Якобелло дель Фйоре

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Якобелло дель Фйоре
«Архангел Гавриїл», деталь триптиху з алегорією «Правосуддя»
При народженніітал. Jacobello del Fiore
Народження1370(1370)
Венеція
Смерть1439(1439)
 Венеція
Національністьіталієць
КраїнаВенеційська республіка
Жанррелігійний живопис, алегорія
Навчанняу Венеції у батька Франческо дель Фйоре
Діяльністьхудожник
Напрямокреалізм, середньовіччя
Роки творчості1390—1438 (?)
Впливвізантійських зразків
Вплив наКарло Крівеллі, Антоніо Віваріні, Мікеле Джамбоно
ВчительFrancesco del Fiored
Відомі учніКарло Крівеллі
Творирелігійний живопис, алегорія
БатькоFrancesco del Fiored
Роботи в колекціїНаціональний музей Швеції, Museum Catharijneconventd, Aartsbisschoppelijk Museumd, Рейксмузей, Галерея Академії (Венеція), Музей Коррер, Витончено-мистецькі музеї Сан-Франциско, Музей мистецтв Толедо, Dumbarton Oaksd і Музей фюрера

CMNS: Якобелло дель Фйоре у Вікісховищі

Якобелло дель Фйоре (італ. Jacobello del Fiore; бл. 13701439, Венеція) — італійський живописець, представник венеційської школи. Був одним із найзначиміших живописців першої третини XV століття і найвитонченішим майстром свого покоління. Творчість художника тісно пов'язана із Венецією, де зберігається основна частина його робіт.

Біографія

[ред. | ред. код]

Живописний стиль художника продовжує готичну традицію, також у ньому помітний вплив візантійської ікони, від якої він успадкував деяку статичність композиції та архаїчність пластичного рішення. Якщо у ранній його картині «Мадонна Мізерікордія» (бл. 1415) елегантний образ Діви Марії виступає в оточенні суворих візантизуючих фігур Івана Хрестителя та Івана Євангеліста, то написане ним декілька років потому для Палац дожів «Правосуддя з архангелами Михаїлом та Гавриїлом» (1421, зараз — Галерея Академії, Венеція), в якому лінії завиваються у чудернацькому візерунку, а сяючий колір відображає дух світського придворного мистецтва.

Вівтарні образи дель Фйоре вплинули на венеційських художників наступного покоління, здебільшого на Антоніо Віваріні та Мікеле Джамбоно. Помер у Венеції у 1439 році.

Основні твори

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Мировое искусство (Мастера итальянского Возрождения) / Сост. И. Г. Мосин.— СПб ООО «СЗКЭО „Кристалл“», 2006. — 160 с. ил. (рос.)
  • С.И. Козлова. «Раннее Возрождение в Венеции». — /Пер. с ит. — М. : ООО «Белый город», 2011. — 48 с. — (Эпохи. Стили. Направления) — 1000 прим. — ISBN 978-5-7793-2139-6. (рос.)

Посилання

[ред. | ред. код]