SeaMonkey

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
SeaMonkey
Seamonkey Suite Logo.png
Seamonkey screenshot.jpgВікно браузера з відкритою Вікіпедією.
Розробник(и) SeaMonkey Council
Стабільний випуск 2.26 (2 травня 2014; 139 днів тому)
Написано на JavaScriptXULТреба назвати елемент q1691212 і C++
Операційна система крос-платформовий
Платформа Gecko
Українська ні[1]
Тип набір інтегрованих інтернет застосунків
Ліцензія MPL
Сайт www.seamonkey-project.org (англ.)

SeaMonkey (укр. СіМанкі) — вільний кросплатформовий набір програм для роботи в Інтернеті, який є прямим нащадком Mozilla Suite. Координатором розробки є організація Seamonkey Council, що відокремилась від Mozilla Foundation. Інтерфейс користувача побудований на мові XUL з використанням CSS, а в якості мови програмування інтерфейсу застосовується JavaScript. Відмінною рисою є підтримка всіх чинних стандартів організації W3C, а також кількох, що розробляються.

Компоненти[ред.ред. код]

SeaMonkey включає в себе декілька компонентів. Користувач може сам вибрати, який компонент йому встановити.

Навігатор (браузер) — для огляду сайтів;

Поштовий клієнт — для відправки електронної пошти, схожий на Mozilla Thunderbird;

Календар та адресна книга — електронний календар з функцією органайзера та адресна книга, що призначена для зберігання особистої інформації про людей, такої як ім’я, дані, електронна адреса, що допомагає при роботі у вбудованому поштовому клієнті.

IRC-клієнт (ChatZilla) — програма для використання чат-сервісу IRC. У спорідненому проекті — Mozilla Firefox, ChatZilla існує у вигляді розширення, яке можна завантажити додатково;

HTML редактор — дозволяє програмувати на мові розмітки HTML, а також інші інструменти для веб-розробників, такі як інспектор DOM та зневаджувач JavaScript.

Сумісність з операційними системами[ред.ред. код]

Існують офіційні версії програми для операційних систем Windows, Mac OS X, Linux, а також неофіційні білди для OS/2, Solaris, BeOS, magnussoft ZETA. Теоретично, SeaMonkey можна запустити також на декількох системах, завдяки широким можливостям рушія Gecko щодо сумісності з операційними системами. Деякі Linux дистрибутиви вже поставляються з SeaMonkey, наприклад — Puppy та VectorLinux.

Еволюція[ред.ред. код]

SeaMonkey є продовжувачем традицій Mozilla Suite. Він використовує відкритий рушій для виводу веб сторінок Gecko, як і Firefox, але вважається більш оптимізованим і стабільним.

Дивіться також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]