Мутуалізм: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 3: Рядок 3:
'''Мутуалізм''' — тип співіснування різних [[вид (біологія)|видів]], від якого вони взаємно дістають користь. Мутуалізм розглядають як один з різновидів [[симбіоз]]у.
'''Мутуалізм''' — тип співіснування різних [[вид (біологія)|видів]], від якого вони взаємно дістають користь. Мутуалізм розглядають як один з різновидів [[симбіоз]]у.


== Приклади ==
Класичним прикладом є симбіоз [[рак-самітник|раків-самітників]] з [[актинія]]ми. Рак перебуває під захистом жалких клітин актинії, тоді як його активність допомагає актинії добувати їжу. У цих взаємовідношеннях можна виділити декілька етапів посилення зв'язку між партнерами. Деякі раки-самітники шукають черепашки, на яких вже поселились актинії; інші займаються активним пошуком і в разі виявлення актинії захоплюють її і переносять на свою черепашку, знайдену раніше або відібрану раніше у законного власника. Одноклітинні [[джгутикові]] мешкають у кишечниках [[таргани|тарганів]], [[терміти|термітів]], допомагаючи перетравлювати їм клітковину.
Класичним прикладом є симбіоз [[рак-самітник|раків-самітників]] з [[актинія]]ми. Рак перебуває під захистом жалких клітин актинії, тоді як його активність допомагає актинії добувати їжу. У цих взаємовідносинах можна виділити декілька етапів посилення зв'язку між партнерами. Деякі раки-самітники шукають черепашки, на яких вже поселились актинії; інші займаються активним пошуком і в разі виявлення актинії захоплюють її і переносять на свою черепашку, знайдену раніше або відібрану раніше у законного власника. Одноклітинні [[джгутикові]] мешкають у кишечниках [[таргани|тарганів]], [[терміти|термітів]], допомагаючи перетравлювати їм клітковину.


== Див. також ==
== Див. також ==

Версія за 13:03, 8 листопада 2013

Червонодзьобий шпак їсть кліщів на хутрі імпали.

Мутуалізм — тип співіснування різних видів, від якого вони взаємно дістають користь. Мутуалізм розглядають як один з різновидів симбіозу.

Приклади

Класичним прикладом є симбіоз раків-самітників з актиніями. Рак перебуває під захистом жалких клітин актинії, тоді як його активність допомагає актинії добувати їжу. У цих взаємовідносинах можна виділити декілька етапів посилення зв'язку між партнерами. Деякі раки-самітники шукають черепашки, на яких вже поселились актинії; інші займаються активним пошуком і в разі виявлення актинії захоплюють її і переносять на свою черепашку, знайдену раніше або відібрану раніше у законного власника. Одноклітинні джгутикові мешкають у кишечниках тарганів, термітів, допомагаючи перетравлювати їм клітковину.

Див. також

Посилання

  • Сытник К. М., Брайон А. В., Гордецкий А. В., Брайон А. П. Словарь-справочник по экологии. — К.: Наукова думка, 1994. — 665 с.