплати 3 додаткових місяці гравець отримував в подарунок. Спочатку Sony планувало оновлювати контент PS Plus на щомісячній основі.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Sebastian Moss. PSN Passes 110 Million Accounts, Sony Pictures Developing Exclusive “Original TV-Style Programming” for PSN, Timed Exclusives. www.playstationlifestyle.net. Процитовано 07 листопада 2013 року.