LAPV Enok

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
опис

ЛППМ "Єнот"

LAPV Enok
ЛППМ "Єнот"
Загальні дані
компонувальна схема повний привід
Виробництво та застосування
країна-виробник Німеччина Німеччина
компанія-виробник Mercedes-Benz
Armoured Car Systems
роки виробництва 2008 →
роки експлуатації 2008 →
основні країни-оператори Німеччина Німеччина
Основні параметри
бойова маса, т 5,4
екіпаж, осіб 2
десант 6
довжина, мм 4820
ширина, мм 1900
висота, мм 1900
база, мм 2850
Броня
тип броні стальна
Озброєння
основне озброєння можливе встановлення на даху біля люку станції озброєння з дистанційним керуванням чи кріпленні з обертанням на 360°
кулемети 7,62-мм MG-3
додаткове озброєння 40-мм гранатомет HK GMG
Силова установка, маневреність та мобільність
тип, марка двигуна 6-циліндровий дизель Mercedes-Benz OM642
потужність двигуна, к.с. (кВт) 184 (135)
колісна формула 4×4
швидкість по шосе, км/год. 95
запас ходу по шосе, км 700

LAPV Enok (англ. Light Armoured Patrol Vehicle укр. легка панцирна патрульна машина) — захищена військова патрульна машина Бундесверу, що є подальшою захищеною модифікацією легкого автомобіля «Wolf»[1] (укр. Вовк) з спеціальним захисним обладнанням (нім. Sonderschutzausstattung (SSA)). Вона називається «Enok» (укр. Єнот), чия більш поширена назва у Німеччині «Marderhund».

Історія[ред. | ред. код]

На основі тривалого досвіду експлуатації у складних умовах військових модифікацій Mercedes-Benz G з хорошими якостями позашляховика виникла модифікація машини з панцирним захистом. Цьому сприяв її великий кліренс і значний хід підвіска. На відміну від базової моделі салон захищено стальним панцирним корпусом типу монокок згідно зі Стандартом НАТО STANAG 4569 по 2 рівню захисту проти бронебійних куль калібру 7,62 мм × 39 мм і рівня 2а від вибуху під колесами міни вибуховою силою 6 кг. Захист машини перевірили Федеральне управління військової техніки, закупівель і використовування[2], Технічного центру 91[3] Бундесверу і підтвердили, що він відповідає вимогам багатоцільових транспортних засобів (нім. Geschützte Führungs- und Funktionsfahrzeuge (GFF) класу 1. Федеральне управління військової техніки, закупівель і використовування 2008 відхилило усі автомобілі класу захисту 1 через недостатній захист (Gavial (нім.), Mungo ESK,[4], LAPV Enok). Незважаючи на це цього ж року по програмі невідкладних потреб Бундесвер закупив певну кількість даних машин. Наприкінці 2010 це ж Федеральне управління дало згоду на закупівлю 45 LAPV Enok до кінця року. Наступні партії були замовлені на 2011, 2014 роки[5].

LAPV Enok може перевозити гелікоптер Sikorsky S-65[6].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]