Бен Бот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бернард Рудольф Бот
Бернард Рудольф Бот
Міністр закордонних справ
3 грудня 2003 р. — 22 лютого 2007 р.
Попередник: Яап де Хооп Схеффер
Наступник: Максим Верхаген
 
Партія: Християнсько-демократичний заклик
Освіта: Лейденський університет і Гарвардська школа права
Ім'я при народжені: нід. Bernard Rudolf Bot
Народження: 21 листопада 1937(1937-11-21) (81 рік)
Батавія, Голландська Ост-Індія
Національність: Голландець
Громадянство: Нідерланди
Батько: Theo Botd
Нагороди:
орден Трьох зірок

Медіафайли у Вікісховищі?

Бернард Рудольф «Бен» Бот народився 21 листопада 1937 р. в Батавії, Голландська Ост-Індія (нині Джакарта, Індонезія), голландський дипломат, член партії Християнсько-демократичний заклик. Був міністром закордонних справ з 3 грудня 2003 року по 22 лютого 2007 року в часи прем'єрства Яна Петера Балкененде.[1][2]

Біографія[ред. | ред. код]

Ранні роки[ред. | ред. код]

Його батько — Тео Бот — був міністром освіти, культури і науки. Бернард навчався на правничому факультеті в Лейденському університеті, де він отримав ступінь доктора філософії і магістра права, відвідував Гаазьку академію міжнародного права, та Гарвардську юридичну школу в Кембриджі.

Політика[ред. | ред. код]

3 1963–2002 рр працював в Міністерстві закордонних справ. В період з 1976–1982 рр. знаходився на службі в Міністерсві закордонних справ Королівства Нідерландів в Гаазі, після чого був обраний заступником Постійного представника Нідерландів в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) в Брюсселі. У 1986–1989 рр. був послом Нідерландів в Туреччині. Бот був обраний генеральним секретарем Міністерства закордонних справ у Гаазі до 1992 року, поки не був призначеним Постійним представником Нідерландів в Європейському Союзі у Брюсселі. Бот є членом партії Християнсько-демократичний заклик. На даний час, Бот контролює діяльність Президента Нідерландського інституту багатопартійної демократії та Голову Ради Директорів Клінгендельського інституту в Гаазі. В 2007 році Бен Бот заявив про те, що Мусульмани відчувають нестачу «гену» толерантності. В інтерв'ю бразильської газети Correio Braziliense зазначено: «Ми завжди були та залишились толерантною країною. Вам доведеться звернути увагу на те, що 10 відсотків нашого населення походить з мусульманських країн. Вони продовжили діяти, для того, щоб стати громадянами Голландії, але їхні „гени“ відрізняються від наших. Вони не такі толерантні». Згодом Міністерсво закордонних справ Нідерландів наголосило на тому, що Бота просто неправильно зрозуміли, зазначивши, що він послався на нетерпимість незначної меншості екстремістів в межах мусульманської громади в Нідерландах. В грудні 2007 року Бот дав інтерв'ю щоденній нідерландській вечірній газеті «Хандесблад», де він підтвердив свою позицію: вторгнення до Іраку в 2003 році було помилкою, і що йому в 2005 році довелося пошкодувати про своє коментування після потужного тиску з боку прем'єр-міністра Яна Петера Балкененде. У відповідь Балкененде заявив: він попросить Бернарда Бота піти у відставку, якщо він не перегляне свою позицію.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. (нід.)Bot vervangt De Hoop Scheffer begin december, De Volkskrant, September 30, 2003
  2. (нід.)Ben Bot (65) nieuwe minister op BZ, Trouw, September 30, 2003

Посилання[ред. | ред. код]

1. 1. Рудько С. О. Зовнішня політика країн Західної Європи в постбіполярний період: навчально-методичний посібник із курсу / С. О. Рудько. — Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2012. — 246 с.
2. Dr. B.R. (Ben) Bot (Parlement & Politiek)
3. (Dutch) Bernard Bot, Meines & Partners, May 20, 2012