Альвеолярна піорея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Альвеоля́рна піоре́я (пародонтоз, амфодонтоз) — захворювання, що перебігає з ураженням тканин, які оточують корінь зуба.

Ознаки альвеолярна піорея: запальне ураження ясен, свербіж і біль у них, пізніше — відставання ясен з утворенням глибоких ясневих кишень і гноєтечею з них, атрофія ясен та зубних альвеол.

Протікання[ред.ред. код]

Захворювання починається непомітно, перебігає хронічно; буває переважно в осіб середнього і похилого віку.

При альвеолярній піореї відбувається розсмоктування кісткової речовини зубних ямок (альвеол), в яких укріплені зуби, з дальшим розхитуванням зубів і навіть їх випадінням.

Виникає альвеолярна піорея тоді, коли порушується живлення тканин, що оточують корінь зуба, внаслідок атеросклеротичних змін у їхніх судинах. Альвеолярна піорея розвивається звичайно на ґрунті якого-небудь захворювання (ураження нервової та ендокринної системи, гіповітамінози, гострі інфекційні хвороби).

Альвеолярна піорея нерідко погіршує перебіг інших захворювань (ревматизму тощо).

Лікування[ред.ред. код]

Лікування альвеолярної піореї комплексне: видалення зубного каменю, застосування протизапальних засобів, вискоблювання ясневих кишень, призначення вітамінів та загальнозміцнюючих засобів, гемотерапія.

Ефективна фізіотерапія особливо на початку захворювання. Важливим засобом профілактики й лікування альвеолярної піореї є масаж ясен. Велике значення має диспансеризація хворих.

Література[ред.ред. код]