YouControl

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
YouControl
Тип бізнес
підприємство і веб-сайт
Форма власності ТзОВ
Спеціалізація бізнес-розвідка
Засновано 2014
Засновник(и) Сергій Аркадійович Мільман
Штаб-квартира Flag of Ukraine.svg Україна, Flag of Kiev.svg Київ
Продукція веб-платформа YouControl
Послуги моніторинг, економічна безпека, інформаційна безпека, конкурентна розвідка, консалтинг, аналітика
Співробітники понад 50
Сайт youcontrol.com.ua
Код ЄДРПОУ 39404434

«Ю-Контрол» (англ. YouControl) — ІТ-компанія, що розробляє сервіси на основі відкритих даних, а також однойменна аналітична онлайн-система для бізнесової аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів.

Центральний офіс компанії знаходиться в Києві. Станом на квітень 2019 у компанії понад 50 співробітників.[1]

Аналітична онлайн-система YouControl (вимовляється як «ю-контрóл») надає досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних. Вона збирає дані з понад 50 джерел, включаючи державні реєстри. Система відстежує зміни в держреєстрах і візуалізує зв'язки між афілійованими особами.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Розробка веб-системи почалась 2013 року, через рік було зареєстровано компанію «Ю-Контрол». Вона продає ліцензований доступ до системи для бізнесу. З 2016 року компанія до комерційного напрямку додає соціальний: взаємодію на безкоштовній основі з журналістами та громадськими активістами, тендерними майданчиками. З 2017 року розпочинається проект підтримки ЗВО.

Станом на квітень 2019 на сайт YouControl щодня здійснюється більше 90 000 тис. відвідувань. Системою користуються юристи, корпоративні служби безпеки, керівники, які отримали інструмент для прийняття рішень. Крім бізнесу системою користуються 72% банків України.[1]

Функції[ред. | ред. код]

YouControl дозволяє вирішити такі завдання:

YouControl надає доступ до понад 4,5 млн записів з українських державних реєстрів[2]: відомості про юридичних і фізичних осіб (підприємців) з офіційних джерел, понад 60 млн судових документів, 300 тис. ліцензій. YouControl на платній основі надає доступ до досьє кожної компанії України.

Засновник Сергій Мільман: "Це інструмент, який дозволяє обирати надійних та вигідних партнерів. По-перше, це означає, що можна перевірити як потенційних контрагентів, так і тих, з ким вже налагоджена співпраця. Виявивши всі приховані факти, можна обрати тих, з ким працювати безпечно. По-друге, є можливість контролювати партнерів на всіх етапах співпраці, вчасно міняти партнерів. По-третє, отримати нових клієнтів. І це далеко не все..."[3]

В системі знаходяться вісім інструментів, що реалізують її можливості:

 1. Пошук: запит можна робити за кодом ЄДРПОУ, найменуванням, ПІБ директора або засновника, адресою, номером телефону та РНОКПП. Також можна фільтрувати компанії за регіоном, видом діяльності, статусом.
 2. Картка контрагента складається з 10-ти спеціалізованих вкладок, в яких міститься вичерпна інформація у вигляді досьє: реєстраційні відомості, статус платника податку, ліцензії та дозволи, судові рішення, офіційні повідомлення та історія змін, а також аналітика: фінансовий та зовнішньо-економічний аналіз, зв’язки між афілійованими особами.
 3. Експрес-аналіз контрагента — результат аналізу контрагента за 30 ризик-факторами. Система самостійно аналізує основні дані про компанію та присвоює відповідне маркування, що залежить від рівня ризику (червоний, жовтий, сірий, чорний).
 4. Мої контрагенти” та “Історія переглядів” містить історію всіх переглянутих "Карток контрагента", а також список обраних контрагентів.  
 5. Моніторинг – це автоматичний робот, який відстежує зміни в держреєстрах про кожного доданого в моніторинг контрагента. Ці зміни приходять на мейл користувача.
 6. Ринки: інструмент дозволяє складати вибірки контрагентів на основі різних даних з відкритих реєстрів за багатьма критеріями (виручкою, видом діяльності).
 7. Пошук зв’язків дозволяє знаходити зв'язки між двома контрагентами за різними типами зв’язків (засновники та беніфіціари, директор або підписант, правонаступники, філії, ПІБ, адреса, телефон).
 8. Список реєстрів[4] – довідник аналітика, в якому зібрані прямі посилання на 169 українських та 250 світових реєстрів, а також зазначено, які дані містяться в цих реєстрах.


Компанія створила та оновлює актуальний каталог підприємств України на основі ЄДР, а також каталог судових рішень, каталог офшорів, каталог власників та директорів компаній, каталог компаній за КВЕД.

YouControl створив API-сервіс YouScore, що дозволяє інтегруватись із CRM або ERP-системами.

