MIUI

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
MIUI
New color logo of MIUI.png
Screenshot of MIUI homescreen.jpg
Робочий стіл MIUI 11
Розробник Xiaomi Inc.
Написано на C (core), C++ (деякі сторонні бібліотеки), Java (UI)
Родина ОС вбудована ОС (Linux/Android)
Стан проєкту Розробляється
Модель коду Закритий код (деякі компоненти відкриті)
Початковий випуск 0.8.1.6
Останній стабільний випуск 11.0.9.0
Останній нестабільний випуск 20.5.x/ травень 2020; 0 місяців тому (2020-05)
Ринкова ніша Заміна Firmware для телефонів на базі Android; основна прошивка для телефонів
Доступні мови
Доступні мови програмування C, C++ і Java
Спосіб оновлення OTA
Менеджер пакунків Google Play (якщо інстальовано) / GetApps / APK
Платформи, що підтримуються 32-bit ARM, MIPS, x86, x64
Тип ядра Монолітне, модифіковане ядро Linux
Інтерфейс Графічний (Мультитач)
Ліцензія GNU General Public License v3
Apache License 2.0
Веб-сайт en.miui.com (International)
miui.com (China)
hk.miui.com (Hong Kong)
tw.miui.com (Taiwan)

CMNS: MIUI у Вікісховищі

MIUI (вимовляється як «Мі-Ю-Ай») — прошивка для лінії смартфонів і планшетів від китайського розробника Xiaomi на базі і основі відкритого коду операційної системи Android починаючи від версії 2.2.x до версії 10.

Першим смартфоном з вбудованою прошивкою MIUI був Xiaomi Mi 1.

Розробка[ред. | ред. код]

Перша версія MIUI базувалася на Android 2.2.x Froyo і спочатку була розроблена на китайській мові китайським стартапом Xiaomi Tech. Xiaomi додали низку вбудованих додатків таких як Нотатки, Резервне копіювання, Музика, Галерея та ін. Розробники та Фан-сайти почали перекладати та робити неофіційні порти MIUI, що були на іноземних мовах. Станом на 2020 рік нерфіційні прошивки все ще випускаються, але їхня популярність знизилася після того, як Xiaomi почали випускати власні смартфони з глобальними версіями MIUI.

Назва[ред. | ред. код]

Назва оболонки MIUI походить від двох абравіатур: MI і UI, де UI розшифровується як «User Interface» (Користувацький інтерфейс), а MI як «Mobile Internet», або «Mission Impossible».

Інтерфейс[ред. | ред. код]

Інтерфейс прошивки MIUI дуже зручний для використання, його особливість в тому, що він забезпечує швидкий доступ до будь-яких функцій меню смартфона.

Зверху знаходиться панель статусу, на якій знаходяться іконки сповіщень, стан мобільної мережі, заряд акумулятора, годинник, тощо. Також, якщо зробити свайп зверху вниз, то можна отримати доступ до панелі сповіщень і деяких піктограм центра керування. Якщо ще раз зробити свайп то можна отримати доступ до центру керування на якому знаходяться піктограми: Wi-Fi, Bluetooth, блокування смартфона, ліхтарика, тощо.

Робочий стіл[ред. | ред. код]

У центрі знаходиться головний екран, на якому розміщенні основні програми інтерфейсу MIUI. Наприклад: папки, віджети і багато інших додатків за бажанням користувача. В темі «Класика» іконки програм виконані у єдиному квадратному стилі. На головній сторінці робочого столу за замовчуванням знаходиться віджет годинника з погодою і віджет пошуку Google. Внизу знаходиться док-бар, на якому за замовчуванням є чотири основні програми: Телефон, Повідомлення, Mi Браузер та Камера.

Робочий стіл має два режими: «Звичайний» на манер робочого столу з iOS, на якому всі програми знаходяться на робочому столі, та «Меню програм» на манер «чистого» Android, в якому всі програми приховані в меню програм, яке відкривається проведенням пальцем знизу вверх по робочому столу, а на робочому столі знаходяться вибрані користувачем програми. Крім цього в меню програм додатки поділені на категорії, які можна редагувати, або додавати свої.

Також в налаштуваннях робочого столу можна змінювати розмір іконок.

