Випадкове сортування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Випадкове сортування (англ. Bogosort) — неефективний на практиці гумористичний алгоритм сортування. Наочно використовується для впорядкування колоди карт таким чином: колода підкидається у повітря, карти збираються у довільному порядку і перевіряється, чи є колода впорядкованою. Якщо колода невпорядкована, то операцію повторюють.

Алгоритм має й інші назви: сортування бозо (англ. bozo sort), дурне сортування (англ. stupid sort), мавпяче сортування (англ. monkey sort), випадкове сортування (англ. random sort), сортування п'яниці (англ. drunk man sort).

Випадкове сортування не є стабільним.

Псевдокод[ред. | ред. код]


1 while not 
2       do 

Функція повертає значення істина, якщо масив впорядкований, а функція повертає випадкову перестановку елементів масиву.

Час роботи[ред. | ред. код]

Одна ітерація алгоритму потребує часу  — найкращий можливий час роботи. В середньому алгоритм буде працювати: (в припущенні, що всі елементи масиву різні). Також час роботи алгоритму залежить від того скільки різних елементів присутні в масиві, і як часто кожен з них зустрічається. За лемою Бореля-Кантеллі, алгоритм завжди знайде правильне впорядкування (можливо за дуже велику кількість кроків).

Проте, слід зауважити, що в комп'ютерах використовуються не справжні випадкові числа а їх аналоги (псевдовипадкові числа). Тому комп'ютерна реалізація випадкового сортування може ніколи не завершити роботу.

Посилання[ред. | ред. код]