Доступні дані[ред. | ред. код]

YouControl акумулює дані з офіційних джерел, включаючи відкриті державні реєстри:

А також здійснює аналіз фінансового стану, ринкової потужності та зовнішньоекономічної діяльності компаній.

Місія[ред. | ред. код]

Формування прозорого бізнес-середовища.[5]

Клієнти компанії[ред. | ред. код]

Клієнтами компанії є представники українського та міжнародного бізнесу. Серед корпоративних клієнтів (як державного, так і приватного секторів економіки) такі як: Ощадний банк України, Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, НАЗК України, Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля, НЕК «Укренерго», Державне агентство автомобільних доріг, Адміністрація морських портів України, Завод «Кузня на Рибальському», Укртранснафта, Укрнафта, Укргідроенерго, Кредобанк, Піреус Банк МКБ, Банк Кредит Дніпро, Новус Україна, АТБ-Маркет, Білла-Україна та ін.

Соціальний напрямок[ред. | ред. код]

Для викриття корупційних схем, збільшення прозорості бізнес-середовища компанія надає безкоштовний доступ для журналістів та громадських активістів. Як результат – за рік було проведено понад 1 000 розслідувань з використанням системи. YouControl допомагає топовим ЗМІ у створенні аналітичних досліджень, виступив співорганізатором Міжнародного дня боротьби з корупцією в Україні-2016.[6]

Також у 2016 році започаткували співпрацю з тендерними майданчиками. Їх користувачі отримують безкоштовно витяг з досьє компаній.

З 2017 року розпочинається проект підтримки вузів “Інвестиції в майбутнє”: компанія впроваджує акаунти в навчальні заклади для використання в навчальних цілях та підготовки фахових наукових робіт.

Партнерські проекти[ред. | ред. код]

Запровадження безкоштовного тарифу Open Data та запуск нового продукту компанії — YouScore дало поштовх для партнерств з низкою онлайн-сервісів, котрі тепер включають можливість перевірки компаній. Серед них:

ЛУН[7][8] — користувачі порталу нерухомості можуть перевірити забудовників, підрядників, виконавців будівництва тощо;

Вчасно — користувачі онлайн-сервісу документообігу можуть перевірити контрагентів перед підписом угод;

Відкритий бюджет — у модулі можна знайти інформацію про підрядників виконання держзамовлень;

Облік SaaS — користувачі системи бухгалтерського та управлінського обліку можуть знайти інформацію про своїх контрагентів перед виставленням рахунку.

У грудні 2018 із DOZORRO команда YouControl розробила спільний інструмент — пошук зв'язків між учасниками державних закупівель[9][10].

Звинувачення з боку Служби безпеки України[ред. | ред. код]