Навігація[ред. | ред. код]

MIUI має два види навігації: кнопки і жести.

Кнопки навігації є стандартними для всіх пристроїв, які працюють на ОС Android. Трикутник, який являє собою кнопку «назад», круг, який є кнопкою «додому», при тривалому натисненні цієї кнопки відкривається або пошук Google, або з відповідною анімацією відкривається віртуальний помічник Google Assistant, квадратик відповідає за відкриття меню запущених програм, а подвійне натиснення по квадратику виконує функцію перемикання між останніми програмами.

Жести MIUI схожі на ті, що використовуються в iOS і Android 10. Свайп з нижньої частини екрану виконує функцію «додому», свайп з нижньої частини екрану і при тривалу притримувнні відкриває меню запущених програм, свайп з лівої або правої частини екрану виконує функцію «назад», свайп з лівої або правої частини екрану і при тривалому притримувнні виконує функцію перемикання між програмами (в MIUI 12 ця функція виконується при змаху вліво чи вправо по навігаційній лінії).

Версії прошивок[ред. | ред. код]

MIUI поділяється на стабільну, щотижневу і щоденну версії прошивок. Різниця їх в кількості функцій і частоті випуску нової прошивки.

Щоденна[ред. | ред. код]

Щоденна версія існує тільки для ринку Китаю. Кожна нова версія випускається кожен день. Вона найпершою отримує нові функції, але має найбільше помилок і є дуже нестабільною.

Щотижнева[ред. | ред. код]

Щотижнева прошивка поділяється на китайську і глобальну (підтримка припинена з 1 липня 2019 року[1]) версії. Щотижнева отримує найпершою, після щоденної, функції. Проблемою так само може бути нестабільність системи.

Стабільна[ред. | ред. код]

Стабільна версія поділяється на: китайську, європейську, міжнародну, індонезійську, російську та індійську версії. Стабільна прошивка зазвичай випускається раз в 1-2 місяці. Є найстабільнішою серед усіх версій. Всі смартфони, які випущені з 1 серпня на європейській, міжнародній та російській версії прошивки мають вбудовані сервіси Google, такі як телефон, повідомлення та контакти, замість таких самих сервісів MIUI.

Китайська[ред. | ред. код]

Китайська (CN) версія має найбільше функцій. Це пов'язано з тим, що вона випускається лише під китайський ринок, тому й багато функцій із щотижневої пізніше з'являються в стабільній. Також в китайській прошивці немає Google сервісів.

Європейська[ред. | ред. код]

Європейська (EU) версія відрізняється тим, що вона має мінімум вбудованих програм, і має сервіси Google. Деякі функції з китайської версії може й не отримувати. Є вбудованою в країнах, які знаходяться на території Європейського Союзу, в тому й числі ця версія встановлюється на апарати, які продаються в Україні (хоча офіційно Україна не входить в ЄС).

Міжнародна[ред. | ред. код]

Міжнародна (MI) практично нічим не відрізняється від європейської версії прошивки. Єдине що нові версії прошивок виходять в різний час. Встановлюється на апаратах всіх тих регіонів, які не входять до інших.

Індонезійська[ред. | ред. код]

Індонезійська (ID) версія прошивки відрізняється від міжнародної тим, що замість Google Контактів, Телефону та Повідомлень встановлені аналоги від Xiaomi, тому багато людей, яким не сподобалася заміна деяких сервісів MIUI сервісами Google прошиваються на цю версію. Є вбудованою на ринку Індонезії.

Російська[ред. | ред. код]

Російська (RU) версія прошивки відрізняється від всіх тим, що має вбудовані російські сервіси (такі як Яндекс). Також в цій прошивці присутній магазин програм Xiaomi GetApps. Є вбудованою на апаратах, які випускаються на території Росії. Оновлення приходять трохи пізніше в порівнянні з іншими версіями прошивок.

Індійська

Індійська (IN) версія прошивки відрізняється тим, що має багато функцій, які є в китайській версії, тільки локалізовані під ринок Індії (карусель шпалер, зміна шрифтів, тощо). Присутній магазин програм від Xiaomi GetApps. Також там немає Google Контактів, Телефону та Повідомлень, а встановлені аналоги від Xiaomi. Встановлюється на апаратах, які продаються на території Індії.

