Ґері Снайдер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ґері Снайдер (1930) — американський поет та прозаїк, чию творчість часто пов'язують із Поколінням бітників. Дзен буддист.
Народився у Сан Франциско, ріс в Орегоні та штаті Вашингтон. Здобув ступінь бакалавра із антропології у коледжі Рідс. Його подальша діяльність буда поєднанням академічних і духовних пошуків та фізичної праці. Працював лісорубом, матросом на танкері у Тихому океані. Вивчав східні мови у Берклі (1953–1956). Спілкувався із бітниками Алленом Ґінзберґом та Джеком Керуаком. Жив у Японії (1956–1964), пізніше вивчав там буддизм. Здобув численні літературні премії, зокрема премію братства Гуггенхайма, Пулітцерівську премію. Зараз викладає літературу та так звану «wilderness thought» у Каліфорнійському університеті в Девісі.
Авторський стиль Снайдера сформувався ще на початку його творчої кар'єри. Його перша книга «Кам'яний накид» (Кіото, 1959)демонструє ясність бачення автора, прагнення спіймати мить, дивовижну здатність передати дійсність.
Поезія Снайдера поєднує минуле Америки із величністю природи, її деталями, і духовною практикою дзен-буддизму: його тривале навчання вилилося у надзвичайній свіжості виражження (наприклад, «Поезії Холодної Гори»)
Відомий завдяки численним працям екологічного спрямування. Пов'язаний не лише із бітниками, а і з літературною групою Black Mountain Poetry. Снайдер є прототипом кількох персонажів у творчості Джека Керуака: Джеррі Вагнер у «Ангелах спустошення», Джефі Райдер у «Волоцюгах Дхарми» і Ґері Снайдер у «Марнославстві Дулуоза».

Джерела[ред.ред. код]

http://www.english.illinois.edu/maps/poets/s_z/snyder/life.htm