Wakanda

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wakanda
Logo-Wakanda.io.png
Тип NoSQL Об'єктно-орієнтована база даних веб-фреймворк JavaScript Розробка застосунків для мобільних пристроїв
Автор(и) Laurent Ribardiere
Розробник Wakanda SAS[1][2]
Перший випуск 15 березня 2012; 2681 день тому
Операційна система BSD, Linux, Mac OS та Microsoft Windows
Написано на C++, JavaScript
Доступні мови англійська
Стан розробки активний
Ліцензія Dual Open Source / proprietary (GNU GPL v3, GNU AGPL, Community, proprietary)[2]
wakanda.io

Wakanda — це вільний веб-фреймворк для розробки веб- та мобільних застосунків мовою JavaScript. Він включає сервер баз даних (WakandaDB), фреймворк мовою JavaScript (WAF) і Wakanda Studio, інтегроване середовище розробки.

Wakanda підтримується на LinuxWindows та Mac OS і дозволяє хмарну роботу для бекенду.

Платформа[ред. | ред. код]

Платформа Wakanda складається з:

  • Wakanda Server (також називається WakandaDB), імплементація серверного JavaScript, що підтримує модулі CommonJS для крос-платформової сумісності.
  • Wakanda Studio, десктопне IDE та редактор WYSIWYG для керування таблицями базами даних, формами, звітами і логікою, що разом дозволяють всім цим частинам працювати разом як веб-застосунок.
  • Wakanda Application Framework (WAF), містить модуль для комунікації з сервером, інтерфейс віджетів для роботи фронт-енду в браузері, а також проміжні шари для зв'язку цих компонентів.

Історія[ред. | ред. код]

Історія проекту почалась 2008 року з серверу, який було презентовано на конференції The Ajax Experience у 2009 році[3] і того ж року на JSConf.eu.[4] Закрита презентація для розробників пройшла у 2010-му році, включаючи Wakanda Studio з модулем Model Designer та користувацьким інтерфейсом для дизайнера. Wakanda стала публічною у червні 2011-го, коли вийшло нове прев'ю для розробників, конференція називалась «Wakanday — JS.everywhere» і пройшла у Бостоні у жовтні 2011-го,[5] а перша бета-версія з'явилась 15 грудня того ж року.[6] 

28 червня 2012 року першу версію Wakanda було офіційно запущено.[7] 26 жовтня 2012 можливості фреймворку було продемонстровано на конференції JS.everywhere(), що проходила у США[8] та Франції.[9]

Беручи участь у роботі групи розробників CommonJS з 2009 року, команда створила «клієнтські та серверні API для JavaScript» дляспівтовариства W3C[10] у квітні 2012-го, а у жовтні 2012-го приєднались до W3C.

Компанія Wakanda SAS створена у грудні 2014-го.[11] 7 грудня 2015-го було запущено Wakanda Digital App Factory.[12]

Архітектура[ред. | ред. код]

Wakanda Server працює з модулями CommonJS, Web Workers, Web Storage, XMLHttpRequest, файловим API для HTML5, Blobs, Timers. 

Модуль WakandaDB для NoSQL підтримує доступ через HTTP, взявши за приклад OData REST API.

Wakanda підтримує деякі з модулів Node.js: EventEmitter, Socket та TLS. Wakanda включає також багато інших модулів. Wakanda Server побудовано на JavaScriptCore, ICU, OpenSSL та Zlib.

Wakanda Studio та Framework створені на WebKit, jQuery, jQuery UI та Raphaël. З січня 2015 року Wakanda використовує V8 JavaScript Engine для роботи Wakanda Server[13]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]