PCLinuxOS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
PCLinuxOS
PCLinuxOS Logo
Pclos20092.jpg
PCLinuxOS 2009.2
Розробник Bill Reynolds («Texstar»)
Родина ОС Linux
Стан проекту активний
Модель коду Відкритий код
Початковий випуск жовтень 2003
Останній стабільний випуск 2014.12/ 23 грудня 2014; 1248 днів тому
Тип ядра монолітне (ядро Linux)
Ліцензія різні
Веб-сайт www.pclinuxos.com

PCLinuxOS у Вікісховищі?

PCLinuxOS — англомовний користувацький дистрибутив Linux.

Спочатку дистрибутив був заснований на базі Mandriva Linux, але пізніше відгалузився в самостійний проект, що користується великою популярністю на заході — за результатами проведеного в 2010 році опитування читачів журналу Linux Journal, PCLinuxOS поступався за популярністю лише Ubuntu. Дистрибутив націлений на використання у Live-режимі, але підтримує й встановлення на твердий диск. Для завантаження підготовлені повний (4 ГБ), середній (1.6 ГБ) і скорочений (550 МБ) варіант дистрибутива на базі оточення KDE.

Дистрибутив відрізняється задіянням інструментарію для управління пакунками APT з Debian GNU/Linux в поєднанні з використанням пакетного менеджера RPM. Відноситься до класу rolling-дистрибутивів, в яких оновлення пакунків виходять постійно і користувач у будь-який момент має можливість перейти на останні версії програм без очікування формування чергового релізу дистрибутива. Станом на 2013 рік репозиторій PCLinuxOS налічує 13500 пакетів.

У складі дистрибутиву поставляються свіжі версії власницьких драйверів NVIDIA і AMD, набір мультимедіа кодеків і популярних власницьких програм, в тому числі Skype, TeamViewer і Dropbox.

Завантажувальний Live CD, заснований на Mandrake Linux. Дані з нього розтискаються на льоту, завдяки чому на диску звичайного розміру поміщається до двох гігабайтів програм, включаючи оболонку KDE, повний X server, офісний пакет LibreOffice та інші застосунки, готові до використання. Зручний інсталятор дозволяє вибирати застосунки для встановлення.

Посилання[ред.ред. код]

Інсталяційний пакет (679 Мб)