Ірод Антипа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ісус перед Іродом Антипою, Альбрехт Дюрер, 1509

Ірод Антипас (*20 до н. е. — †39) — тетрарх римської провінції Галілея на півночі Палестини в 4 до н. е. — 39 роках, син Ірода Великого.

За заповітом йому дісталась четверта частина володінь батька, звідси прозваний «четвертовласником».

Розлучився з дружиною, щоб одружитися зі своєю племінницею Іродіадою, що змусила свою дочку Саломею попросити голову Іоанна Хрестителя. Понтій Пілат привів до нього Ісуса, коли взнав, що Ісус прийшов з Галілеї, яка перебувала у володіннях Ірода, але Ірод відіслав Ісуса, не давши йому ніякого вердикту.

У 38 році Ірод Антипас прибув у Рим просити імператора Калігулу про одержання титулу царя, але замість цього був знятий з посади та засланий у південну Галлію.

Ірод Антипас у Біблії[ред.ред. код]

Ірод Антипас названий у Євангеліях завжди лише Ірод, цар Ірод чи Ірод Тетрарх (четверовласник): Мт. 14.1, Мр. 6.14, Лк. 3.1, 9.7, 13.31, 23.7. Лише з часом до імені Ірод стали додавати Антипас для відоремлення його імені від імені його батька. Прізвисько Антипас є скороченням від Антипатрос, що означає «намісник батька». Саме ім'я Антипас зустрічається у Біблії лише раз у Об'явленні Івана Богослова - Об. 2.13 як ім'я ранньохристиянського мученика.

Посилання[ред.ред. код]