Молоток

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Столярний молоток
Слюсарний (верстатний) молоток

Молоток — ручне знаряддя ударної дії – металевий або дерев'яний брусок, насаджений під прямим кутом на держак. Застосовується для забивання цвяхів, биття предметів та інших робіт. Молоток — один з найдавніших інструментів, що використовуються людиною.

Основною частиною молотка є компактна маса з суцільного матеріалу, зазвичай металу, яка може використовуватися для удару по чому-небудь і при цьому не деформуватися. Для зручності виконання ударів і для більшого розмаху ударна частина молотка насаджується на ручку, яка може робитися також з металу, або з дерева або пластмаси. Передня (робоча) частина має назву — бойок, задня — хвостом.

Отвір — так зване ухо або вічко — молотка знаходиться посередині дещо вужче, ніж по кінцях. Ручка молотка, виконана з деревини, засаджується в вічко з одного кінця, а виступаючий кінець її розклинюють мякими сталевими пластинами так, щоб він роздався та щільно охоплювал вічко. Ручка повинна бути засаджена під прями кутом до молотка, а її довжина й товщина повинні бути такими, щоб молоток був зручним у користуванні.

Для різних видів робіт використовуються молотки різноманітної форми і розміру. Слюсарний молоток має два різних бійки — один рівний, інший звужується. Столярний молоток має роздвоєну задню частину, для зручного витягування цвяхів. Іноді, щоб не пошкодити деталь, використовують молотки, у яких ударна частина виготовлена з м'якого матеріалу (гуми, міді, свинцю).

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.