Локалізовані прошивки[ред. | ред. код]

Деякі розробники роблять свої прошивки на базі MIUI. Найчастіше вони за основу беруть китайську стабільну та щотижневу версії прошивки. В цих прошивках вони роблять повний переклад інтерфейсу, видаляють китайські сервіси MIUI та роблять повну оптимізацію системи. Також інколи вони можуть додавати свої зміни в прошивку. В локалізованих прошивках відсутній пункт «Оновлення системних програм», тому системні програми оновлюються тільки з випуском нової прошивки. Більшість прошивок оновлюються вручну (оновлення через TWRP), але деякі прошивки можуть отримувати оновлення по повітрю.

Представники[ред. | ред. код]

Історія версій[ред. | ред. код]

Версія Зображення Версія Android Останній
стабільний реліз
Останній реліз для
розробників
Дата випуску першої
версії
Зміни Список моделей
Old version, no longer supported: MIUI 1 2.1
Н/Д 0.8.16 16 серпня 2010 Початковий реліз
Old version, no longer supported: MIUI 2 2.1—2.3.6
Н/Д Н/Д Н/Д Змінений зовнішній вигляд
Old version, no longer supported: MIUI 3
2.3.6
Н/Д 2.4.20 20 квітня 2012
 • Змінений зовнішній вигляд
 • Додано програму Теми
Old version, no longer supported: MIUI 4 4.0.4 — 4.1.2
ICS24.0 3.2.22 21 червня 2012
 • Змінений зовнішній вигляд;
 • Додано антивірус;
 • Xiaomi Mi 1 Youth
Old version, no longer supported: MIUI 5
4.1.2 — 4.4.2
22.0 4.12.5 1 березня 2013
 • Змінений зовнішній вигляд;
 • Були прибрані сервіси Google з китайської версії;
 • Додано жест на робочому столі для відкриття панелі сповіщень.
Смартфони
 • Xiaomi Mi 1 Youth

Планшети

 • Xiaomi Mi Pad
Old version, no longer supported: MIUI 6
4.4.2 — 5.0.2
6.7.2.0 5.8.6 29 квітня 2014
 • Змінений зовнішній вигляд;
 • Доданий майстер очищення.
Old version, no longer supported: MIUI 7
4.4.2 — 6.0.1
7.5.1.0 6.5.30 13 серпня 2015
 • Змінений зовнішній вигляд;
 • Додано 4 вбудовані теми;
 • Заблокований завантажувач на деяких старих і подальших пристроях;
 • Доданий дитячий режим;
 • Додано режим не турбувати;
 • Додана функція збереження даних;
 • Була проведена робота над оптимізацією системи.

Смартфони

Планшети

 • Xiaomi Mi Pad
 • Xiaomi Mi Pad 2
Old version, no longer supported: MIUI 8 Xiaomi Mi 5X.jpg 4.4.2— 7.1.1
8.5.10.0 7.7.20 16 червня 2016
 • Змінений зовнішній вигляд;
 • Додано карусель шпалер;
 • Додано можливість змінити піктограми на екрані блокування;
 • Додано функцію «Друге сховище»;
 • Додано фнукцію клонування програм.
Смартфони

Планшети

 • Xiaomi Mi Pad
 • Xiaomi Mi Pad 2
 • Xiaomi Mi Pad 3
Old version, no longer supported: MIUI 9 XiaomiRedmiNote5front.jpg 4.4.2 — 8.1.0
9.6.14.0 8.5.26 10 серпня 2017
 • Мінімальні зміни в зовнішньому вигляді;
 • Після закриття програм на іконках з'являється анімація;
 • Вилучено більшість вбудованих тем;
 • Додано нову тему «Безмежність»;
 • Покращено режим не турбувати;
 • Покращено панель сповіщень і додано до неї швидкі відповіді;
 • Додано бокову панель App Vault;
 • Додано багатовіконний режим;
 • Можна змінювати функції кнопок;
 • Додано пошук зображень (китайська версія);
 • Додано жест відкриття пошуку Google або пошуку в Брузері при проведенні пальцем знизу вверх (глобальна версія);
 • Додано навігаційні жести;
 • Змінені системні звуки;
 • Додано фейсконтроль;
 • Додано запис екрану;
 • Прибрано назви програм в док-панелі;
 • Була проведена робота над оптимізацією сиситеми.

