Андаманські острови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Розташування Андаманських островів.
Супутникове зображення Андаманських островів

Андама́нські острови́ — група островів (понад 200) між Бенгальською зат. та Андаманським м. Належать Індії.

Пл. 6 500 км², нас. 19 тис. чол. (1951).

Утворені з вапняків та глин третинного часу. Поверхня гориста, дуже розчленована, є діючі вулкани. На сх. узбережжі зручні бухти.

Поширені тропічні ліси.

На А. о. культивують кокосову пальму, рис.

Головне місто — Порт-Блер.

Андаманські острови — архіпелаг в Індійському океані між Індією і М'янмою. Є частиною індійської союзної території Андаманські і Нікобарські острови і складається з 204 островів. Загальна площа островів становить 4120 км², а їх населення 250 тисяч чоловік, з яких сьогодні лише 500 корінні жителі.

До тубільних мешканців Андаманських островів відносяться Онге (100 чоловік), Джарава (300 чоловік), сентінельці (100 чоловік), а також близько 40 жителів Великих Андаманів. Всіх їх об'єднує мовна, культурна і етнічна спорідненість. Вони займаються збиранням і полюванням і відносяться до так званих негритосів, найстародавніших верств населення Південної Азії. Генетичні дослідження показують, що вони заселили острови між 70000 і 30000 років тому, в ході ранніх міграцій людей з Африки, і впродовж всього цього часу залишалися ізольованими на островах. Більшість тубільних мешканців стали жертвами колонізації і використання островів як каторжного табору

Сьогодні основне населення островів складають іммігранти з Індії. Унаслідок землетрусу в Індійському океані в 2004 році і внаслідок чого утворився цунамі за офіційними даними на островах загинуло близько 5 тисяч чоловік.

Мови андаманських тубільців, так звані андаманські мови, утворюють власну невелику мовну сім'ю, що є найдавнішою мовною сім'єю Південної Азії і не споріднену жодній іншій мовній сім'ї.

Джерела[ред.ред. код]