Google Play

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Google Play
Google Play logo.svg
Google-play.jpg
Розробник(и) Google
Стабільний випуск 3.5.15 (6 березня 2012; 875 днів тому)
Операційна система Android
Українська Так
Стан розробки Активний
Сайт play.google.com

Google Play — магазин додатків (англ.) від Google, що дозволяє власникам пристроїв з мобільною операційною системою Android завантажувати і купувати різні додатки, книги, фільми і музику.

Рахунок розробника, який дає можливість публікувати програми, коштує 25 $. Платні додатки можуть публікувати розробники не з усіх країн. Google Play став результатом ребрендингу порталу Android Market 6 березня 2012

З моменту ребрендингу з Android Market в Google Play і досі, використовувати всі можливості сервісу можуть тільки жителі США, але незабаром, за словами представників Google, список країн, які можуть використовувати можливості Google Play в повну міру сильно зросте.

Розробка програмного забезпечення[ред.ред. код]

Програми для Android є програмами в нестандартному байт-коді для віртуальної машини Dalvik.

Розробку додатків для Android можна вести мовою Java (Java 1.5). Існує плагін для Eclipse — Android Development Tools (ADT), призначений для Eclipse версій 3.3-3.5. Для IntelliJ IDEA також існує плагін, який полегшує розробку Android-додатків.

Доступні бібліотеки:

У порівнянні зі звичайними додатками Linux, додатки Android підкоряються додатковим правилам[1]:

  • Content Providers — обмін даними між додатками.
  • Resource Manager — доступ до таких ресурсів, як файли XML, PNG, JPEG.
  • Notification Manager — доступ до рядка стану.
  • Activity Manager — управління активними додатками.

22 жовтня 2008 року Google оголосила про відкриття онлайн-магазину додатків для Android — Android Market; розробники отримують 70 % прибутку, решта 30 % йдуть на оплату обслуговування білінгу і податки. Google не отримує прибутку від продажу[2].

В середині лютого 2009 року для розробників із США і Великобританії з’явилася можливість брати плату за свої додатки в Android Market [3].

Критика[ред.ред. код]

У березні 2011 року Android Market опинився в центрі скандалу після виявлення в каталозі магазина шкідливих додатків, які були видалені з магазину і пристроїв користувачів компанією Google Inc. Компанія заявила, що вступить в контакт з партнерами для рішення про випуск термінового оновлення, що закриває вразливості, а також гарантувала те, що прийняла ряд заходів, що перешкоджають появі подібного шкідливого ПЗ (програмне забезпечення) в каталозі додатків

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний веб-сайт