Артур Левінсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Артур Д. Левінсон

англ. Arthur D. Levinson

Народився 31 березня 1950(1950-03-31) (67 років)
Сієтл, Вашингтон, Flag of the United States.svg США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Діяльність комп'ютерні технології
Відомий керівник Apple
Alma mater Вашингтонський університет
Принстонський університет
Нагороди

Арту́р Д. Левінсо́н (народився 31 березня 1950 року в Сієтлі, штат Вашингтон, США), є головою Genentech (1999 по теперішній час) і головою корпорації Apple (2011 по теперішній час). Він є колишнім виконавчим директором Genentech (19952009), а також є членом Науково-дослідної ради компанії Genentech, яка слугує консультативною групою для компаній щодо своїх досліджень і ранніх проектів. Левінсон є також членом ради директорів F. Hoffmann-La Roche ТОВ NGM Biopharmaceuticals, Inc, Amyris біотехнології, Inc та Broad Institute з MIT у Гарварді. В даний час він є членом ради наукових консультантів Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, промислової Консультативної ради Каліфорнійського інституту біологічних наук Кількісні (QB3), Консультативної ради з Принстонського університету Відділ молекулярної біології та Консультативної ради з Льюїса Сиглер Інституту інтегративної геноміки.

Освіта[ред.ред. код]

Він отримав ступінь бакалавра в Університеті штату [Вашингтон в Сієтлі в 1972 році і ступінь доктора філософії в галузі біохімії у Принстонському університеті в 1977 році.

Кар'єра[ред.ред. код]

Левінсон приєднався до Genentech в 1980 році як науковець; став віце-президентом з досліджень технологій в 1989 році, віце-президентом з досліджень в 1990 році, старшим віце-президентом з досліджень в 1992 році, а також старшим віце-президентом з досліджень та розвитку в 1993 році.

У 1995 році Левінсон став головним виконавчим директором Genentech, а в 1999 році він був призначений головою. Левінсон був введений в Зал слави біотехнології Biotech в 2003 році на нараді генеральних директорів.

У 2006 році в Принстонському університеті нагороджений медаллю Левінсон Джеймс Медісон за видатну кар'єру в наукових дослідженнях і в біотехнології.

Левінсон є автором і співавтором понад 80 наукових статей і був названий винахідником 11 патентів США.

На 15 листопада 2011 Левінсон був призначений головою правління корпорації Apple щоб замінити Стіва Джобса.

Джерела[ред.ред. код]