NieR: Automata

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
NieR: Automata
Обкладинка відеогри Nier- Automata.jpg
Розробник Японія PlatinumGames
Видавець Світ Square Enix
Дистриб'ютор Steam і Microsoft Store
Жанр(и) Action RPG
Hack and slash
Платформа PlayStation logo.svg PlayStation 4
M box.svg Microsoft Windows
Xbox one logo.svg Xbox One
Дата анонсу 29 жовтня 2015
Дата випуску PlayStation 4
Японія 23 лютого 2017
США 7 березня 2017
Європейський Союз 10 березня 2017
Microsoft Windows
17 березня 2017
Xbox One
26 червня 2018
Режим гри Однокористувацька гра
Творці
Продюсер Ейджіро Нішімура
Йосуке Сайто
Керівник(и) Йоко Таро
Сценарист(и) Йоко Таро
Гана Кікучі
Йошіхо Акабане
Ігродизайнер(и) Такахіса Таура
Ісао Негіші
Програміст(и) Райо Оніші
Художник(и) Акіхіко Йошіда
Юя Нагай
Тошіюкі Ітахана
Композитор(и) Кейчі Окабе
Кейго Хоасі
Куніюкі Такахасі
Какеру Ішігама
Технічні деталі
Носій оптичний диск
цифрова дистрибуція
Drakengard
Офіційний сайт

NieR: Automata (яп. ニーア オートマタ Ні:а О:томата, стилізовано як NieR:Automata) — відеогра в жанрі Action RPG, розроблена студією PlatinumGames та видана компанією Square Enix. Гра була випущена для PlayStation 4 і Microsoft Windows на початку 2017 року, та портована на Xbox One в червні 2018 року. Nier: Automata є продовженням відеогри NieR 2010 року, та спін-офом серії Drakengard.

Події гри відбуваються під час війни між машинами, створеними інопланетними загарбниками, і залишками людства. Протягом гри гравець матиме змогу зіграти за трьох персонажів: бойового андроїда 2B, її напарника 9S і прототипа-утікача A2. Геймплей поєднує в собі рольові елементи з бойовими діями і геймплеєм змішаного жанру, схожим на NieR.

Розробка почалася в 2014 році, коли творці серії Йоко Таро, продюсер Йосуке Сайто, і головний композитор Кейчі Окабе повернулися до своїх ролей, також до розробки залучили художника Square Enix Акіхіко Йошіду, відповідального за дизайн персонажів. Історія базується на темах, подібних до попередніх робіт Йоко, таких як імпульс до вбивства та нігілізму, а також підняття таких питань, як протидіяти упередженню та уникнути складних ситуацій. Мета полягала в тому, щоб зробити гру NieR вірною духу оригіналу, одночасно створивши кращу бойову систему. Як проєкт абсолютно новий для розробників, співробітники PlatinumGames зіткнулися з численними викликами при розробці геймплею і відкритого світу.

Після випуску, Nier: Automata зустріли позитивні відгуки, критики високо оцінили подання сюжету гри, характери персонажів, глибину піднятих тем, музичний дизайн, бойову систему і суміш різних жанрів гри. Невелика критика була висунута за візуальні та технічні проблеми гри. Станом на червень 2021 року було продано понад 6 мільйонів копій гри по всьому світу.[1]

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Упродовж гри гравець керує кількома людиноподібними андроїдами, котрі борються з ворожими роботами холодною зброєю, такою як мечі, списи і бойові рукавиці. Андроїди можуть мати два набори зброї — «швидкий» і «сильний», між якими перемикатися, залежно від ситуації. Кожна зброя при цьому має кілька стилів використання і може вдосконалюватися з допомогою зібраних матеріалів. У бою також допомагають комплекти, що ремонтують персонажа, знімають негативні ефекти, або посилюють зброю. Кожного персонажа супроводжує бот — робот-помічник, який підтримує персонажа в боях. Бот може як атакувати ворогів зі стрілецької зброї, так і ремонтувати хазяїна чи прикликати союзників. Якщо андроїд гине, його свідомість завантажується в нове аналогічне тіло. Після цього він може повернутися на місце загибелі й забрати зі старого тіла спорядження. Додатково вигляд андроїда налаштовується косметичними предметами.

Періодично гра змінює перспективу з вигляду в трьох вимірах до вигляду збоку чи згори, коли гра перетворюється на платформер, топ-даун шутер, файтинг у площині чи Shoot ’em up. Персонажі здатні осідлати тварин аби швидше подорожувати.

Розвиток персонажів являє собою установку в андроїдів чипів, які дають різні можливості. Існують як чипи, що збільшують силу атаки чи здоров'я, так і специфічні, які, наприклад, додають на екран нову інформацію. Гравець вільний прибрати стандартні чипи, позбавивши андроїда якихось базових можливостей задля інших. Для найнижчого рівня складності існують чипи, котрі автоматизують бої.

