Гірнича промисловість Буркіна-Фасо
Гірничодобувна́ промисло́вість Буркіна́-Фасо́ сконцентрована на розробці великих родовищ золота (щорічно добувається до 3 т). У невеликих кількостях ведеться видобуток сурми і мармуру. На крайньому північному сході країни, поблизу кордону з Малі і Нігером, виявлені поклади марганцевої руди (бл. 14 млн т), які через погано розвинену транспортну інфраструктуру в районі родовища поки не розробляються.
Фірма Perkoa володіє в Буркіна Фасо ресурсами цинку: 6 млн т, сер. вміст 18 % Zn, і 880,0 тис.т з 14.8 % Zn. У 2001 році компанія виявила готовність до видобутку цинкових руд.
Буркіна-Фасо віднесена до категорії «сенситивних» щодо експорту алмазів, тобто країн до яких потрібна підвищена увага. Країнам-імпортерам рекомендовано ретельно перевіряти експортні документи на алмази з цих країн і у разі виникнення сумнівів в походженні алмазів затримувати їх для перевірки.
- Загальна характеристика господарства Буркіна-Фасо
- Корисні копалини Буркіна-Фасо
- Геологія Буркіна-Фасо
- Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.
- Білецький В. С., Гайко Г. І. Хронологія гірництва в країнах світу. — Донецьк : Донецьке відділення НТШ : Редакція гірничої енциклопедії : УКЦентр, 2006. — 224 с.
- Гайко Г. І., Білецький В. С. Історія гірництва: Підручник. — Київ-Алчевськ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», видавництво «ЛАДО» ДонДТУ, 2013. — 542 с.