Фрідріх Ратцель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Friedrich Ratzel.jpg

Фрі́дріх Ра́тцель (* 30 серпня 1844, Карлсруе — † 9 серпня 1904, Амерланд) — німецький зоолог і географ. Вважається основоположником антропогеографії та політичної географії, і заклав початок в розвитку геополітичної науки.

Життя[ред.ред. код]

Фрідріх Ратцель був наймолодшим з чотирьох дітей Карла Ратцеля, який служив камердинером при графському дворі у Карлсруе. Безтурботно жилося маленькому хлопцеві у сім'ї держслужбовця. Після закінчення школи, розпочав він навчання у політехнічному університеті в Карлсруї, а потім закінчив Гейдельберзький університет, де прослухав курс лекцій професора Ернста Геккеля (автора терміна «екологія»).

Фрідріх Ратцель заклав в 19 столітті деякі концептуальні положення, що викладені в працях «Закони просторового росту держав» (1896), «Політична географія» (1897), « Море як джерело могутності народів» (1900). Будучи прихильником соціал-дарвінізму, Ф. Ратцель розглядав державу як біологічний організм, що має певні цикли розвитку та потреби розширювати свій життєвий простір. У виділених ним семи (7) законах просторового розвитку держави, автор вказав, що зі зростанням культури нації повинна розширюватися територія держави. Великий вплив на геополітичну концепцію Ф.Ратцеля мали ідеї дарвінізму.

Політика Це незавершена стаття з політики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.