SimCity

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

SimCity — комп'ютерна гра, випущена компанією Maxis у 1989 році. Гра стала першим симулятором розбудови міста. Гравець виступає в ролі мера: збирає податки, будує будинки, прокладає комунікації.

Гра здобула популярність і було випущено нові версії: SimCity 2000 (1989 році), SimCity 3000 (1999 році), SimCity 4 (2003 році), SimCity Societies (2007 році), а також велику кількість аддонів до них.

6 березня 2012 було оголошено про нову версію, вихід якої очікується в березні 2013 року[1].

Особливості гри[ред.ред. код]

У SimCity у гравця зазвичай немає певної мети, по досягненні якої гра закінчується. Граючий управляє містом, виступаючи в ролі мера. Йому надається можливість збирати податки, будувати міські будівлі і прокладати дороги. Звичайно, в руках мера далеко не всі аспекти життя міста — він не може, наприклад, наказувати, де будувати приватні будинки, а може тільки планувати територію, розділяючи її на комерційні, житлові і промислові зони. Ці зони згодом забудовуються жителями міста. У разі, якщо привабливість даної зони в очах міських жителів низька (причиною чого можуть бути високі податки в даній сфері або недостатній розвиток інших міських зон), вона не буде забудовуватися.

Мер має можливість будувати будівлі, що знаходяться в міській власності, в першу чергу електростанції, поліцейські ділянки, пожежні депо, лікарні, школи і коледжі, а також будівлі, що відносяться до системи міського водопостачання.

Спочатку гра була випущена для персонального комп'ютера, але потім з'явилися версії для більшості існуючих тоді консолей. У січні 2008 код оригінального SimCity був відкритий і тепер розповсюджується під ліцензією GPLv3. Права на ім'я «SimCity» належать Electronic Arts, тому відкритий проект був перейменований в Micropolis.

Примітки[ред.ред. код]


{{{alt}}} Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.