 • 23 березня 2017 сталися обшуки у керівництва, співробітників, підрядників та конфіскація технічного обладнання веб-платформи YouControl силами СБУ, що призвело до тимчасової призупинки сервісу.[11][12][13][14][15][16][17]
 • 24 березня 2017 з приводу тиску на прозорий бізнес сталася прес-конференція в Інтерфакс.[18]
 • 28 березня 2017 відбувся мітинг під будівлею Служби безпеки України.[19]
 • 13 червня 2017 розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ.[20][21][22]
 • 18 липня 2017 Апеляційний суд не дозволив арештувати майно, вилучене під час обшуків[23][24][25].
 • 27 грудня 2017 слідчі СБУ вручили повідомлення про підозру Сергію Мільману, директору компанії YouControl, за статтею 361 ч.2 (незаконне втручання в роботу ЕОМ (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж)[26][27].
 • 2 січня 2018 суд обрав запобіжний захід для С. Мільмана у вигляді застави[28][29][30][31].
 • 20 лютого 2018 Генеральна прокуратура України видала постанову про закриття кримінального провадження щодо Сергія Мільмана[32][33][34].
 • 21 березня 2018 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянули проблему на ринку Інтернет-послуг, з якою зіткнулася компанія "Ю-Контрол"[35][36].
 • 11 липня 2018 суд дав СБУ два місяці на завершення справи[37][38]
 • 28 листопада 2018 СБУ передала справу Нацполіції, котра повернула вилучені під час обшуку в офісі речі[39][40]
 • 28 лютого 2019 Справу проти YouControl офіційно закрито[41][42][43]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Від “наїзду” пожежників до обшуку СБУ (ru). Скажи.UA. 2019-04-04. 
 2. Тренінговий семінар з фактчекінгу та використання системи Ю-Контрол. utrpi.org.ua. Укртелерадіопресінститут. 16 травня 2019. Архів оригіналу за 07 липня 2019. Процитовано 07 липня 2019. 
 3. Майбутнє бізнесу – у надійних руках - Галицький Кореспондент. Галицький Кореспондент (uk-UA). 2016-03-09. Процитовано 2017-09-07. 
 4. Джерела інформації
 5. Мільман, Сергій. YouControl. 
 6. Сергій Мільман. LMF 2017 (uk). 2017-01-26. Процитовано 2017-09-07. 
 7. Користувачі ЛУН зможуть самостійно перевірити надійність забудовників. 24 канал. 
 8. Користувачі ЛУН зможуть самостійно перевірити надійність забудовників. Економічна правда. 
 9. YouControl і Dozorro запустили спільний інструмент для журналістів-розслідувачів. detector.media (uk). Процитовано 2019-01-15. 
 10. Закупівлі під контролем: YouControl інтегрувався з DOZORRO. www.ukrinform.ua (uk). Процитовано 2019-01-15. 
 11. https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3007
 12. http://biz.liga.net/all/it/novosti/3632189-it-kompaniya-youcontrol-zayavila-ob-obyskakh.htm
 13. http://www.segodnya.ua/economics/business/sbu-obvinila-youcontrol-v-svyazyah-s-rossiey-1006475.html
 14. https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3007
 15. http://interfax.com.ua/news/press-conference/411388.html
 16. https://ru.tsn.ua/ukrayina/sbu-obyskala-kvartiru-gendirektora-kompanii-youcontrol-kotoraya-sposobstvuet-sozdaniyu-prozrachnogo-biznesa-827712.html
 17. Архівована копія. Архів оригіналу за 28 березень 2017. Процитовано 27 березень 2017. 
 18. https://www.youtube.com/watch?v=dSlTeFzBBjo
 19. http://censor.net.ua/video_news/433823/uzbagoyite_sbushnikv_poki_voni_ne_obshukali_google_aktivisty_i_sotrudniki_itkompanii_youcontrol_v_kotoroyi
 20. Жодних несанкціонованих втручань: розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ. kurs.if.ua. Процитовано 2017-09-07. 
 21. Жодних несанкціонованих втручань: розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ. 
 22. Жодних несанкціонованих втручань: розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ. zik.ua (ua). Процитовано 2017-09-07. 
 23. СБУ «поцупила» гроші та дитячі планшети. Що вирішив суд?. БИЗНЕС (ru-RU). Архів оригіналу за 2017-09-08. Процитовано 2017-09-07. 
 24. Суд не дозволив СБУ арештувати майно у справі проти компанії YouControl. zik.ua (ua). Процитовано 2017-09-07. 
 25. СБУ відмовили в арешті майна інфосервісу YouControl. Процитовано 2017-09-07. 
 26. Справа YouControl: кримінал за відкриті дані. www.sud-report.org.ua. Архів оригіналу за 2018-04-05. Процитовано 2018-04-05. 
 27. Директору YouControl оголосили підозру у «несанкціонованому втручанні в роботу комп’ютерів». Радіо Свобода (uk). Процитовано 2018-04-05. 
 28. Суд обрав 51 тисячу застави засновнику сервіса YouControl. Українська правда. Процитовано 2018-04-05. 
 29. Суд не поддержал ходатайство СБУ о применении меры пресечения в виде залога в размере 6,5 млн грн в отношении Сергея Мильмана. 112.ua (ru-RU). Процитовано 2018-04-05. 
 30. Як судять YouControl за обробку відкритих даних. ТЕКСТИ (en). Процитовано 2018-04-05. 
 31. Справа YouControl: держава захищається від доступу до відкритої інформації. www.sud-report.org.ua. Процитовано 2018-04-05. 
 32. Генпрокуратура закрила справу проти засновника YouControl - Юридична Газета. yur-gazeta.com. Процитовано 2018-04-05. 
 33. БизнесЦензор. Генпрокуратура закрыла дело против основателя сервиса YouControl. БизнесЦензор (ru-RU). Процитовано 2018-04-05. 
 34. Директор компанії YouControl заявив, що СБУ зняла з нього всі звинувачення. Слово і Діло (uk). Процитовано 2018-04-05. 
 35. Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики. komsvobslova.rada.gov.ua. Процитовано 2018-04-05. 
 36. Комітет свободи слова розглянув питання щодо YouControl. detector.media (uk). Процитовано 2018-04-05. 
 37. Суд зобов’язав СБУ завершити справу YouControl. https://www.epravda.com.ua/news/2018/07/11/638618/. Економічна правда. 
 38. Шестакова, Юлія. Суд зобов’язав СБУ завершити справу YouControl за два місяці. Детектор Медіа. 
 39. Шестакова, Юлія. СБУ передала справу YouControl до Нацполіції. Детектор Медіа. 
 40. СБУ передала справу YouControl Нацполіції. Економічна правда. 
 41. Справу проти YouControl офіційно закрито. Економічна правда (uk). Процитовано 2019-03-18. 
 42. Двухлетняя "эпопея" с открытыми данными: дело YouControl официально закрыли. www.segodnya.ua (ru). Процитовано 2019-03-18. 
 43. Поліція закрила справу проти YouControl. hromadske.ua (en). Процитовано 2019-03-18. 

Посилання[ред. | ред. код]