Ірод Антипа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ірод Антипа
Ірод Антипа

Ісус перед Іродом Антипою
Тетрарх Галілеї та Переї
4 до н. е. — 39
Попередник: Ірод I Великий
Спадкоємець: Ірод Агріппа I
 
Народження: 20 до н. е.(-020)
Юдея
Смерть: 39(0039)
Сен-Бертран-де-Комменж
Династія: Іродіади
Батько: Ірод I Великий

Медіафайли у Вікісховищі?

Ірод Антипас (*20 до н. е. — †39) — тетрарх римської провінції Галілея на півночі Палестини у 4 до н. е. — 39 роках, син Ірода Великого.

За заповітом йому дісталась четверта частина володінь батька, звідси прозваний «четвертовласником».

Згаданий у євангельських текстах. За біблійною легендою, розлучився з дружиною, щоб одружитися зі своєю племінницею Іродіадою, що змусила свою дочку Саломею попросити голову Іоанна Хрестителя. Понтій Пилат привів до нього Ісуса, коли довідався, що той прийшов з Галілеї, яка перебувала під владою Ірода, але Ірод відіслав Ісуса, не давши йому ніякого вердикту.

У 38 році Ірод Антипас прибув у Рим просити імператора Калігулу про одержання титулу царя, але замість цього був знятий з посади та засланий у південну Галлію.

Ірод Антипа у Біблії[ред. | ред. код]

Ірод Антипа названий у Євангеліях завжди лише Ірод, цар Ірод чи Ірод Тетрарх (четверовласник): Мт. 14.1, Мр. 6.14, Лк. 3.1, 9.7, 13.31, 23.7. Лише з часом до імені Ірод стали додавати Антипас для відоремлення його імені від імені його батька. Прізвисько Антипас є скороченням від Антипатрос, що означає «намісник батька». Саме ім'я Антипас зустрічається у Біблії лише раз у Об'явленні Івана Богослова - Об. 2.13 як ім'я ранньохристиянського мученика.

Посилання[ред. | ред. код]