Ірод Аттичний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ірод Аттичний
Herodes Atticus - bust - Athens Museum.jpg
Народився 101
Марафон
Помер 177
Марафон
Громадянство Римська імперія
Національність грек
Діяльність політик і Q361809?
Посада давньоримський сенатор і Консул
Звання консул
Термін 143 рік
Попередник Квінт Корнелій Сенеціон Анніан
Наступник Марк Валерій Юніан
Дружина Аспасія Анна Регілла
Діти 3 сини

Ірод Аттичний (грец. Ἡρώδης ὁ Ἀττικός, або Луцій Вібуллій Гіппарх Тіберій Клавдій Аттік Герод 101177), відомий також під ім'ям Lucius Vibullius Hipparchus Tiberius Claudius Atticus Herodes Marathonios — давньогрецький ритор, архонт Афін. відомий як захисник Другої софістики Філострата. Виступав за повернення до класичної грецької культури.

Народився у легендарному місті Марафон в області Аттика. Імператор Адріан призначив його префектом однієї з римських провінцій в Азії в 125 р. Повернувшись до Афін, Ірод став відомим вчителем і навіть був обраний архонтом. 140 р. на запрошення імператора Антонія Пія на кілька років переїхав до Риму, де навчав Марка Аврелія та Луція Вера. У 143 році призначений консулом (разом з Гаєм Белліцієм Торкватом).

Родина[ред.ред. код]

Дружиною Ірода була Аспасія Анна Регілла. Її пам'яті Ірод присвятив побудований в Афінах театр, нині відомий як Одеон Ірода Аттичного. Також за його сприяння 140 р. було значно розширено та оновлено стадіон Панатінаїкос. На знак визнання заслуг Ірода в Афінах названо його ім'ям вулицю, існують у місті також вулиця та площа, названі на честь його дружини Регілли.

Діти:

  • Ельпініка
  • Афінаїда
  • Ірод Регілл

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]