Ерік Шмідт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ерік Шмідт

Ерік Емерсон Шмідт (англ. Eric Emerson Schmidt; нар. 27 квітня 1955(19550427), Вашингтон, США) — голова ради директорів компанії Alphabet Inc. Член ради з науки і технологій при Президентові США Бараку Обамі, Національної інженерної академії, Американської академії мистецтв і наук, очолює некомерційний фонд New America Foundation. У 2017 році, за оцінкою журналу Forbes, його статки становили 11,1 млрд доларів США (119-е місце в світі).

Кар'єра[ред. | ред. код]

Входив до складу групи науковців у центрі досліджень Xerox у Пало-Альто (PARC), також працював в Bell Laboratories і Zilog.

Працював головою ради директорів і головним виконавчим директором компанії Novell, головним директором з технологій Sun Microsystems.

З 2001 — почав працювати в компанії Google.

2001—2011 — головний виконавчий директор Google, керував технічною та комерційною стратегією компанії разом з її засновниками.

Член Ради консультантів з питань науки і технологій при Президентові США.

2006 його обрано до Національної інженерної академії.

2006-2009 - член ради директорів Apple.

2007 — обирається членом Американської академії гуманітарних і точних наук.

2008 — стає членом ради опікунів Інституту перспективних досліджень у Принстоні (Нью-Джерсі).

Живе в Каліфорнії.

Література[ред. | ред. код]

  • Ерік Шмідт, Джаред Коен. Новий цифровий світ. Як технології змінюють державу, бізнес і наше життя. Переклад з англійської Ганни Лелів. — Львів: Літопис, 2015 (вкл. біографію Еріка Шмідта)