Для повноцінного розкриття сюжету слід пройти гру кілька разів за різних персонажів. У Nier: Automata велика кількість фіналів, проте більшість є варіаціями «Game over», де персонаж якимось чином вибуває з сюжету.[2]

Сюжет[ред. | ред. код]

Події Nier: Automata розгортаються задовго після четвертого фіналу Nier. В той же час між двома іграми немає прямого зв'язку. Сюжет починається в 11945 році, коли триває Чотирнадцята війна між людьми та машинами, створеними прибульцями з іншого світу. Люди сформували Опір та евакуювалися на Місяць у так званий Бункер, звідки командують силами андроїдів під назвою «YoRHa».

На початку андроїди серій 2B і 9S єдині виживають після повітряної атаки (ця частина гри відбувається в стилі Shoot ’em up на кшталт Ikaruga), і отримують наказ розвідати місцевість. Вони виявляють і знищують величезну машину класу «Голіаф». В ході бою 9S зазнає поранень, захищаючи 2B. 9S завантажує копію особистості напарниці в Бункер, аби потім мати змогу завантажити її в нове тіло. Через наближення нових ворожих сил, андроїди підривають себе, знищуючи й машини. 2B відроджується в новому тілі, збентежена тим, що новий 9S не пам'ятає останніх подій.

Андроїди досліджують руїни міста, де знаходять табір інших андроїдів, які потребують їх допомоги. Вирушивши далі в пустелю, 2B і 9S виявляють ворожих машин, здатних розмовляти. Їм вдається дістатись до руїн, серед яких виявляється печера, а в ній — материнський корабель прибульців. Проникнувши всередину, андроїди натикаються на командира машин в подобі людини — Адама, та його брата Єву. Ці двоє виявляються фізичними втіленнями мережі машин, які намагаються знайти сенс існування, розкривши, що їхні творці були знищені вже багато століть тому. В бою Адам і Єва програють, але успішно тікають.

2B і 9S прямують до лісових територій, де діє андроїд-жінка А2, котра стала дезертиркою. Транспорт з припасами в цей час опиняється під атакою, тому 2B й 9S вирушають туди надати підтримку. Щойно вони прибувають, з глибин океану з'являється величезна машина. 9S вирушає запустити по ворогові ракети і після успішної атаки таємниче зникає. 2B в пошуках напарника опиняється в таємничому білому місті, де Адам утримує 9S у полоні. 9S розкриває, що Адам від'єднав себе від колективу машин і багато в чому подібний до людських андроїдів. Коли 2B знищує Адама, Єва божеволіє та збирає армію машин. 9S відправляється на ремонт до Бункера. Він виявляє похибку в синхронізації з Бункером і розкриває, що люди насправді вимерли ще задовго до нападу прибульців через провал проєкту «Гештальт». У Бункері зберігається лише геном людства, а Опір — це вигадка, що існує тільки для того, аби андроїди мали мету для життя. Відновивши тіло, 9S поспішає допомогти решті «YoRHa».

2B зустрічає робота Паскаля, від'єднаного від мережі машин, який погоджується допомогти. Вони відправляються на занедбаний завод, щоб домовитись про мир з групою подібних машин. Ті створили релігійний культ, але переговори з ними провалюються. Ці машини раптом починають убивати одні одних і всіх навколо. 2B об'єднується з 9S, удвох вони прямують підтримати Опір до нової точки зіткнення. На місці виявляється величезна машина, керована Євою. Знищивши Єву, «YoRHa» починають масштабну атаку на машини. Проте божевілля Єви перекидається на всіх «YoRHa» і згодом 9S. 2B убиває напарника, але той встигає завантажити копію свідомості в навколишні машини і згодом повертається в новому тілі. Машини, що були зайняті його свідомістю, вiдновлюють самоконтроль.

2B і 9S підривають себе для знищення ворогів і відновлюються в Бункері. Там вони виявляють, що тамтешні андроїди, в тому числі Командир, заражені божевіллям Єви. 2B і 9S тікають на Землю, де їм допомагає A2. Бункер в ході втечі вибухає. 2B виявляє, що заражена, і вручає A2 меч, до якого завантажено копію її свідомості. Після цього А2 вбиває 2В. У цей час з-під землі піднімається вежа, сконструйована машинами, через що 9S губиться в лісі.

A2 захищає свідомих машин Паскаля. Проте страх змушує машин вчинити самогубство, тоді Паскаль просить стерти його пам'ять, що A2 і виконує. 9S тим часом прямує до вежі, але для доступу в неї необхідно відвідати три шпиля. Під час подорожі 9S дізнається, що машини й андроїди нічим принципово не відрізняються. До того ж, вірус божевілля закладено штучно, аби «YoRHa» зазнавали поразки щоразу, коли стають близькі до перемоги. Після цього вірус усувається і починається нова війна, що дає сенс життя обом протиборчим сторонам. Зрештою 9S проникає у вежу, де бореться з іншими андроїдами серії A2. Він використовує їхню деталь для саморемонту, в результаті заражаючись. А2 також проникає до вежі, де стикається зі штучним інтелектом — координатором війн, який розривається між бажанням припинити нескінченну боротьбу та дізнатися чи здатні в її ході штучні форми життя розвиватися. A2 і 9S зустрічаються, А2 розкриває, що 2B — це насправді андроїд серії 2E, призначення якої полягає у знищенні 9S, коли вони дізнаються правду про долю людства. 9S проявляє ознаки зараження та обертається проти A2.

