Яблуневі
Яблуневі (Maloideae) — колишня підродина рослин родини розових порядку розоцвітих, яка характеризується в традиційному описі плодом, що складається з п'яти капсул (ядер) в м'ясистому ендокарпі, оточеному тканиною стебла, і гаплоїдним числом хромосом 17. Ці рослини — кущі і навеликі дерева. Група включає цілий ряд рослин важливих у сільському господарстві, наприклад яблуню і грушу.
Недавні дослідження з кладистики розширюють Maloideae, включаючи ряд трав'янистих родів, які значно ближче пов'язані до традиційних Maloideae, ніж до інших видів Rosaceae. Ці роди: Kageneckia, Lindleya і Vauquelinia, які мають гаплоїдне число хромосоми 15 або 17, але формують плоди, які є капсулами, і родом Gillenia, який має гаплоїдне число хромосом 9.
Останні молекулярні філогенетичні дані показали, що традиційні Spiraeoideae та Amygdaloideae складають частину того ж кладу, що і традиційні Maloideae, і правильна назва цієї групи — Amygdaloideae (мигдалеві)[1]. Більш ранні описи Maloideae більш-менш еквівалентні підтрибі Malinae або трибі Maleae (яблуні).
- Ірга (Amelanchier)
- Горобина арія (Aria)
- Чорноплідна горобина (Aronia)
- Японська айва (Chaenomeles)
- Chamaemeles
- Chamaemespilus
- Cormus
- Кизильник (Cotoneaster)
- Глід (Crataegus)
- Айва (Cydonia)
- Dichotomanthes
- Docynia
- Docyniopsis
- Локва (Eriobotrya)
- Eriolobus
- Heteromeles
- Kageneckia
- Lindleya
- Malacomeles
- Яблуня (Malus)
- Мушмула (Mespilus)
- Osteomeles
- Peraphyllum
- Photinia
- Pyracantha
- Груша (Pyrus)
- Rhaphiolepis
- Горобина (Sorbus)
- Stranvaesia
- Torminalis
- Vauquelinia
- x Crataemespilus
- ↑ Potter, D.; Eriksson, T.; Evans, R.C.; Oh, S.H.; Smedmark, J.E.E.; Morgan, D.R.; Kerr, M.; Robertson, K.R.; Arsenault, M.P.; Dickinson, T.A.; Campbell, C.S. (2007). Phylogeny and classification of Rosaceae. Plant Systematics and Evolution. 266 (1–2): 5—43. doi:10.1007/s00606-007-0539-9.
Ця стаття не містить посилань на джерела. (грудень 2012) |
Це незавершена стаття про трояндові. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |