Амнезія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Амнезія
МКХ-10 R41.3
MeSH D000647

Амнезія (α — без та μνημη — пам'ять) — хворобливе явище, що полягає в ослабленні або втраті пам'яті на ґрунті різних уражень головного мозку. Може бути викликана захворюванням, травмою мозку або виникнути після шоку; у деяких випадках є симптомом психічної хвороби.

Амнезія здебільшого спостерігається в результаті психічних захворювань, а також травм голови, отруєнь, інфекц. хвороб тощо, тобто при хворобливих станах, що супроводжуються розладами свідомості.

Типологія[ред.ред. код]

  • При частковій амнезії з пам'яті випадають лише певні види знань та уявлень.
  • При т. з. ретроградній амнезії з пам'яті випадають події певного відрізку часу (години, дні, місяці), що передував захворюванню.
  • При антероградній амнезії втрачається здатність згадувати події, що відбувалися під час гострого розладу свідомості.
  • При прогресуючій амнезії настає поступове спустошення пам'яті; недавно засвоєні знання втрачаються в першу чергу.

Соціальна амнезія[ред.ред. код]

Соціальна амнезія — соціологічний термін, відсутність або спотворення знаннь у громадян країни про свою історію, культуру, пращурів. Спостерігається як у представників малих та середніх етнічних груп, що довгий час перебували під культурним тиском більшої группи, а також у народа або суспільства в цілому, яке знаходиться під тиском тоталітарное пропаганди.

Спостерігалася в увесь період існування СРСР (за виключно короткого періоду «Перебудови і гласності») — «створення» так званої «радянської людини».

Яскраво спостерігається в сучасній путінській Росії - у вигляді феному постійної втрати населенням спогадів про історичні події періоду існування СРСР, недавнього періоду шалених 90-х років та більш короткої пам'яті — про події та дії влади вже путінської доби в 2010-х рр.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


неврологічний молоточок Це незавершена стаття з неврології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.