Планшети

 • Xiaomi Mi Pad
 • Xiaomi Mi Pad 2
 • Xiaomi Mi Pad 3
 • Xiaomi Mi Pad 4
 • Xiaomi Mi Pad 4 Plus
Old version, no longer supported: MIUI 10
6.0 — 10.0
10.4.5.0 9.8.29 31 травня 2018
 • Змінений зовнішній вигляд панелі сповіщень, панелі гучності, екрена блокування і деяких прогам;
 • Покращено навігаційні жести;
 • Інтеграція з асистентом Xiao AI;
 • Додано темну тему (працює з версії Android 9.0);
 • Додано режим SOS;
 • Можна змінювати зовнішній вигляд годинника на екрані блокування;
 • Змінені системні звуки;
 • Додано портретний режим для деяких смартфонів з одним модулем камери;
 • Додано функцію DC Dimming для деяких смартфонів з OLED дисплеями, що знижує мерехтіння;
 • Припинення підтримки Глобальної щотижневої версії;
 • Розділення MIUI на китайську (CN), європейську (EU), міжнародну (MI), індонезійську (ID), російську (RU) та індійську (IN) версії;
 • Смартфони які випущені на глобальний ринок з серпня 2019 року мають вбудовані сервіси Google (телефон, повідомлення, контакти) замість сервісів MIUI.
Смартфони

Планшети

 • Xiaomi Mi Pad 3
 • Xiaomi Mi Pad 4
 • Xiaomi Mi Pad 4 Plus
Current stable version: MIUI 11

7.0 — 10.0

11.0.9.0 20.3.26 24 вересня 2019
 • Змінений зовнішній вигляд;
 • Нові анімації;
 • Додано більше звуків (змінений минулий звук сповіщень, додано новий звук природи для сповіщень, додано нові звуки природи для будильника, нові мелодії дзвінку);
 • Додано автоматичну темну тему;
 • Додано режим ультраекономії заряду (лише китайська версія);
 • Додано новий шрифт Mi Lan Pro з можливістю зміни його товщини (лише китайська версія);
 • Функція відображення калькулятора поверх інших програм;
 • Змінено структуру налаштувань;
 • Додано меню програм;
 • Вбудовані «живі» шпалери;
 • Вбудований переглядач документів;
 • Функція Mi Share, що дозволяє передавати через Wi-Fi та Bluetooth файли на смартфони Xiaomi, OPPO, vivo та realme;
 • Покращена версія режиму збільшення швидкості ігор під назвою Game Turbo.
 • Додано три варіанти прихвування вирізу на пристроях, що мають виріз;
 • Додано функцію «Швидкі відповіді».
Смартфони

Планшети

 • Xiaomi Mi Pad 4
 • Xiaomi Mi Pad 4 Plus
Latest preview version of a future release: MIUI 12 MIUI 12 Logo Variation.jpg

9.0 — 10.0

Н/Д 20.4.27 27 квітня 2020
 • Змінений зовнішній вигляд;
 • Змінена панель керування та панель сповіщень;
 • Змінений дизайн додатку Погода (змінено зовнішній вигляд та додані звукові ефекти);
 • Кардинально змінені анімації;
 • Темний режим 2.0;
 • Поращено Always on Display (тільки на OLED ерканах);
 • Тепер можна завантажувати сторонні стилі Always on Display в додатку Теми (тільки на OLED ерканах і на китайській версії);
 • Покращено навігаційні жести;
 • Додано функцію «Super Wallpaper»;
 • Змінений інтерфейс камери з можливістю налаштування його кольору та звуку зйомки;
 • Новий четвертий варіант відображення годинника на екрані блокування;
 • Покращено шрифт;
 • Додано спливаючі вікна;
 • Додано режим ултраекономії заряду для глобальної версії.

Смартфони інших компаній (окрім Xiaomi) з підтримкою MIUI[ред. | ред. код]

Android 2.3.x GB:

MIUI v4.0.x ICS

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. [ОФІЦІЙНО] З 1 липня 2019 року припиняється випуск глобальних бета-прошивок. - Новини MIUI - Mi Community - Xiaomi. c.mi.com. Процитовано 2020-04-11.