Ірод Аттичний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ірод Аттичний
Herodes Atticus - bust - Athens Museum.jpg
Народився 101
Марафон
Помер 177
Марафон
Громадянство Римська імперія
Національність грек
Звання консул
Термін 143 рік
Попередник Квінт Корнелій Сенеціон Анніан
Наступник Марк Валерій Юніан
Дружина Аспасія Анна Регілла
Діти 3 сини

Ірод Аттичний (грец. Ἡρώδης ὁ Ἀττικός, або Луцій Вібуллій Гіппарх Тіберій Клавдій Аттік Герод 101177), відомий також під ім'ям Lucius Vibullius Hipparchus Tiberius Claudius Atticus Herodes Marathonios — давньогрецький ритор, архонт Афін. відомий як захисник Другої софістики Філострата. Виступав за повернення до класичної грецької культури.

Народився у легендарному місті Марафон в області Аттика. Імператор Адріан призначив його префектом однієї з римських провінцій в Азії в 125 р. Повернувшись до Афін, Ірод став відомим вчителем і навіть був обраний архонтом. 140 р. на запрошення імператора Антонія Пія на кілька років переїхав до Риму, де навчав Марка Аврелія та Луція Вера. У 143 році призначений консулом (разом з Гаєм Белліцієм Торкватом).

Родина[ред.ред. код]

Дружиною Ірода була Аспасія Анна Регілла. Її пам'яті Ірод присвятив побудований в Афінах театр, нині відомий як Одеон Ірода Аттичного. Також за його сприяння 140 р. було значно розширено та оновлено стадіон Панатінаїкос. На знак визнання заслуг Ірода в Афінах названо його ім'ям вулицю, існують у місті також вулиця та площа, названі на честь його дружини Регілли.

Діти:

  • Ельпініка
  • Афінаїда
  • Ірод Регілл

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]