Національна галерея Канади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національна галерея Канади

Національна галерея Канади (англ. The National Gallery of Canada, фр. Musée des beaux arts du Canada) — галерея мистецтва в Оттаві при вулиці Сассекс неподалеку від Парламентського пагорба.

Історія[ред.ред. код]

У 1880 генерал-губернатор Канади Джон Кемпбелл відкрив національну галерею, а вже у 1882 її перенесено на Парламентський пагорб в Оттаві. У 1911 галерея переселилася в будинок «Меморіальний музей ім. Королеви Вікторії» (англ. Victoria Memorial Museum) — нині «Канадський Природничий Музей» (англ. Canadian Museum of Nature), (фр. Musée Canadien de la nature).

У 1913 Парламент Канади прийняв Закон про «Національну Галерею Канади» (англ. National Gallery Act), гарантуючи їй кошти з канадського бюджету. У 1962 галерея перекочувала до Елгін Стріт, — та у 1988 на вулицю Сассекс, де находиться по нинішній день.

Колекція[ред.ред. код]

Виставочні зали Національної галереї Канади в основному поміщають експозиції картин, малюнків, скульптур і фотографій канадських митців; тут також представлено твори видатних європеських та американських мистців. Є в галереї і також обширна колекція сучасного мистецтва, яка включає мистецтво Енді Воргола.

Канадську колекцію складає «Том Томсон» (англ. Tom Thomson), «Група Сімох» (англ. Group of Seven), «Емілі Кар» (англ. Emily Carr) і «Алекс Кольвіль» (англ. Alex Colville).

У 2005 р. галерея набула картини італійського художника Франческо Сальвіаті і бронзові скульптури Луїзи Буржуа — гігантські металеві «Павуки», які носять назву «Маман» (фр. Maman).

Гігантські металеві «Павуки», які називають «Маман».
Скульптурний зал галереї.

Відомі автори, картини яких представлені в галереї[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]