Гра має загалом 26 фіналів, але дійсні сюжетні (5 фіналів) зводяться, за винятком деталей, до того, що:

 • Якщо гравець обирає битися за А2, то андроїд перемагає 9S і зцілює його від логічного вірусу, після чого жертвує собою для знищення вежі.
 • Якщо вибір падає на 9S, в поєдинку обоє андроїдів знищують одне одного. Машини, не маючи більше ворогів, завантажують свою свідомість у ракету й відправляють її з вежі на пошуки нового дому. Копії 9S пропонується вирушити з ними.
 • Після отримання цих двох гілок фіналів відкривається епілог, у якому обслуговуючі боти під час титрів добувають копії свідомостей A2, 2B і 9S. Троє андроїдів згодом оживають на Землі в нових тілах.

Оцінки й відгуки[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
EurogamerРекомендовано[5]
Famitsu39/40[4]
Game Informer7.75/10[6]
GameSpot9/10[7]
GamesRadar4.5/5 зірок[8]
IGN8.9/10[9]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
Metacritic(PS4) 88/100 (PC) 84/100 (XONE) 90/100[11][12]

Оригінальна версія Nier: Automata для PS4 зібрала середню оцінку 88 балів зі 100 на агрегаторі Metacritic, засновану на 101 відгуці критиків. Версія для ПК також отримала схвальні відгуки на основі 12 відгуків і оцінку 84/100. Версія для Xbox One здобула ранг «загальне визнання», отримавши 90/100 балів на основі 30 відгуків.

PC Gamer гра описувалася як «Красива, меланхолічна екшен-гра, стильна і вкрай непередбачувана». Відзначалося, що хоча Nier: Automata продовжує серію, знання попередніх подій необов'язкове. Гра використовує несподівані зміни ракурсу та стилю, що дещо спантеличує, але додає цікавої хаотичності. Хоча вона використовує загалом знайомі механіки, їхнє поєднання дає в сумі незвичайний ігровий досвід. Щодо атмосфери зазначалося: «До речі, це справді сумна гра. Війна з машинами здається нескінченною, і народи, з якими ви стикаєтесь у безпеці міст та баз опору на поверхні, мають власні трагічні історії. Навколо кожної зони розкидані десятки побічних місій, і більшість із них затемнені смутком. Є проблиски надії, але більшість частину ви проводите, занурюючись у морок впалої цивілізації. Але водночас у тоні гри є дивна краса, яка надає їй дивно неповторної виразності»[13].

Згідно з GameSpot, «Якщо ви знаєте про режисера гри Йоко Таро, то знаєте, що слід чекати несподіваного. Сюди входить все: від незвичайного саундтреку, просоченого вокалом, до загартованої в боях героїні, яка прогулюється з елегантністю супермоделі. Automata також надає добре виконану та вивірену бойову систему, рівень якої сам по собі робить Automata вартою своєї ціни… Беручи до уваги вимогливий бій, який винагороджує спритність і акробатичні навички 2B, не було б хибним стверджувати, що Automata ближче до духовної наступниці Metal Gear Rising: Revengeance, також розробленої Platinum».

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://twitter.com/niergame/status/1407266636323864577. Twitter (uk). Процитовано 2021-06-22. 
 2. NieR: Automata Walkthrough and Guide. Neoseeker. Процитовано 2020-01-04. 
 3. Carter, Chris (6 de março de 2017). Review: NieR: Automata. Destructoid. Процитовано 21 липня 2017. 
 4. Romano, Sal (February 14, 2017). Famitsu Review Scores: Issue 1472. Gematsu. Архів оригіналу за February 14, 2017. Процитовано March 18, 2020. 
 5. Matulef, Jeffrey (March 7, 2017). Nier: Automata Review. Eurogamer. Архів оригіналу за March 10, 2017. Процитовано March 18, 2020. 
 6. Juba, Joe (6 de março de 2017). Nier: Automata - Faint Signs Of Life. GameInformer. Процитовано 21 липня 2017. 
 7. Concepcion, Miguel (7 de março de 2017). Nier: Automata Review. GameSpot. Процитовано 21липня 2017. 
 8. Prell, Sam (6 de março de 2017). Nier: Automata review: "A game with hydrocarbon heart and silicon soul that will stay with you long after you've set the controller down". GamesRadar. Процитовано 21 липня 2017. 
 9. Sullivan, Meghan (6 липня 2017). Nier: Automata Review. IGN. Процитовано 21 липня 2017. 
 10. Hawkins, Janine (March 6, 2017). Nier: Automata review. Polygon. Процитовано March 6, 2017. 
 11. NieR: Automata for PlayStation 4 Reviews. Metacritic. Процитовано 21 липня 2017. 
 12. NieR: Automata for PC Reviews. Metacritic. Процитовано 21 липня 2017. 
 13. Kelly, Andy (2017-03-23). Nier: Automata review. PC Gamer (en-US). Процитовано 2021-01-05. 

Посилання[ред. | ред. код]