Адам Міхнік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Адам Міхнік, Вроцлав, 2006

Адам Міхнік (пол. Adam Michnik; *17 жовтня 1946, Варшава) — польський громадсько-політичний діяч, журналіст, видавець, дисидент і політв'язень часів ПНР. Один із ідейних натхненників «Солідарності».

Загальна інформація[ред.ред. код]

За версією Financial Times, один із 20 найвпливовіших журналістів світу (2006).

Засновник і головний редактор «Газети Виборчої» (Варшава, з 1989).

Автор книги «У пошуках свободи. Есеї про історію та політику» (укр. мовою - К.: Дух і літера, 2009).

Член редколегії міжнародного журналу «Мир перемен» (Москва).

Почесний доктор Міннесотського та Мічиганського університетів, Нової Школи соціальних досліджень (Нью-Йорк). Почесний професор Києво-Могилянської академії.

Лауреат премії «За свободу» французького ПЕН-клубу, Міжнародної премії «Еразмус» (Нідерланди), премії Спілки європейських журналістів. Кавалер ордена Почесного Легіону (Франція) та ін.

2007 — нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня.

Цитати[ред.ред. код]

« Етнічний націоналізм є вищою і останньою стадією комунізму.[1]  »
« 30 років тому російська політика була передбачуваною. Вона могла комусь сподобатися, або навпаки, але вона була передбачуваною. Але тепер вже ні. Ніхто тепер не знає, що Росія скоїть завтра.[1]  »
« Путін це не Росія. Але кожна нація має моменти слабкості, в які все може трапитися. Якийсь дурний рисувальник почтових карток, маляр-невдаха може осліпити цілий народ. І така є сьогодняшня ситуація в Росії. Це пройде, це не буде тривати вічно, але всеж може кілька років. Навіщо Путін анексував Крим? ... Якщо йдеться про зміцнення Росії в світі, то ця акція є цілковитим слабоумством. Але якщо йдеться про зміцнення режіму всередині країни - то це гросмейстерський ход. Раптом всі заговорили: Ми тепер маємо нового царя! Він тепер знову збере російські землі, як колись цар Іван Калита, «російський Бісмарк»[1]  »

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]