Національні символи Бразилії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Turdus rufiventris

Згідно з Конституцією Бразилії, державними символами Бразилії є

Державний Прапор Бразилії
Державний Герб Бразилії
Державний Гімн Бразилії
Державна Печатка Бразилії

Національним птахом вважається дрізд Turdus rufiventris.

Державний Прапор[ред. | ред. код]

Прапор Бразилії

Прапор — це певного кольору тканина, піднімається на щоглі, просто вивішується чи розстеляється.

Прапор Бразилії являє собою зелене полотнище з жовтим (золотим) ромбом посередині. В центрі ромба знаходиться синє коло, всіяне двадцятьма сімома білими зірками і облямоване білою стрічкою з гаслом Ordem e Progresso (укр. Порядок та поступ).

Зелений і жовтий — національні кольори Бразилії. Зелений символізує лісові багатства Амазонії, жовтий — запаси золота, завдяки яким країна утримувала світову першість у золотовидобуванні протягом XVI—XIX століть. Зірки п'яти різних розмірів повторюють розташування зірок у небі над Ріо-де-Жанейро під час проголошення Бразильської республіки о 9:22 ранку 15 листопада 1889. Кожній з 27 зірок в дев'яти сузір'ях відповідають 26 штатів і один федеральний округ.

Державний Герб[ред. | ред. код]

Герб Бразилії

Герб складається з центральної емблеми, оточеної гілками кави (з лівого боку) і тютюну (з правого боку), які є важливими сільськогосподарськими культурами Бразилії. У блакитному колі в центрі, зображене сузір'я Південний Хрест. 27 зірок навколо нього символізують 26 штатів і Федеральний округ Бразилії. Блакитна стрічка містить повну офіційну назву Бразилії (República Federativa do Brasil — Федеративна Республіка Бразилії) у першому рядку. У другому позначена дата заснування федеративної республіки (15 листопада 1889 року).

Державний Гімн[ред. | ред. код]

Гімн Бразилії

: Тихі береги річки Іпіранґа почули: Гучний голос героїчного народу: Та діамантні промені сонця волі: Осяяли небо батьківщини в ту саму мить.

Ми виконали нашу обіцянку: Рівності нашою могутньою зброєю,
В твоїй душі, о воля,
Наші хоробрі груди переборють саму смерть!
О любима,
Батьківщино, перед якою ми схиляємось,
Слава, слава!
Бразиліє, яскравий сон, живий промінь: Любові та надії спускається на землю: На твоїх прекрасних і чистих небесах, що посміхаються: Зображення Південного хреста сяє сліпуче.
Величезна своєю власною природою,
Ти прекрасний, сильний і хоробрий колос,
А твоє майбутнє відображає твою величність.
Любима земля: Серед тисяч інших: Це ти, Бразиліє,
О любима Батьківщино!
Для синів цієї землі: Ти любляча матір,
Любима Батьківщина,
Бразилія!

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.