Бразильський атлантичний ліс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вологий араукарієвий ліс біля Куритиби (Парана)

Атлантичний ліс (порт. Mata Atlântica) — регіон тропічних та субтропічних дощових лісів, тропічного сухого лісу, тропічних саван та мангрових лісів, який тягнеться уздовж Атлантичного узбережжя Бразилії від Ріу-Гранді-ду-Норті на півночі до Ріу-Гранді-ду-Сул на півдні, та заходять углиб країни до кордонів за Парагваєм та ангентинською провінцією Місьйонес.

Атлантичний ліс має екорегіони в наступних категоріях біом: тропічні та субтропічні дощові ліси, тропічні та субтропічні сухі ліси, тропічні і субтропічні луки, савани і чагарники, і мангрові ліси. Атлантичний ліс характеризується високим видовим розмаїттям та ендемізмом[1]

До пришестя європейців (іспанців і португальців) регіон являв собою великі незаймані ліси, малонаселені індіанськими племенами. Нині сильно постраждав від вирубки лісів під будівництво житла (великих мегаполісів і міст) і ведення сільського господарства (скотарство, вирощування кави тощо). На 1500 рік терен атлантичного лісу сягав 1290 692,46 км² — 15% бразильської території. На початок ХХІ сторіччя відносно недоторканими зберігаються лише 95 000 км², тобто скорочення склало 92,6%.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Dafonseca, G. 1985. The Vanishing Brazilian Atlantic Forest. Biological Conservation 34:17-34.